bugün

Konya’da kendisinden yarım kilo biber isteyen müşterisine "yarım kilo vermem alacaksan 1 kilo al" diyen pazarcıdır. ısrarla yarım kilo biber almak isteyen müşteri ve ısrarla 1 kilo vermek isteyen ve tartışan pazarcı. ne hallere düştük.

https://www.mynet.com/mus...itadan-uyari-110106794368
Yarım kilo taşak istesen verir ama.
(bkz: nekrofili)
Zabıtalar sert bir dille uyarmış. Ben pazarcı olsam ben de vermem.
Umarım bütün malı çürür. Allah'ın domatesine on lira çekiyor adamlar. ispanya'dan mı getiriyorsunuz domatesi biberi şerefsizler
malına mülküne güvenen pazarcıdır. fakat alıcı diğer yarım kilonun parasını sen mi verecen para yok derse ters köşe yapabilir.
Hayatta alışveriş yapmam,istersem 250 gram alırım.
Allah allah ben yarım kilo istiyorsam yarım kilo vereceksin kardeşim ihtiyacım olmayan şeyi niye alayım ? Eşek gibi de istenilen miktarı vermesi gereken pazarcıdır .
Şaşırtmamış pazarcıdır. Geneli davar olur bunların. işini adam gibi yapan efendi adamları tenzih ederim tabiki.
Afyon esnafı da böyle. Resmen çirkefleşiyorlar.
batmayı sonuna kadar hak eder.
3 senedir pazardan alış veriş yapmıyorum. sebebi müşteriye saygı duymamaları azarlama yarım kilo vermem öne güzel iri 1 sınıf mal dizip arkadan başka mal iteleme. çürük ürün karıştırma eksik tartma hile hurda. ürün satamayınca yere dökme şovmenliği çürütürüm çöpe atarım o fiyata vermem.

paramla niye rezil oluyum. marketten hemen hemen aynı fiyata alıp seçebiliyorum fişimi alıp devlete vergi katkım oluyor tane ile bile alabiliyorum abi hoşgeldin buyrun efendim.

bakkallarda böyle idi bedava olan ürünü vermezler fiyatta geçirmasyon sonra marketler açıldı battık bittik.
Kısa mesafe götürmeyen taksiciyle aynı kişidir.
En baştan Alışverişin tüm keyfini kaçıran huysuz satıcıdır.

Marketten taneyle bile alabildiğiniz ürünü, illa 1 kilo almaya zorlamak can sıkıcı tabii.

Yalnız yaşayan insan, 1 kilo ıspanağı, 1 kilo kabağı ne yapsın huysuz bey?!
Senden mal almak için evlenelim mi, ne diyorsun yani?!
Hiç rastlamadım. Ama oldukça ayıp olan bir tavırdır. Yarım kilo malı satıp parasını alman en fazla kaç dakika sürebilir. Para kazanacaksın işte, kar edeceksin, evine üç kuruşta olsa fazla götüreceksin. Karşındakine de sadece o kadar gerekiyor olabilir, parası o kadar olabilir.

Başlıkta bahsedilen şekilde davranması olacak iş değildir.
Pek karşılaşmadığım bir durum fakat bazı durumlarda hak vermemek mümkün değil.
Örneğin geçen hafta patatesin kilosu 50 kuruşa kadar düşmüştü. Yarın kilo alsan 25 kuruş. Poşet parası dahi çıkmıyor.
100 kilo alacak param da olsa o yarım kiloyu almam o saatten sonra.

istersem tanesiyle alırım amk, sen kimsin?
pazarcı kendi malını satmaya çalışır sizde almak zorunda değilsiniz. adam kilosu 50 tl dedi diye alma mecburiyetiniz yok ki..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar