bugün

makine değil başka bir mühendislik okuyorum * ama bi bakıma beni de anlattı sanki işletme kantini falan deyince.
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=33329
--spoiler--
Kampüsün güzel kızı, bu yılki asil ve yedek listelerini açıkladı...
--spoiler--
-> Hindistan Hükümeti, bütün Hintçe şarkıların tek bir kadın tarafından seslendirdiğini doğruladı...
--spoiler--
"Ulaştırma Bakanlığı, önümüzdeki 5 günün Youtube tahmin raporunu yayınladı: "ilk üç gün açık, dördüncü gün kapanacak, son günü de büyük ihtimalle yine kapalı geçirecek..."
--spoiler--
zaytung haberleri diye değiştirilmesi gereken başlıktır. zira zaytungdaki neredeyse bütün haberler başlığa yazılmaktadır.
özel hayatının kapılarını bizdenkaçmaz'a açan rıdvan dilmen, eşini yere göğe sığdıramıyor ama eklemeden de edemiyor: bir alex değil tabii. *
--spoiler--
MEB, Otistik Çocuklara Din Dersi Konulmasıyla ilgili Eleştirileri Yanıtladı: "Ezberleri çok kuvvetli"
--spoiler--
Daniel Guiza'dan loca fiyatlarına veryansın...

O son kadeh yine içildi...
- Göbeğinde pamuktan sonra tütün de yetiştirmeye başlayan gence, Tarım ve Köy işleri Bakanlığı'ndan sübvansiyon müjdesi...

- Michel Platini:"Avantaj Kuralı Yerine, Adamın Devam Etti Kuralını Getirmeye Çalışıyoruz"

- 2.2 Milyon Emekliye Müjde: Akşama Zeytinyağlı Kabak Dolması Var...
--spoiler--
Kombinin bozulmasi evdekilerde soğuk duş etkisi yarattı.
--spoiler--
--spoiler--
intihar Komandolarının Almanya'daki Hazırlık Kampı Neşe içerisinde Sürüyor
--spoiler--
Otobüste ters koltukta oturabilen 72 yaşındaki Hanife Çimen, ineceği durakta diğer yolcular tarafından alkışlarla uğurlandı.
daha da bir şey demiyorum;

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=50103
--spoiler--
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Bahar Şenliklerinde 6. kez Üst Üste Sahne Alan Şebnem Ferah'a Fahri Doktora Ünvanı Verildi..
--spoiler--
--spoiler--
iş Arayan Bütün Tanıdıklarına "Bana bir CV'ni yollasana" Diyen Kurumsal Firma Çalışanı, insan Kaynakları Sitesi Açmaya Hazırlanıyor
--spoiler--
--spoiler--
Arkadaş Ortamındaki Muhabbetleri Filme Çeken Genç Yönetmen, Gişede Umduğunu Bulamadı
--spoiler--
--spoiler--
Bayram Öncesi Üniversite Öğrencilerini Tedirgin Eden Soru: ''Bitirince ne olacaksın?''

Kurban Bayramı dolayısıyla yine yoğun bir şekilde akrabaya maruz kalacak olan üniversite öğrencileri, her yıl olduğu gibi bu yıl da gelmesi beklenen "Okulu bitirince ne olacaksın?" sorusunun tedirginliğini yaşıyorlar. Marmara Üniversitesi Öğrenci Birliği tarafından 8.'si düzenlenen "Bir Psikolojik Savaş - Bayram Ziyaretleri" başlıklı sempozyumda bir araya gelen çeşitli bölümlerden öğrenciler, bir kez daha bu soruya yaşlı akrabaları da tatmin edecek bir yanıt bulmaya çalıştılar.

Oldukça yüksek bir katılımla gerçekleşen sempozyuma en çok ilgiyi, beklendiği gibi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi öğrencileri gösterirlerken, Genetik, Enformatik, Lojistik gibi bölümlerden de önemli sayıda öğrencinin salonda hazır bulunduğu gözlendi.

En çok iiBF öğrencileri sıkıntıda

Sempozyumda iiBF öğrencileri adına söz alan Maliye bölümü 4. sınıf öğrencisi Murat Soylak, işletme, iktisat, Kamu Yönetimi, Maliye gibi bölümleri bünyesinde barındıran iiBF'de neden bu kadar çok bölüm bulunduğunun ve daha önemlisi bu bölümlerin birbirlerinden tam ne farkı olduğunun öğrenciler tarafından bile henüz anlaşılamadığını samimi bir şekilde ifade ederken, bayram ziyaretlerinde en büyük mağduriyeti yıllardır kendilerinin yaşadıklarını belirtti.

