bugün

allah gibi tartışma konusu. *
Bu önermeye katılıyorum yakışıklılık veya karızma aşık olmak için en önemli etkendir. Kalkıp hiç bir kız dışını beğenmediği birinin içini merak etmez.
Olurlar.
Valla ne yalan söylim doğru bi tespit.
Yakışıklıysan aşık olurlar
Yakışıklı değil ama zenginsen, marka takılıyorsan yine aşık olurlar
Ama ikisi de yoksa kusura bakma
Sana olabildiğince soğuk ve ilgisiz davranırlar.
Büyük ölçüde doğru bir önerme.
Ne yazık ki aşk dediğimiz olay her ne kadar dizi film kitaplar yokuyla bize çok önemli kutsal uğruna ölmeyi de öldürmeyide alttan alta telkin ediyor olsa da aslında aşk dediğimiz olay çok da büyütültülücek bir mevzu değil.
Dış görünüşlerin beğenilmesi olayıdır. Bu kadar basit.
he dış görünüşlerini beğenen kişiler arasında az da olsa bir uyumda varsa elbette bir şeyler yaşanır tabi.
Ama ne yazık ki tipiniz yoksa baştan kaybediyorsunuz
Bilmem anlatabildim mi?
bence kızlar aşık olmaz. miş gibi yaparlar. işlerine ne geldiyse. kızlar duygusal diyorlar ama bence erkekler duygusal. buarada ağlamak duygusallık olmuyor. kızlar sorsan yok yakışıklılık, yok para önemli değil beni sevsin yok korusun merhamet değer versin efendi olsun hikaye. kızların sözüne değil davranışlarına bakın. benim gözlemlediğim para ve makam mevki çok önemli. birde ağzın laf yapacak. istisnalar kaideyi bozmaz tabi bunlara bakmayan bir %0.0001 kesimde var. evlenmek başka aşık olma başka birşey. yarası olan eksileyebilir sıkıntı yok. zaten doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar. buarda erkekler gözleriyle kadınlar kulaklarıyla sever.
"Karşılığında sevgi uyandırmadan seviyorsanız, yani sevgi olarak sevginiz karşılıklı sevgi yaratmıyorsa; seven bir kişi olarak dışavurumunuzla kendinizi sevilen bir kişi yapamıyorsanız, sevginiz güçsüzdür, bu bir talihsizliktir."
Karl marx
Bence mesele biraz da düşüncelerin uyuşması ve zeka. Ben fizikten ziyade fikir birliğine bakıyorum. Yaşantıların uyumlu olması önemli.
Sadece yakışıklılık ise meziyetin o zaman aşık olurlar ama sevmezler.Aşkı sevgiye evriltmektir mühim olan.
doğrudur.

eninde sonunda sürüneceksek bari yakışıklısında sürünelim ayol.
yakışıklılığın etkisi yok diyemem ama hafif orta tipli + espritüel erkekler de az rağbet görmüyor. hatta kızları bu tipler çok etkliyor. yani yakışıklı değilseniz bile esprili ve sempatik birer bey olarak bu açığınızı kapatabilirsiniz.
cok doğru onerme.
Etraftaki güzel kızlara bir bakın aşık olunacak tipler mi?
Değiller.
Rol yapmayı bırakın iki dakika.
Doğru, güzel olmazsan da aşık olmuyorlar. Çabalıyorsun, seviyorsun eğer mantıklı buluyorsa seni kabul ediyor alışkanlığın adı aşk oluyor.
yakışıklı olup da aşık olmadığımız da oluyor elbette. olamadığımız daha doğrusu.

sapyoseksüel değilim lakin karşımdaki insanın bir şeyi tek seferde anlamasını, iki lafı bir araya getirebilmesini beklerim. bunlar yoksa, hemsworth olsun umrumda değil, soğuyorum.
özgüven her şeydir. paradır yakışıklılıktır giyim kuşamdır hepsi hikaye.
arkadaşlar kadınlar sandığınız gibi erkekler gibi hormonal, hayvani içgüdüleriyle hareket etmediği için aradıkları tek şey yakışıklılık olarak sınırlandırılmamalı. eğer zekiyseniz, karakteriniz oturmuşsa ve biraz da eğlenceliyseniz dış görünüşünüzü takmamanızı umuyorum. ama bakın biraz kendinize. en azından bir tarzınız olsun ne bileyim.
Genel olarak doğru düşüncedir.

