tostu alıp makinesini kapatmamak. kaçtır ev duman altı oluyor.
Hep söylerim, aşık olmaktır.
kpss'den bir gün önceki gece taksim'e gidip içki içmek. öyle çok içmek ki eve sarhoş dönüp, üstüne kusulan giysilerle kol çantasını da çamaşır makinesine atmak. kimliği çantada unutmak. cumartesi sabahı kimliği fark etmek, sınava girememek...
arkadaşım'ın arabasından inip bakkala girdim. çok acele ediyorum, böyle bir yandan hadi abi diyerek bakkalcıyı sıkıştırıyorum, koşarak arkadaş'ın arabası diye öndeki arabaya bindim.

o gün bugün dür acele etmem.
Milli maç izlerken baba çayı tazelemeni ister. Sen bardağa sıcak suyu koyarsın ve hemen fondip yaparsın. Tabi ki ilk 3 saniye hiçbir şey hissedilmez ve ardından acı bir çığlık atılır. Ağzın ve boğazın yara olur ve 2 hafta sadece katı şeyler yenir.
girdiğim bir mağazaya adımı atar atmaz "hoş geldiniz" diye selam vermek.
Bi keresinde elimdeki kumandayı 5 6 dakika boyunca aramıstım.
bir kıza mesaj yazarken t9 ile çok yazacağıma amk yazdım. var mı ötesi.
Arkadaşıma yazdığım baya okkali bir küfürü yanlışlıkla konuştuğum kıza yolladim.Sonuç mu artık daha samimiyiz.
Seni mutfaktan çağıran annene ALOO diye bağırmak.
Duşa yanlışlıkla kıyafetlerle girmekdir.
yemek masasına koyulan su ısıtıcının düğmesine basmak,

sonra neden ısıtmıyo bu ibne diye kızmak.

tornavidayla su ısıtıcıyı açmak, sonra gerçekten bozmak.
Sürahiye su koyduktan sonra Sürahi yerine damacanayı buzdolabına koymaya çalışmak. Saat geç oldu sanırım uyulmalıyım*.
üç hafta boyunca üst üste aynı dersi saat 14'te zannedip sınıfa bodoslama dalmam, alt sınıftakiler tarafından taşak malzemesi haline gelmem.
diş fırçasına tıraş köpüğü sıkmak suretiyle dişlerimi fırçaladığımı hatırlıyorum. sonra "niye köpürmedi lan bu macun?" derken lavaboda arko traş köpüğünü görmüştüm.

--spoiler--
geri zekalı falan değilim bu arada traş köpüğü tüpten sıkılan tiptendi.
--spoiler--
Çoraplarımı makinaya atmaya yeltenmistim ki o da ne bi ışık.
Meğer buzdolabını açmışım.
kornişe stop takmayı unutmaktır. yarım saat uğraşıp 4 metrelik perdeyi taktıktan sonra perde artist edasıyla hızla çekilir ve acı son gerçekleşir. o nasıl bir acıdır yarabbi. her çıkan düğme ciğere bir kurşun darbesi vurur.*
sevgiliye evdeyim dedikten sonra garsona seslenen third eye tarafından yapılmıştır.

ayrıca telefonda en yakın arkadaşla hararetle küfürlü konuşurken içerden seslenen anneye telefon konuşmasının etkisiyle bi dur y.rram demek.
Arkadaşımın sınıfına gitmem kapıyı açınca herkesin sessizce tahtadaki bi şeyleri yazdığını görmem ama hocanın olmaması sınıfı iyice inceledikten sonra nooluyo lan burda demem ve o an hocayla göz göze gelmem.
O zamanlar çıktığım çocuğun lisenin ilk yılı, ilk günü çantasını okulda unutması.
Ankara kart sırası beklerken bi kadının bu banka sırası mı diye sorması üzerine arkadaşımın teşekkür etmesi çünkü kolay gelsin dediğini sanması.
testteki karınca sorusunda o karıncayı gerçek sanıp yerinden zıplamak.yüreğim ağzıma geldi yemin ediyorum.
müziği telefondan açıp dinlerken sesini kısmak için bilgisayarın ses ayarlarıyla oynamak. ses kısılmayınca da kızmak.
Cepa duragında inecegin halde bir sonraki durakta inmek .
çaydanlığı ocaktan alıp, çayları doldurup, buz dolabına koymaya kalkmak.
sabah kalkıp okula diye staj yerine gitmek. stajdakiler de bir şey demediler. akşama kadar boşu boşuna çalıştım.
- Korkunçlu kadın sana bahsettiğim yazışma örneğini bana neden göndermedin sorunu duyarım. Arkama yaslanmış öylece ekrana bakıyorumdur.
Çok pis dalmış gitmişimdir ve soru soran kişiye hiç bakmadan
- dur şimdi işim var derim.

Haftanın bir günü bizleri ziyaret eden koskoca bilmem ne şeyinin yöneticine dur şimdi işim var dedim ben ve o beni işten atmadı. Bunun yerine bana bilmediğim dillerden konuşan kişilerin adreslerini gönderiyor onlar ile iletişim kurmaya çalışıyorum. Bazı zamanlar yaptığım tüm işleri inceleyip tüm hatalarımın yazılı olduğu bir rapor yazıp bile gönderiyor.

Cep telefonumla konuşurken konuştuğum kişiye cep telefonumu kaybettim, oha nerede ki demiş insanım ben, bilmediğim bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için o kişinin telefon numarasına kim yazıp mesaj göndermiş hatta dalgınlıktan anneme aşkım saçmalama diye bağırmış insanım. Hatta ve hatta annesinin telefon numarasından beni arayan eski sevgilimin bu yaptığını unutup ertesi gün annesine kimsiniz beni aramışşsınız mesajı atmış, cevap gelmeyince aramış insanım. Hiçbir aptalca dalgınlığım bu kadar canımı yakmamıştı. Hiçbiri bu kadar aptalca olmamıştı.