bugün

ilk okunduğunda insanı güldüren ve gönderen kişi ile dalga geçmenize sebebiyet veren mesajlardır.
-cep telefonunun ilk çıktığı sıralar lise arkadaşıma mesaj atarım uzunca, cevap çok kısa: tamam. birdaha atarım yine cevap kısa: anladım. vs vs. tek kelimeyi asla geçmez ve çok kısadır mesajları. meseleyi çok sonradan anladık diğer arkadaşlara da aynı durum olunca. meğer bizim akıllı ne kadar az yazarsa mesaja o kadar ucuz olduğunu düşünüyormuş mesajın.
''cok sikildim yaa bugün.''

(bkz: smslerdeki türkçe karakter sorunu)
iktisat bölümünde okuyan ve 4 yıldır dersini bir türlü veremediği hocaya bir arkadaşın atfen yolladığı sms:

Hamdi Solmaz somalideki lahana fiyatlarının artması üzerine, durumu olay yerinde değerlendirmek için motokuzuyla somaliye hareket etti... (yine kaldım lan!!!)
kız arkadaştan gelen mesajdır:

"senin gibi dürüst, samimi, cana yakın, sırdaş, arkadaş canlısı, yüreği temiz birini tanıdığım için çok mutluyum. senin gibiler az kaldı. seni sikip sikip çoğaltmak lazım. nihohahahhaha."
facebook taki bir fotoğrafa arkadaşlardan gelen tepkiler üzerine bir aile dostu:
"o bebelere abim var benim de başlatmasınlar gözlerine de güzelliğine de ! "
Bayram mesajlarını dallandırıp budaklandırma şeklinde karşımıza çıkan örnekleri vardır.

"Kurban Bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, umutlarınız atlı, sevdanız kanatlı, mutluluğunuz katlı, sofranız tatlı, mekânınız tahtlı, ömrünüz bahtlı olsun... ".
kadrolu telefon sapığımın attığı bir mesajdı. "gel beni sokma müşküle,kaşık atalım senle iki tabak keşküle"
(bkz: inna sabirin)
ı

love

yourt
hemde danone.
(bkz: iğrenç)
hiç kontörüm yok hacı cevap yazamam kusura bakma. *
Bu mesajı aldıysan benden hoşlanıyorsun, okursan beni istiyorsun, cevap verirsen beni seviyorsun, cevap vermezsen bensiz yapamıyorsun. Bakalım ne yapacaksın şimdi *
+ Goooooooooooollllllllllllllllllllll. Türkiye: 1- Rusya: 0

evet tahmin edildiği gibi arkadaş antalya da tatildedir.

edit: imla
bedava sms olayına nail olan bireylerin attığı mesajların da dahil olduğu mesajlardır.

(bkz: 1 cevapsız arama)
- Kurban bayramında kurbanlığınızı erkenden alın, sonra ağlamayın "bana da koyun, bana da koyun" diye. Bayramınız mübarek olsun.

koy sataniste, koy ateiste, koy putpereste, koy hepsi g*t olsun, kurban bayramınız mübarek olsun. *
- kanka unutunmu beni, seni bekliyorum istasyonda?

- seni unutsaydim karsidaki otobüs duraginda beklermiydim hic hic hic hic hic.
"ne bakıyorsun lan telefonsak top değiliz ya çek o gözlerini üzerimden.ilişme bana."
*
"35 kontor karsiligi haketmis oldugum 10bin sms'imi parmaklarim uyussa, kollarimi kaldiramayacak hale gelsem bile tuketecegime, 1 tanesini bile daha once gayri mesru yollarla konturumu yiyen gsm operatorume birakmayacagima ve her zor kosulda smslerimi bertaraf edecegime telefonum bataryam ve kalan smslerim uzerine ant icerim"
- kapıyı aç.
(bkz: #6302271)
+ aga kontorun var mı?
- var
+ benimde var.

ertesi gün

+ aga kontorun var mı?
- var amuha goyim var
+ biraz yollar mısın, bende yokda...
son senesinde tek dersten okulu uzatma ihtimali bulunan bayan arkadaşın dersin hocasını evinden arayıp ancak bulamayıp, telefona çıkan hocanın annesine hüngür hüngür ağlayarak durumu anlatması, ve kadıncağızın da dayanamayarak telefonda ağlaması üzerine olay gecesi hocadan arkadaşa gelen sms:

- sen benim anamı ağlattın ben de senin ananı ağlatacam!

merak edenler için: arkadaş dersi dördüncü kez almaktadır.
az önce başıma gelen ve hala uğraştığım, genelde yakın arkadaşlardan gelen sms'lerdir.

- ( boş mesaj )

+ ne oldu?

- seni seviyorum.

+ yanlış kişiye söylüyorsun sanki?

- alıştırma yapıyorum.

+ ortak ne desem ki sana.

- bir şey söyleme, seni sevmek bir hata biliyorum.

+ ben seni kanka olarak görüyorum.

- ( cevap gelmez)

+ ya, löpçük diye kaldın değil, mi?
*
ş (yeni sevgili) , d (eski sevgili) , ş benim telefondan mesaj atmaktadır.

ş: naber aşkım?
d: hatlar karıştı heralde , biz ayrıldık.
ş: ben yasin'in yeni sevgilisiyimde , ayrıldığınızdan emin olmak için mesaj attım , iyi geceler.

olayı duyunca beni yardı valla.
optipesimist'in beni görmeye geldiği bir pazar günü.

isigim sana asigim: neredesin?
optipesimist: meydandayım şimdi.sen?
isigim sana asigim:meydana doğru yürüyorum, ışığa doğru gel.

isigim sana asigim, yaklaşık bir dakika boyunca bekler ama optipesimist gelmez bir türlü. sonra yeniden "neredesin" yazarak, sms yollar. optipesimist arar:

o: tosun nerdesin ya?
i: asıl sen nerdesin, meydanın karşısında bekliyorum.
o: ışığa gel dedin, trafik ışıklarına gittim.
i: ahaha olm, benim sözlükteki nickim ışık değil mi? ve olay kopar...**
bilmem ne cell in sms fiyatını artırmasını kınıyoruz sende sonuna bi nokta koy ve arkadaşlarına gönder ..x............eliif....
arada bi kaç salak çıkar elbette.