bugün

görsel

Resimde görüldüğü gibi cenaze namazı kılmaya çalışan aydın belediye başkanıdır.
Sayın özlem çerçiloğlu bu şekilde ne yapmak nereye varmak istemektedir.

Şimdi timarli konuşunca konuştu diyorlar. Sabah namazı nezdi sonrası tabletten haber takip edeyim dedim karşılaştığım manzaraya bak. Inşallah abdestim bozulmamıştır.
Topuklu efe derler ozlem cercioglu na. Aydin i ilceleriyle duzene soktu resmen. Etekten once hizmete baktiginizda ogreneceksiniz su isi. Ah be ah.
o resimde hüzün var. kadının elini tuttuğu hiza ve kasılması zaten namazla uzaktan yakından alakası olmadığını gösteriyor.
peki bu kadına bu zulmü yaptıran ne? belli ki onurlu duruşuyla başını örtmemiş fakat gene de zorlama şekilde orada duruyor.
ha sorduğum soruyu cevaplamaya gelince.
bu kadını o hale düşüren şey sorumluluk. yani önemli biri ölmüşse gidip işi gereği bile onun cenazesinde bulunmak zorunda olabilir.
zavallı kadını islamlaştırmaya çalışmışlar yani. üzücü.
hiç olmazsa başında bir örtü olsaymış.
ilk emri oku olan bir dinin kitabını, yeterince kavrayamayanların eleştirdiği belediye başkanıdır.
chp elinden gelse namazı ortadan kaldıracak sizin konuştuğunuz laflara bakın .
Sırf gösteriş olsun diye namaz kılıyormuş gibi yapan belediye başkanı. Yakışmamıştır. Din cahilliğini ortaya çıkaran bir poz olmuş.
resim olmasa cehape liler inanmazdı . neyse ki resim var da hepsi kıvırmayı tercih etmiş yine .
bu işlerle alakası olmayan bir kadının olayların gidişatına ve ortama uyum sağlama ve çıkıntılık yapmama çabasından başka bir şey görmüyorum.
yarı çıplak deyince ne var resimde acaba dedim.
uygun değil, belki abes,önde bulunmaya çalışmasa, bir kenara çekilse de olurdu, politikacı egosu ağır basınca böyle bir görünüm olmuş.
abartılacak bir durum değil. buna benzemedik neler var, bu dert mi işimdi?
Dinle, imanla, bu halkla, bu halkın değerleriyle, bu toprağı vatan yapan motivasyonların hiçbiriyle ilgisi alakası bulunmayan cehaşpelilerin zorlama çabalarına basit bir örnektir.

50 defa anlattık. Biz müslümanların kimsenin inanıyor gibi görünmesine filan ihtiyacımız yok, böyle bir talebimiz de yok.

Bu ibadet islam dinine ait değil mi? Evet. O zaman islam dini kuralları içinde yapılır değil mi? Evet. Cenaze namazına kadınlar katılmaz, katılan da ön safa kurulmaz, kurulan da baş bacak açık namaza duramaz.

Ya ben öyle inanmıyorum düşünmüyorum da falan da filan. O seni bağlar. Gelip müslümanların ibadetini bozmayacaksın.

Git bi hindu tapınağında inek kes o zaman? Sen ineği kutsal saymıyorsun ya, hadi bi dene.

Şimdi konu dışı olarak, bundan bir önceki tanımda "sünnoş" diye bir kelime kullanarak kendinin ne bok olduğunu belli eden, bu şekilde hem kendini belli edip hem karşı tarafa hakaret eden bok kafalı nonoş, bu memlekette bir tahammülsüzlük ve istenmeyen birbirine düşme olayı olduğunda en çok mağdur edebiyatı yapan, en çok karşı tarafı suçlayan, en çok zırlayıp ağıt yakan bir tiptir.
resim olmasa cehape liler inanmazdı . neyse ki resim var da hepsi kıvırmayı tercih etmiş yine .
yarı çıplak denilince linke tıklamaya korktuğumuz olaydır. neyse bu ak trol kardeşlerin her zamanki zeka seviyelerine uygun kafa yapılarından dolayı öyle yazılmış şükür ki..
cehape li gittiği her yeri kokutur zaten . kanlarında bu var .

cehape li trollere geçirmişler olsun .
Ya oğlum siz allahla kul arasına niye giriyorsunuz ya? ille ananıza mı sövek bunu anlamanız için?
önemli olan niyet değilmiydi??

görsel
Ya cidden chp lilerin yüzsüzlüğünü arsızlığını zihniyetini şu entry de net olarak görüyorsunuz. Biraz daha zorlasalar islam da asıl doğru olan bu siz sümerli inancına göre hareket ediyorsunuz diyecekler. Cidden zerre beyin yok ne gereksiz ne çapsız kitle insan şu kadını savunurken biraz utanır.
Oooo besmeleyle kilise açanlara, besmeleyle çalanlara, makara,bakara sallayanlara cenaze namazı kılması dert olmuş chp li vekil.

Anti chpliyim ama siz adamı dinden, imandan çıkartırsınız.
devrimcidir efendim, devire devire gider.
bütün yorumlar mantıklı geliyor. malım galiba.
ufak bir fotoğrafdan bir cenaze namazı olup olmadığı anlaşılmaz. ama eğer cenaze namazı ise kıyafet elbbete uymamış ve ayrıca namazda kadınlar erkeklerin gerisinde saf tutar. bu yüzden burdan da faso var. Tabi başka söylediğim gibi eğer bir cenaze namazı ise.
Rahatsız olunan elbise değil namaz kılma şekilidir. Eğer namaz cenaze namazıysa zaten kadınlar kılmaz hadi kıldın baş açık o şekilde zaten kılınmaz nereden baksan tutarsızlık. icraatı iyidir kişi iyidir bilmem ama namaz kılma şekline uygun değil sırf savunmak için savunmak ahmaklık. Evet.
ben hepsini anladımda şunu anlamadım. bi muslüman çıkıp bu kadını niye uyarmamış? en basitinden o cenaze namazını kıldıran imam niye bir şey dememiş. görmemesi imkansız zira.
(bkz: yarı çıplak), (bkz: etek)?
Benim bir çıplaklık göremediğim fotoğraf. Etek giymek* ne zamandan beri yarı çıplaklık olarak görülüyor benim güzel ülkemde?
ellerinin hizası , kıyafeti , bakışı zaten namazın şartları dışında. namaz esnasında bir kenarda dursa kimse onu ayıplamaz.