bugün

artık dil öğrenmeyi öğrenmiş biri olarak bilinçli bir çalışmayla 1 senede öğrenilebileceğini söyleyebilirim. dilden dile değişebilir ama ortalama bu. tabii, bu çok ama çok iyi bir öğrenme olmaz. ben mesela 10 senedir ingilizce ile meşgul biri olarak hala daha bir şeyler öğreniyorum. yine de 1 senede survive edecek bütün knowledge elde edilebilir.
3 günden fazla süreyle öğreniyorsaniz boşa yaşıyorsunuz.

Acıyorum.
Temel kelimeler bir günde öğrenilir, hatırlamak için parçalı tekrar yeterlidir, bi kaç haftaya o da istemez, temel kelimelerin nesnesi olduğu temel cümle kalıpları işlendikçe sağlamlaşir.
Öğrenmek istediğiniz dili bu şekilde gruplaştırırsanız işiniz kolaylaşır.

Bir de daha hızlı bir yol var;

Öğrenmeye sondan başlayın.

That s all, folks! Bye bye!
yabancı dil öğrenme süresi zümer Süresidir.

Zümer Süresi, 9. ayet “…De ki: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler”
dillerin birbirine teması ile hızlanacağı belirtilen süredir.
bu taktik herkeste işe yarar mı, ne derece mantıklı bilmiyorum ama; çat pat bildiğim ingilizce ile isveççe öğrenmeye çalışmıştım. yani aslında iki dili de bilmeden ikisini birden birbirinden öğrenmek, isveççeyi ingilizce anlamlarına bakarak öğrenmek. şuan ingilizcem iyi isveççe çat pat. denemenizi tavsiye ederim.
dilden dile değişir. çince ögrenmesi var Fransızca öğrenmesi var bence minumum 1.5 sene
Böyle bir süre yok.
ilkini öğrendikten sonra (aynı aileden olan) diğeri için oldukça kısadır.