bugün

bilimum programda, ag sayfasında bulunan buton.
işe yaradıgı görülmüştür.
fince de apu ve avu olarak kullanılan kelime.
"yarmak" fiilinin -di'li geçmiş zamanda 1. tekil kişiye göre çekimlenmiş halidir. günlük hayatta pek kullanılmamakla birlikte nasıl kullanıldığını merak edenler için örnek cümle :

+ odunları baltayla yardım. (gerçek anlam)

+ abi var yaa geçen bi espri yaptım, yardım bütün milleti görcektin hee sana da yapiim mi? (mecaz anlamda)
ing help. *
muavenet.
(bkz: yardım paketi)
(bkz: yardım paketinden chp broşürünün çıkması)
çaylaklıktan çıkana kadar başlık açamazmıyım ben? denediğim halde olmuyor da
Dünyanın hayhuyuna kendimizi kaptırıp gitmiş, oyun ve eğlenceye dalmış bir şekilde sürgit bir gafletin içerisinde yaşamlarımızı sürdürken maalesef hayatın amacını unuttuk ve aklımızı başımıza getirecek her yeni vakaya gözlerimiz kapattık.
Artık ölümler bile uyanmamıza yetmiyor. O kadar ağır bir morfin vücudumuza zerk edilmiş ki, hiçbir acı kalın derilerimizden içeriye nüfuz edebilecek kuvvette değil.
Büyük duvarların arkasında, sadece o duvarların arasında kalanların hayatları için yaşıyoruz ve duvarın dışında olan hiçbir şey bizleri ilgilendirmiyor.
Kendimiz, eşimiz ve çocuklarımız bizler için tek yaşam kaynağı olmuş. Tek derdimiz bunları mutlu etmek, bunlara rahatlık sağlamak ve sadece bunların dertleriyle hemhal olmak.
Akrabalarımız, dostlarımız, arkadaşlarımız, komşularımız bizler için sadece bir sosyal çevreden ibaret.
Elimizdeki bütün imkanları sadece kendi çekirdek ailemiz için seferber ederken mesela bir akrabamızın ne tür sıkıntılar çektiğinden bihaberiz.
Beraber çalıştığımız, komşuluk yaptığımız veya arkadaş olduğumuz birileri bizden bir yardım istediğinde hep bir iç sıkıntısıyla karşılıyoruz bunu. Hele bu yardım bir de maddi nitelikte ise asıl felaket bizim için o zaman başlıyor.
Her türlü konformizmi yaşarken, ihtiyaç sahibi bir tanıdığımızın bir derdine çare olmayı hep 'ben de ancak kendimi geçindiriyorum', 'bu zor zamanlarda para kazanmak kolay mı', 'keşke daha fazla olsa da ben de bir şeyler yapabilsem'; türü bahanelerle hep avunuruz.

yazının devamı için.

http://genchacilar.org/sa...ageID=KoseDetay&id=18
çözmem gereken diferansiyel denklemler soruları için ihtiyaç duyduğum.
sana yardım eden eli ısırmak diye de yeni bir başlık açabiliriz.
gizli yapılması her zaman güzel olandır.

insan benliği taktir edilmeyi ister. görülmek ister.ne zaman benliğimizin önüne koyarsak asıl amacımızı, işte o zaman dünya daha güzel olacak.
Tez ile ilgili yardım verebilecek sozluk abilerine bir feryattır Bazen.
eminönü taraflarına giden bir arkadaş lazım bana.
yardımcı olursanız sevinirim.
ufacık bir ricam olacak kendisinden.
insanı insan eden davranış.
Araba motorlarından iyi anlayan birisi pm'yi yeşillendirebilir mi ?
araba motorlarından iyi anlayan birisi pm atabilir mi ? zor bir durumdayım.
görsel
Bir başlık vardı ordu belediyesinin sayıştay denetlemesinde yakalanan tayland gezisi lütfen yardım .... Bulamadım...
Aferim sana şimdi ..... Gidebilirsin..
Ben tarafından beklenen şey. Allah’ını, Tanrı’sını, tengrisini, bilimum neye inanıyorsa onu seven bana mesaj atsın akıl danışmam gerek.
Yardım kabul etmeyen birine uzanan bütün eller düşmanca gelir.
küçüğü büyüğü olmayan şey, karşılıksız yapılan her türlü iyilik.
görsel