1. 11.
  kpss ile ilgili kaliteli yayınları olan bir yayınevi.
  ... alcapon
 2. 12.
  siyasallaşıp siyasallaşmadığı üzerine çemkirmeler düzülen hede hödö.
  ... anarsistmumin
 3. 13.
  sürekli birilerinin eline geçiyor efendim, durduramıyoruz.
  1 ... newman
 4. 14.
  iktidarın eline geçmiştir. bazı insanlar ölene kadar iktidarda olacaklarını sanıyorlar. bu millet 2 torba kömüre oyunu sana verirken yarın 3 torba verene oyunu atar. ne olduğunu anlayamaz baştakiler. sonra bir bakmışın yeni gelen iktidarın ele geçirdiği mahkemede götünden kan alınıyor. her ülke hakettiği biçimde yönetilir ama keşke biz bunu haketmeseydik.

  ey kılıçdaroğu, sen de bu yemeğin içinde kayısı yok, biber yok, o yüzden hayır diyeceğim diye kampanya yapacağına, bu yemeğin içinde bok var o yüzden yiyemem deseydin, yeni anayasanın nasıl tüm yetkileri kayıtsız şartsız iktidarın eline vereceğini anlatsaydın. belki o zaman daha fazla şansımız olurdu hayır için.

  artık götümüzü açtık tayyibe doğru döndürdük. sikip sikmemek onun vicdanına kalmış.
  ... t bag
 5. 15.
  türkiyede ümmetçi zihniyetle özelleştirilmiş ve akp tek eline alınmıştır. artık adalet mülkün temeli yerini adalet mümkün değildire bırakacaktır.
  ... pseudomonas
 6. 16.
  Yargı, Kafka nın 1912 yılında yazdığı hikâyesidir. Bu hikâyede betimlemeye çalıştığı kişi kendisidir. Hikâyedeki genç ve başarılı tüccar bir türlü babası tarafından fark edilememiştir.
  1 ... mithra
 7. 17.
  güvenilmezlik abidesi olarak gözümüzün önünde duruyor. orada duruyor. başımıza bir iş geldiğinde artık ona güvenemeyeceğimizi, tarafsız olmayacağını biliyoruz.

  zaman içerisinde herkes adaletini kendi dağıtmaya başlarsa şaşmayın.

  ve o yine orada duracak.
  1 ... soul cancer
 8. 17.
  Yargı (yargı erki olarak da bilinir); egemenlik veya devlet adına hukuku yorumlayan ve ona başvuran mahkemeler düzenidir. Yargı ayrıca uyuşmazlıkların çözümü için bir işleyiş de sağlar. Kuvvetler ayrılığı öğretisi altında, yargı genellikle yasa çıkarmaz (bu, bütün üyelerin hazır bulunduğu bir yüksek tabakada, yasamanın sorumluluğundadır) ya da yasaları uygulamaz (bu da yürütmenin sorumluluğundadır), daha çok yasaları yorumlar ve onları her hukuksal olayın gerçeklerine uygular. Bu devlet erki sık sık "Yasalar önünde herkes eşittir." ilkesini sağlama almakla görevlendirilir. Genellikle bir son-başvuru mahkemesinden (yüce divan ya da anayasa mahkemesi denir) ve daha düşük mahkemelerden oluşur.
  ... turkmen balasi
 9. 18.
  kuvvetler ayrılığının üçüncü koludur. beraberinde yasama ve yürütme vardır fakat parlamenter sistemde yargı, bunlardan bağımsız yer alır.
  2 ... anne frank
 10. 19.
  (bkz: duruşmalarda iddianame artık okunmayacak)
  ... recomax