Malesef kadınlar bir erkeğin dışı iyi değilse karakterini pek düşünmüyor ve yine fotoğraf vs görmeden yazdıklarından karakterini beğendiyse dışını gördükten sonra vazgeçiyor... Tabi bazen erkekler için de geçerli olabiliyor. Bilenler bilir, klişe olacak ama bir şarkıda diyor ya benim beğendiğim beni beğenmez, beni beğeneni ben beğenmem...

Ayrıca sadece karakterini sevip sadık olanları tenzih ederim. Çünkü istisnalar mevcut...
Bir kadın olarak hissiyatım yakışıklı olmak önde başlatır hem de bayaaa yani ama her şey değildir. Saygılar.
(bkz: aptal olmasaydın bir ihtimal) diyecegim insan düşüncesi.

Sizin kafa buradayken size aşık olsalar ne? Olmasalar ne? Bırakın tanrı aşkına.
gayet mantıklı bir yaklaşımdır. aşk dış görünüşe çok bağlıdır. ilk görüşte aşk diye bir şey vardır bir kere. aşık olduğunuzda karşınızdakinin kişiliğindeki olumsuzlukları da göremezsiniz zaten. bu söze karşı çıkan kız varsa muhtemelen yakışıklıdan kast ettiği şey farklıdır, model seviyesindekilere yakışıklı deyip, yakışıklı olmayan erkek fikri olaraksa sempatik ve temiz yüzlü bir erkeği hayal etmesi olasıdır. fakat bunlar da ortalamanın gayet üzerindedir. en azından hiç kimse tipsiz bulduğu birisine aşık olmayacaktır. bu erkeklere de geçerlidir.

aşkın mantıksız ve geçici olan, bilimsel olarak takıntı olduğu ispatlanmış şeye dendiğini temel alarak aşk ve sevgiyi ayırmalıyız önce. direk sevgi dediğimiz şey insanın kişiliğine duyulacağı için, bence daha değerlidir.
her kadın için geçerli değildir, tanıdığım çoğu kadın için tip genelde 2. hatta 3. planda kalıyor...

bir kadının erkeğe aşık olması için çok fazla etken var ve yakışıklılık bu kriterlerin en düşüğü sayılabilir...
Önemli olan soru şu aslında
Asıl sen nasıl birine aşık oldun
Dış görünüşü mü önemseyen biri yoksa insanları ruhları ile seven birisi mi.
Kadınlar aşık olmaz. Olduğunu zanneder. O da sürelidir. Endorfin ve dopamin benzeri mutluluk hormanları salgılanır. Salgılanım durunca aşk da biter. Aşkın ömrü 6-7 ay. Hadi bilemedin 1 sene sürsün. Sonra gözler açılır ve gerçekler gelir gündeme. Çoğu sonsuz ve sınırsız isteklere sahip uçuk ve havai olanlarını hesaba katmazsak en duygusal ve romantik olanları dahi güven huzur sadakat itibar ister. yerine göre rahat konforlu güzel ve dertsiz tasasız endişesiz kaygısız, maddi sıkıntılardan uzak imkanlarla bezenmiş bir hayatı arzu ederler, kendilerince haklı ve mantıklı olarak. Zira bu insanın doğasında var. Ee neticede Kadın çocuk aile dünya nimetleridir ve nimet de külfetsiz ele geçmez. Evlilik bir menfaat ilişkisidir sadece gönül işi değil. Karşılıklı menfaatlerin söz konusu olduğu yerde ise beklentilerinden dolayı taraflardan birini suçlayıp tek taraflı kâr zarar hesabı yapılmaz. Herkes imkanları ve gayreti nisbetince hareket edip seçim yapmalıdır ki maksat hasıl olsun. Hayatın altın kuralı denklik ve karşılıklı dengedir. Denge bulundumu sevgi de ardından gelir saygı da huzur ve mutluluk da. Davul bile dengi dengine çalar..