bugün

her kötü şey üst üste geldiğinde, iyi bir haber almayalı çok olduğunda, ''bu 'level' çok uzun sürdü abi'' cümlesi sık tekrarlanmaya başlanıldığında istenilebilen bir şeydir, yaşanabilir.
hayat aslında ne kadar güzel olduğunu düşünerek giderilebilecek durum.
hani en dost bildiğin insan arkandan iş çevirmişte haberin olmamıştır ya...
hani svgilini köşe başında tipsizin tekiyle görürsün ya...
hani en sevdiğin ders bile seni arkandan vurmuştur ya...
hani aynaya baktığında kendini öküzün teki gibi görürsün ya...
hani kendinden bile nefret edersin ya...
işte öyle bi şey...
bir psikiyatra gittiğinizde sürekli ağladığınızı söylediğinizde sorduğu ilk sorudur. "yaşamak istemiyorum, dediğiniz anlar oldu mu?" "intihar etmeyi düşündünüz mü?"
çok ciddi bir sorundur bu, çünkü her insan hayata bağlıdır. siz hiç gördünüz mü, 90 yaşındaki bir amcanın, "yeter artık çok yaşadım, artık ölmeliyim" diyerek kendini bir arabanın altına attığını. hangi yaşta olursa olsun sıkı sıkı sarılır insanlar hayat.
eğer biri yaşamak istemiyorsa, sıkıntı vardır.
ruhun her katmanında hissedilen yorgunlukla birlikte büyüyen ve büyümeye devam eden sürekli isteksizlik hali, kişinin ruhu sükunete, huzura ihtiyaç duyar. korkmaya gerek yoktur, aksine faydalıdır. bir süre sonra kalabalıktan, gürültüden, güneşten ışıktan kaçmaya başlarsınız.. kişinin kendini bulmasına da yardımcı olur üstelik, internette veya sözlüklerde bol bol zaman geçirip, dış dünyayla bir iletişim kurmazsınız, kurmak da istemezsiniz.
Cogunlukla gecici bir histir. Ama yara birakir.
Suan bnde samayi istemiyorum. Ve biloyorum ki hata yapiyorum. Bunu soylemek bile gunah ama napayim. Bildigin yok olmak oatiyorum. Koca bir hic. Ama yook bu dunyaya geldin burdan cikis yok.
avutucu bir histir, sadece güneşin yeniden doğacağa vakte kadar hissedilendir.

sabaha kadar yaşanmışlıkları o her zaman ki odaya doldurursunuz.

ve tekrar sabah olunca dışarı çıkıp toplayacağınız bütün yaşamama hissiyatlarını akşam tekrar getirip aynı odaya tıkarsınız.

ve güneş doğana kadar onlara bakıp derin derin nefes alırsınız.
belki de dünya, başka bir gezegenin cehennemidir.
Despresyona girmiş yazar düşüncesidir...
Bir içe kapanış isyanı. Fazla üzerinde durmamak gerek. Herkeste olur böyle şeyler.
Yavuz Çetin abimizin güzel bir şarkısını akla getirmiş başlıktır.
çekilen büyük acılar sonrasında ortaya çıkan istek.
Yavuz çetini hatırlatır.

Bana öğretilen her şey
Bana önerilen her şey
Bana dayatılan yaşantı
işe yaramaz bir çöplük

Yarattığınız sistemler
Kullandığınız yöntemler
Yaşamak istemem artık aranızda
Yaşamak istemem istemem istemem

Belki de terslik bende
Yapamadım bu düzende
Kaçacak delik arar oldum
Sürüngenler şehrinde

Eğitilmiş köpekler
Doymak bilmez maymunlar
Yaşamak istemem istemem istemem

Benden bir ruhsuz yaratmayı
Nasıl başardınız?
Benden bir hissiz yaratmayı
Nasıl başardınız?
Benden bir uyumsuz yaratmayı
Nasıl başardınız?
Benden sizden biri yaratmayı
Nasıl başardınız?

Yaşamak istemem istemem istemem.
görsel biri*.
insanın en haklı isyanıdır. küçük yaştan itibaren empoze edilen inanç ve düşünce gereği "yaşamak zorundasın" tabusunu yıkmaktır. ölmeyi isteyerek saçma, gereksiz, amacı ve anlamı olmayan hayatı reddetmektir.
vurdurmak?
Sıkılıyorum mına koyim. Al işten çıktım eve geldim.

işten çıktım eve geldim

işten çıktım eve yürüyerek geldim

Mesai vardı şimdi işten çıktım eve geldim.
Çünkü yaşamak bu değil.
depresyon halinin size getirdiği düşünceler yığınıdır. ama sadece bir zaman için gelen, sonra giden bir düşünce , bir his olması kuvvetle muhtemeldir. yoksa her gün bir intihar vakası görebilir, duyabilirdik. gerçi olmuyor değil ama, olmasın tabii hiç.
ben bu hayatın üstesinden gelemiyorum, yapamıyorum, yaşayamıyorum, beceremiyorum açıkçası ve kısacası, neden ulan neden olmuyor işte. neden ben yani. burası, bu yaşam bana göre değil. burada başarılı değilim. nefes alıp vermek, bir işkence hali gibi geliyor artık. bana bir ceza olduğunu düşünüyorum, yaşamanın. gibi gibi düşünceler, şeytanın aklınıza soktuğu düşüncelerdir. eğer fiziksel bir hastalığınız yoksa, sadece depresyonel bir sıkıntınız varsa; nefes alıp vermek, bir işkence hali gibi geliyor demek, saçma sapan sapıkça düşüncelere kendini kaptırmaktan başka bir şey değildir. inancınız ne olduğu hiç önemli değil aslında ve ne olduğunu bilemem ama, hayattan zevk almak için, kendinizi şeytana oyuncak ettirmeyin. yaşayarak cesur olun, yaşayarak korkmayın, direnerek mutlu olun. vazgeçmeyin.
Aramiza hoşgeldin.
eskisinin de yenisinin de amk.

t: istememe durumudur.
Gidip kedi yavrusu sevin. Soğuk ortamdan aniden sıcağa çıkın. Sıcak bir sahuna ya girin. Yani insan olup geberip gideceğinizi hissedin.

Birde fil ve penguen yavrusu Sevin. Çok tatlı yaa.
yavuz çetin - yaşamak istemem

dinledikten sonra daha da çok istememek.
Bir his bir istek. Bu halde sizin yapacağınız en iyi şey şu. Sizi bu hale sokan kimlerse önce onları yok edin. Sonra kendinize ne yaparsanız sorun olmaz.
Hayat yaşamaya değer ama bazı negatif olguları pozitif olgulara baskın getirdiği için insanlar yaşamak istemezler. Aslında iyi anılarınızı düşünürseniz kötü yaşantıları bertaraf edecektir bünye. Bunu beyninize indekslemeniz gerekir. Sonrası iyileşme evresi tabiki.