Mezun olduklarında tam olarak ne olacaklarını kendilerinin de bilmediğini vurgulayan Soylak, "Kısmet olursa bu sene, olmazsa da en geç 2012 gibi diplomamı alacağım; ancak Maliye yerine atıyorum iktisat'ı ya da Kamu Yönetimi'ni bitirsem ne fark edecekti, inanın hiçbir fikrim yok. Bakınca 3 aşağı 5 yukarı hepsinde aynı hocalar, aynı dersler... Amacım tabii ki herkes gibi devlete kapak atmak ama olmazsa ne olur bilemem. Belki bir bankada müfettiş yardımcılığı ya da hesap uzmanlığı falan, ne bileyim öyle bir şeyler. Ben genelde bu soruya Maliye Bakanlığı'nda çalışacağım diye cevap veririm ama çok yaşlı olanlar hariç pek kimse yemiyor onu artık. Gönül ister hiç sorulmasın ama akraba işte, dur diyemiyorsun..."

"Uluslararası ilişkiler okuyanlar ne yapsın?"
Bu sıkıntıyı herkesten daha fazla çektiğini dile getiren uluslararası ilişkiler 3. sınıf öğrencisi Sedat Kılıç ise, "Uluslararası ilişkiler okuyanlar ne yapsın? Ortada uluslararası ilişkilerci diye bir meslek yok. Akrabanın anlayacağı en yakın kavramlar olarak diplomat, konsolos, büyükelçi falan var bizim bölümle alakalı ama bu sefer de beklenti çok yükselecek. Bilseydim öğretmenlik yazardım." diyerek, en yakın zamanda Açıköğretim Fakültesine kayıt olacağını ve bu sıkıntıdan tamamen kurtulacağını dile getirdi.

Enformatik öğrencisinin acı tecrübesi
Sempozyumda "Akrabalara herhangi bir şekilde anlatılması mümkün olmayan bölümler" başlığı altında söz alan Enformatik bölümü 3. sınıf öğrencisi Sezen Akgüler'in konuyla ilgili olarak paylaştığı bir anektod, salonda hüzünlü dakikaların yaşanmasına neden oldu:

"Üniversitede ilk yılımdı. Bayram için memleketim Kastamonu'ya gitmiştim. Rahmetli ninem dizinin dibine oturtup bana okulda ne gösterdiklerini, bitirince ne olacağımı sordu. Daha 1. sınıfta olmanın da heyecanıyla yapay zeka, veri depolama ve işleme, istatistik, linguistik falan diye konuya girip anlatmaya başladım. 10 dakika sonra inme indi kadıncağıza. Sonra da çok yaşamadı zaten. O olaydan sonra dersimi aldım, bu soruya 'bilgisayarcı' yanıtını veriyorum artık... Ama giden geri gelmiyor ne yazık ki..."

Gergin anlar
Lojistik bölümü öğrencilerinin ne anlatırlarsa anlatsınlar akrabalar tarafından nakliyeci ya da evden eve taşımacı olarak bilinmekten şikayet ettikleri sırada yükselen gülme sesleri nedeniyle sempozyumda gergin anlar da yaşandı. Sempozyum boyunca sürekli olarak neşeli tavırlarıyla dikkat çeken bir grubun, Lojistik öğrencileri konuşurken kahkahalarına hakim olamamaları üzerine başlayan tartışmalar sözlü sataşmalara dönüşürken, grubun sempozyuma sırf eğlenmek için gelen tıp fakültesi öğrencilerinden oluştuğunun anlaşılmasıyla birlikte gerginlik had safhaya yükseldi. Huzuru bozan öğrencilerin güvenlik ekiplerince dışarı çıkarılmasının ardından sempozyuma "genetik bölümü öğrencileri için hormonlu elma örneği üzerinden akrabaya meslek anlatma" workshop'uyla devam edildi.
--spoiler--
-> Lüleburgaz Belediyesi, bayram bitiminde hala yenmemiş olan bitter çikolataları da Türk Hava Kurumu'na bağışlayacağını açıkladı...

-> Girdiği pozisyonda rakibiyle çarpışan genç futbolcu, aradığı aşkı sonunda buldu...

