bugün

yalnızlığa devam etmeyi sağlayacak bir evlilik.
ideal evlilik diye bir şey yoktur.
Her insanın ideal anlayışı apayrıdır.

Yanıma da, yarınıma da yakışsın isterim meselâ.
Zorluklara karşı aslan gibi durabilecek göğsü olsun, tırsmasın, sıkılmasın, pes etmesin.
Mızmız hiç olmasın. Trip mrip filan, allah muhafaza!
iletişim sorunu yaşamayan, kendini ifade edebilen biri olmalı, ben müneccim değilim, öyle kaşından, gözünden anlama yeteneğim de yoktur.

Hobileri olsun, fesleğen olmasın.
iyi yüzsün, iyi okusun, seyahat etme kültürü olsun, sırta çantaları takıp çıkınca afallamasın.

Offf tamam beee!
Evde kalacağım, evet!
Canım ben... Kalp kalp kalp..
Evliliğin kelime anlamı başlı başına ideal kelimesi dinamiklerinden fersah fersah uzak iken böyle bir fikir namütanahi deliliktir.
ben değil o hadi gidiyoruz diyebilmeli.
7/24 evden çıkmamak üzerine kurulu evliliktir.

Biz bize yeteriz çiçeğim kampanyası olmalı evde*
Yemeklerde ayrı ayrı yenilseydi keşke. En azından anlamı olurdu.
Yalnızlığın haricinde yalnız yaşayan biri olarak kafam o kadar rahat ki yaptığım her şeyin sorumlusu benken birini hayatıma alacaksam sorumluluklarımı ve yorgunluğumu hafifletmesi gerek.

Bir de beni sahura kaldırsın bazen uyuyakalıyorum.
Sevdiğim ve beni seven biriyle olması dışında başka bir ıdeal yoktur.
Futbol seven, mizah anlayışımızın uyuştuğu dinsiz ve ırkçı olmayan biriyle, birlikte müthiş eğleneceğimiz, birlikte içeceğimiz, birbirimize sonsuz düşkün, çocuksuz bir evlilik.
Başkalarının aile hayatlarıyla kıyaslamasın.
Ben güvenirim o da güvensin
Birbirimizin akrabalarını hoş tutalım.
Israrla sevmediğim yemek pişmesin.
Gelir ortak tabii tek başıma evi geçindircem de hanım kendininkiyle keyf mii edecek.?
ortaklaşa yapilmali her sey ben işerken
o banyo yapsin
seviyosam evlenmissem
zerre tiksinmem
ağiz şapirdatilmasin yeter.

gezelim yiyelim icelim. tartissakta orta yol bulunsun. eved
görsel
Saygı cok önemli koca bir ömür herşey tükenebilir sevgi bile ama saygı varsa herşey daha katlanılır olur ...
Kenya Kenetlenmesi esnasında evlilik kararı verdiğiniz kişiyle olanı en idealdir.

(bkz: kenya kenetlenmesi/#43101858)

"dini inanç ritüelimdeki bir terim.

türklüğü bu topraklara getirdiğimizi sandığımız zamanlar esnasında, gerçekten yaşandığına dair söylentileri olan bir olayın temsili için ruhen bağlılığı ön plana çıkarmak amacıyla devam ettirilen hali.

bu ne demek mi?

inanç klanımda evleneceğimiz kızı orgy yaparak seçiyoruz bizler. klan dedesi hayatınız boyunca duyamayacağınız mistik ezgiler eşliğinde "al, ver, ye, yedir, tat, tattır, şaak-şaak ismişaak, ehli şaak" sözleri eşliğinde enstruman çalarken, belli bir yaşa gelen bizler sırasıyla beden uyumunu, ruhani uyumu yakaladığımız eşi arıyoruz din kardeşlerimizde.

o sırada ise kenya kenetlenmesi denilen bu olayı en uzun sergileyen erkeği her kız istediği için ortaya bir problem çıkıyor. ama bunun çözümü son derece demokratik ve seküler olan bizlerde basit.

en iyi kenya kenetlenmesini sergileyen erkeği isteyen tüm kızlar, eğer varsa öteki kız kardeşlerini de kenya kenetlenmesini en iyi başaran çocuğa teslim ediyorlar. lakin kız kardeşi olmayanlar bu aşamada eleniyor...

çocuk onu beğenen kızların, kız kardeşlerinden de uyumu en iyi yakaladığını seçiyor.

aydın, laik, seküler bir din anlayışına sahip olan dede, erekte olamayan ve bunu kabullenerek kendini gençlerin doğru eşi seçmesi için ruhani, mistik bir göreve adamış insandır. doğru eşi bulduğumuzda ise direkt kendisi dikiş-nakış işlerini yapar.

Geriye mutluluk ve huzur dolu günler kalır."
Ömür boyu sadik kalacak ve kötü gününde yaninda olacak idealim. Bu.