bugün

yeni keşfettiğim mükemmel bir uygulama, herkesin denemesini şiddet ile öneririm, gelelim programın özelliğine. program dosya saklama&paylaşma programı, yandex mailinize girip yukarı'dan dosyalar bölümüne girip dosya oluşturabilirsiniz, dosyaları sürükleme mantığıyla paylaş yerine süreklediğiniz de dosya otomatik olarak oraya gidiyor, süreklemeyi de geçtim dosyanıza tıklayıp kişisel dosyayı genel yaptığınız an itibari ile o dosya paylaşılıyor. nedir bu paylaşma, paylaşma ile dosyalarınızı tekrardan indirip veya arkadaşlarınıza link ile indirmesini sağlayabilirsiniz. tamam iyi güzel ama bu dosyaları nasıl atıcam? evet dosyaları yandex.disk programı ile masaüstünüz den online olarak atabiliyorsunuz, yandex.disk programını bilgisayarınıza yükledikten sonra yandex hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. sonra yandex diskiniz web ile bağlantı kuruyor ve yandex.disk adında masaüstünüze bir dosya geliyor bu dosyaya her gönderdiğiniz dosya internete upload ediliyor, mükemmel bir program yapmışlar.

aşşağı da ki adresten yandex disk'e ulaşabilirsiniz;

http://disk.yandex.com.tr/

not: yandex disk kotası başlarda 3 gb olup bunu 10 gb yapabilirsiniz.
(bkz: gugıl bahane yandex şahane)
mukemmel uygulamadir. bilgisayari yedeklemenin en kolay yoludur. boylece benim gibi dosyalari yillardir silmemeye ozen gosterenlere care olmustur.

not: dosya paylasim, saklama siteleri vardi elbette ancak guvenilirligi sorgulanirdi.
(bkz: google drive)
tek seferde en fazls kac gb dosya yuklemeye izin verdigi bilinmeyen cloud Computing.
6 aydır aktif olarak kullanıyorum ve gayet memnunum şu anda, en son alanımı ücretsiz olarak tam 43 gb a çıkararak iyice gözümdeki yerini yükseltmiştir. kullanın kullandırın.
durduk yere disk kapasitesinin büyüdüğü site 40gb alanım var nasıl oldu anlamadım.
iş yerinde kullandığımız basit bir arayüze sahip kullanışı kolay olan senkron programı.
indireceğim yandex kaynaklı dosyaları kendi diskime saniyede kaydetmesiyle gönlümü fethetmiştir.
google'ın cloud servisi google drive'ın her türlü eline veren servistir.

gözüme çarpan artıları :

-tasarımları basit ve sade.her şey olması gerektiği gibi.
-rar arşivi dosyaları site üzerinden açıp arşivin içinden istediğiniz dosyayı indirebiliyorsunuz.
-şifreli winrar arşivlerini site üzerinden açabiliyorsunuz.
-başkasının yüklediği dosyayı tek tıkla kendi hesabınıza aktarabiliyorsunuz.
-mp3 dosyalarını site üzerinden çalabiliyor.üstelik çalan mp3 biterse otomatik olarak bir sonraki şarkıya geçiyor.
-yüklenen tüm dosyalar kaspersky ve dr.web antivirüs programları tarafından otomatik olarak taranıyor.
yandex'in sağlam servislerinden biri.

bir de upload hızı düşük olmasa süper olacak. çok bekletiyor.
yeni nesil hotfile. çok yararlı. torrent için birebir.
google drive'dan iyi olan bulut.
Bir Google Drive olabilir ama bir SkyDrive asla.
64 kb ne amını dengesini siktiğimin piçi dedirtmiştir.
insanlık dışı.
yandexin elle tutulur tek yanıdır.
yaptıkları bir hatadan dolayı kullanıcıya 200 gb hediye edebilecek kadar da cömert bir uygulamadır. canlarım benim.
yaptıkları bir hatadan dolayı kullanıcıya 200 gb hediye veren yandex uygulaması. gözünü sevdiğimin rusyası her derde deva.
ekran görüntüsü kırpma özelliği eklenmiş yandex uygulaması. kırptığınız görüntüler üzerinde basit çalışmalar da yapabiliyorsunuz.

örnek:

görsel
1 yıldır kullandığım harika uygulama.
Resmi linux uygulaması olduğu için google drive ve microsoft skydrive'in elinde veren mükemmel aplikasyon, bulut depolama servisi.
adının yandisk diye değiştirilmesini umduğum müthiş yandex hizmeti.
Yandex kolay disk okunmuyo amk
dropbox ya da google drive gibi bir çevrim ici disk'tır. Gayet kullanışlı ve de size verdiği gb bakımından gayet iyidir.
masaüstü uygulaması işleniyor diyor kapanıyor, bu zamana kadar memnundum ama sorun çıktı.
saglam bulut hizmeti. browser'i falan bok gibi olsada yandex navigasyon ve disk taşaklıdır.