-> Kutu bira bir yılda %30 değerlenerek yatırımcısının yüzünü güldürdü...
--spoiler--

Bayram Öncesi Üniversite Öğrencilerini Tedirgin Eden Soru: ''Bitirince ne olacaksın?''
--spoiler--
--spoiler--
intihar Komandolarının Almanya'daki Hazırlık Kampı Neşe içerisinde Sürüyor

Sezon hazırlıkları için bu sene Almanya'nın Duisburg şehrini seçen intihar komandoları ekibi, buradaki hazırlıklarını günde çift idman yaparak sürdürüyor. Ekibinin uyumundan ve kamptaki neşeli atmosferden genel olarak memnun olduğunu kaydeden Suudi Arabistanlı eğitmen Said El Mahfuz, Tamam şehitlik falan güzel ancak bu kadar da neşeli olmalarını doğrusu anlamakta zorlanıyorum. Acaba bazı şeyler kendilerine tam olarak anlatılmadı mı? sözleriyle, ekibinin görev tanımı hakkında doğru şekilde bilgilendirildiğinden duyduğu kuşkuyu dile getirdi.

Suudi hoca şaşkın

Yeni sezon hazırlıklarını Suudi Arabistanlı eğitmen Said El Mahfuz yönetiminde Almanya'nın Duisburg şehrinde sürdüren intihar komandolarından kurulu ekip, günü çift idmanla kapattıktan sonra dinlenmeye çekildi. Akşam idmanının ardından 10 günlük kamp sürecini değerlendirmek üzere kameralar karşısına geçen Suudi hoca, Yaklaşık olarak 20 yıldır bilfiil bu sektörde eğitmenlik yapıyorum, böyle neşeli ekip görmedim. Başlarda, ilk kez yurtdışına çıkıyorlar acaba onun coşkusunu mu yaşıyorlar diye düşündüm ama değil, 10 gün geçti, neşelerinde gram azalma yok. Her biri burada adeta yeniden doğmuşçasına sevinçli. Hayret. sözleriyle kamptaki psikolojik atmosferden duyduğu şaşkınlığı dile getirdi.

Malzemecinin doğum gününde neşeli anlar

Kamp döneminde karşılaştığı tablo nedeniyle ekipteki elemanlara başlarına gelecekler hakkında tam olarak bilgi verilmediğinden şüphelendiğini ifade eden El Mahfuz, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

Baktım olacak gibi değil, bir ağabeyleri, bir büyükleri olarak çekeyim karşıma, önlerindeki acı gerçeği tane tane, ürkütmeden anlatayım dedim. Bakın çocuklar, zaten ölümlü dünya, hiçbirimiz kazık çakmıyoruz işte, benim de yaş oldu 65, sayılı günüm kaldı, bakarsınız ben sizden önce ölü demeye kalmadan bir baktım bunlar ekibimizin malzemecisi Faysal'ı ortalarına almış havaya fırlatıyorlar. Doğum günüymüş o gün Faysal'ın. Kutladılar. Kutlasınlar da zaten, ona bir şey demiyorum ama pasta savaşı yapmak da neyin nesi? Yani bilemiyorum ama bir yerlerde çok yanlış giden bir şeyler var gibi geliyor bana...

Böyle de hiç tadı olmuyor

Eğitmenlik hayatı boyunca buna benzer bir kamp dönemi daha geçirmediğini ifade eden deneyimli teknik adam, toplantıya şu sözlerle son verdi: "Hadi sempatik hareketleriyle kampın neşe kaynağı olanlara bir nebze alıştım ama geçen gün bir tanesi tutmuş sabah antrenmanına çocuklarını getirmiş. Bu son olay artık ciddi önlemler almamız gerektiğini düşündürttü bana. En kısa zamanda yönetimle ve sağlık ekibimizle konuşacağım. Arkadaşları sakinleştirmek için ne veriyorlarsa, artık daha az vermelerini talep edeceğim. Böyle hiç tadı yok bu işin..."
--spoiler--
-> Saba Tümer'i menemen yerken güldüren arkadaşı, dehşet dolu dakikaları anlattı: "O garsonu kurtarabilirdim..."

-> A Milli Takım aday kadrosundan çıkarılan Sabri Sarıoğlu, bağımsız aday olacağını açıkladı.

-> Filme çekilmesi planlanan Cin Ali serisinde başrolü oynayacak olan ünlü sinema oyuncusu Osman Tüter, dün kaldırıldığı hastanede anoreksiyaya yenik düşerek hayatını kaybetti...
-> A Milli Takım aday kadrosundan çıkarılan Sabri Sarıoğlu, bağımsız aday olacağını açıkladı.
-> ''Ben yalnızca evleneceğim erkekle çıkarım '' diyen genç kızın 6. sevgilisinden ayrılışında da yine hüzün ve gözyaşı vardı...
-> Bayramlaşmak için evden çıkan ikisi koç dört küçükbaş hayvandan haber alınamıyor...
-> Yıllar sonra evlerini temizlemeye karar veren bir grup öğrenci, banyo fayanslarının altında antik Roma dönemine ait eserlere rastladı...