"Bu da oldu" diye tarihe not düşülmesi gereken durumdur.

(bkz: https://twitter.com/i/status/1624144735186128899)
this is political islam...
dış güşlerin oyunudur.
ibb dahil bir çok belediyenin aynısını yaptığını biliyorum.
ek iş çıkarmak dışında bişi değil.
sahadaki ekibin yapsın reklamını kardeş kolin değil.
Gene AKP, gene şov kokan hareketler... UNUTMAYACAĞIZ!.. gün geldi mi yakanıza yapışıp hesap soracağız siyasal islamcı Müslümal itler...
görsel
bunları kim yaparsa yapsın denetlenmeli.
ilk önce maliye bakanlığını ilgilendiren durum.
neden olduğunu açıklayayım...
malum, maliye bakanlığı içinde ne demek istediğimi anlayacak gözlerimde ki ışıltıdan anlayacak insanlar var.
maliye bakanlığında bu yetenekli insanlar yardım organizasyonlarında yer alan kurum kuruluş şirket vakıf vb. özel tüzel kamu yapılarını denetlemeli.

bir örnek vereyim de herkes anlasın; örn; rabbim götür dedi diye bir vakıf ya da dernek ya da şirket sahibi yetkilisi idarecisiyim.
rabbim götür dedi etiketlerini elime alsam böyle yardım toplama depolarına gidip elimde ki etiketleri kolilere yapıştırsam, ya da yardım organizasyonuna katılıp deprem bölgesine giden yardım kolilerini toplarken, deprem bölgesine götürüp dağıtırken üzerine kendi etiketimi yapıştırsam...
yapıştır canım, basit bir reklam propaganda ne olacak diyen olabilir.
ne olmayacak olur mu benim süper zekalı cancazım? milyonlarca liralık vurgunlar böyle yapılıyor.
halkın esnafın bağışladığı yardımlara kendi etiketimi basar onları sanki ben almışım gibi gösterir, naylon faturalarla belgeler gider gösterir vergilerden denetimlerden kasa hesabına girdiden düşerim. yıllık bilançolarda gider gösteririm.
herkes eline etiket alıp böyle organizasyonlarda babasından kalan öküzün götüne damga basar gibi bu benim öküzüm der gibi kolileri yardım malzemelerini damgalayamaz.
bunun örneğini almanya da yüzyılın indiragandi örneğinde gördük.
toplanan bağışları yardımları nasıl iç ettiklerine şahit olduk.
neyse ki ülkemizde böyle şeyler olmaz, biz böyle şeyler yapmayız değil mi canım?
zaten bu yardım olayını bu açıdan tartışan da yok. benim fesatlığım ve zeki olmam işte; olur ya böyle kötü niyetliler olabilir diye dedim.

bir de işin ahlak etik iman din yönü var.
malum, birilerinin dini allah'ın "sağ el verirken sol el görmesin" dediği din ise böyle de yapılmaz.
"Münâfıklar, insanlara gösteriş yaparlar, Allah'ı da çok az anarlar." (Nisâ sûresi, 142)
"Nisa Suresi, 38. ayet: Ve onlar, mallarını insanlara gösteriş olsun diye infak ederler, Allah'a ve ahiret gününe de inanmazlar. Şeytan, kime arkadaş olursa, artık ne kötü bir arkadaştır o."
"Enfal Suresi, 47. ayet: Bir de yurtlarından refahtan şımarıp-azıtarak, insanlara gösteriş yaparak çıkanlar ve (halkı) Allah'ın yolundan alıkoyanlar gibi olmayın. Allah, onların yaptıklarını çepeçevre kuşatandır."

yapanlar şu günde show derdinde. insanlığa dine imana ahlaka etik değerlere sığmayan durum.
Şark kurnazlığı.
yerli akpliler öyle şey yapar mı hiç ???
onlar yunanistandaki solcu akp partisinin
gönderdiği bir kaç kutu yardım ....

görsel
anlaşılsın diye latin harfli sticker yapıştır
mışlar ....
iyi olan her şey onların, kötü olan her şey dış güçlerin.

devam, ne diyeyim...
gayet doğaldır. chp de kendi amblemini yapıştırıyor.