bugün

birilerinin tartışmak istemeyeceği konudur. bizde felsefe, sorgulama gibi alanlar genelde çok düşünenlerin, üşütenlerin; dahası ateistlerin, keferelerin işi olarak görülür. oysa ben kendimi bildiğimden beri din tarihini sorgularım. şimdiye kadar dinlerin tanrısal kökenleriyle ilgili bir bulguya rastlamadım. çünkü dinlerin hiçbiri kusursuz değil. oysa tanrıdan gelseydi kusursuz olması gerekmez miydi? üstelik tanrı'nın doğrudan doğruya kendisinin bildirdiğinin de bir ispatı yok ki. bir dine inanabilmek için onun sağlamasının yapılması lazım. gerçekten tanrı'dan geldiği ispat edilebilirse o dine inanmak içten değildir ama günümüzde bile dinlerin tanrısal kökenli olduğuna dair sağlam kanıtlar sunulamıyor.
(bkz: haşa minel vekil)
Olma ihtimali yüksek düşünce. Zaten insan eliyle yazildi kesin ama bilgi ilahi mi degil mi onu bilemedim.
öylle olsaydı nükleer silahlar, dna ve bilgisayarlar yerine peygamberlerin ev hayatından bahsederdi. ya da... dur bi dakka lan!
insan eliyle yazılmışlardır zaten. islamiyet öncesi türklerin alışkanlıkları kuranda da yerini bulmuştur. Sonra yok ay yarıldı yok koç düştü yok tanrının oğlu falan .....
kendimce inancımı yaşayan birisiyim. benimde merak ettiğim ve araştırdığım konudur kendileri. Ama şu da var ki incil tevrat okuyabildiğim kadar zebur ile kurandaki bazı yonlerının benzerliği ilgimi cekmiştir. Kanaat getirdiğim konu kuranın diğer kitaplardan daha kapsamlı ve açıklayıcı oldugudur. bu yuzden başlıga saygı duyaraktan katılmıyorum. herkes futbol konusur ama herkes futbolcu olamaz diyerekten din konusunda da detaylıca bir araştırma yapılmadan yorum yapılmamalı. bu işin uzmanlarının da oldugunu soyleyerekten sözümü noktalıyorum. saygılar sevgiler.
gökten inmedi ya tabi ki insan eliyle yazıldı.
Yok yav gökten zembille indi. içinde evrenin sırları var okumadınız mı?
The man from eart ` filmini çağrıştıran başlık.
izleyince cevap bulurum diye düşünmeyin tabi, kafanız daha çok karışacak muhtemelen.
(bkz: kuran hiç tükenmeyen mucize)
görsel