bugün

imkan dahilinde bile olmaması gereken dostluktur.
kendini yerin dibine sokan yazar başlığıdır.
yahudilerin sadece yahudilerle dost olabileceğini unutanların inanabileceği dostluktur.
aklın sırrın ermediği sözde dostluktur.
arap gibi satıcı dostum olacağına zengin bir yahudi dostum olsun daha iyidir.
Yavuz Sultan Selim zamanından beri süregelen dostluktur. Korunması da elzemdir.

Yalnız bizim cahil yobazlarımız, Atatürk'ü bile siyonist olmakla suçlarken, ispanya'dan kovulan binlerce yahudiyi dünyada tek kabul eden ülke olan Osmanlı'nın o dönemki padişahi Yavuz Sultan Selim'e tek laf bile kondurmaktan korkmaktadırlar. Dahası Osmanlı Yahudileri Kanuni döneminde en parlak dönemlerini yaşamışlardır.Mesela Kanuni'nin hekimbaşısı Moses Harmon adlı bir musevidir.

Eğer o yahudileri Atatürk veya inönü getirtmiş olsa, vatan hainliklerini geçtim anaları babaları soyları sopları sanal tecavüze uğrardı.
iSPANYADA YAHUDiLRiN GEMiLERE DOLDURULUP DENiZE ATILMALARI VE OSMANLININ SAHiP CIKIP GETiRMELERiYLE BAŞLAYAN, 2. DUNYA SAVASINDA ESKI OSMANLI VATANDASLIGI OLAN FRANSADAKI YAHUDILERIN, TRENLERLE HEMDE BERLINDEN, GECIRILEREK KURTARILMASI ILE PEKISEN DOSTLUKTUR.
SAYELERINDE ABD SOZEDE ERMENI SOYKIRIMINI RESMI OLARAK TANIMAMAKTADIR.
türkler dost gibi görse de Yahudilerin türkleri hiç sevmemesinden ve sürekli kuyusunu kazmasından dolayı olmayacak olan dostluktur.
olması gerekendir. 20. yüzyıl da hala anti semitizm ile politika yapmaya çalışanlar var. bunu eleştirenler gider diğer başlıklarda milliyetçilik hastalıktır ırkçı olmayın diye öter. bakın arkadaşım yahudilerin hepsini aynı kefede yargılayamazsın. eleştirecekseniz siyonizm ve israil devletini eleştirin. yahudiler kendinden başka dost edinmez gibi saçma sapan genellemelerinizi kendinize saklayın.

not: muhafazakar müslümanım.
olmasında zarar olmayan dostluktur. yahudilerin osmanlıya da türkiye'ye de pek zararı olmamıştır. arapçılığın akla zararlarını her gün görmekteyiz.