bugün

bu kesinlikle yanaktan operken yanlislikla dudaktan opmek olayı ile aynı şey değildir. bahsedilen yanlışlıkla yapılan bir şey de değildir. atmosferin istemi ile beraber sevilen kişiyi yanaktan öperken, bir anda istemeden gibi gözükse de isteyerek dudaklardan öpmektir. atmosferin gereksinimini yerine getirmiş olur ve huzurla uyur bu kişi. tensel çekimin bok yemelerinden bir örnektir.
muhafazakar sevgilileri direkt olarak öpemeyen bünyenin alıştıra alıştıra dudaktan öpmesi olayıdır..
ilk öpücüğün işkence dolu birkaç saniyesini barındırır. romantik bir olaydır.
direk dudaktan öpen girişken erkek kadar makbul olmayan çekingen erkek davranışı. sebep malum: kadınlar, aksini iddia etseler de girişken erkekleri daha çekici bulurlar. bundan daha kötüsü ise seni öpebilir miyim diye sormaktır.
(bkz: uzun eşşek oynarken arkadaşa kaymak)
sonrasında gıdıktan öpmek isteyecektir bu öpme işlemini gerçekleştiren kişi zira hazreti özcan ne demiş; ''bi dudaktan, bi yanaktan, bi gıdıktan öperdim vay bana vahlar bana''...

(bkz: hayatı filmlerdeki gibi yaşamaya çalışmak)
henüz aradaki çekimin boyutları tam farkedilmemişken yaşanan vedalar sırasında karşılaşılan bir durumdur. iki taraf da farkındadır çoğu kez olayın ancak anlamamazlığa vurulmaya çalışılır. fakat bu ortalığın buram buram istek kokmasına engel olmaz.
simsiyah adamların işidir herhalde. yetişmezki öperken, aynı anda dudaklara kaymak. vay anasını sevgili seray severler.
yeni başlayan ilişkilerde çokça rastlanan eylem. sebebini bilmiyorum ama ilk zamanlar gerçekten de çok heyecanlı olabiliyor. *
çekingen birkaç yanak öpücügünden alıştırarak gözleri kapatım dudaklara kaymak heyecanın doruğudur.
tadından yenmeyen hadise. hele ki küçük küçük öpücüklerle gidiliyorsa anam anam diyim ben sağa