bugün

son yıllarda en beğendiğim filmlerden bir tanesi. intihar olgusunu bu kadar ilginç işleyebilmek büyük başarı bence.
" Belki sadece birlikte olma şansımın olmadığı kişilere aşık oluyorumdur. "

görsel
efsane film.. arsivlik.

--spoiler--
ozellikle de kara delik sahnesinin aklimdan cikmasi imkansiz sanirim.
--spoiler--
intihar gibi üzücü konuyu farklı bir şekilde işlemiş ve izlenilen süre zarfında tebessüm ettiren film.

--spoiler--
karadelik optik :d
--spoiler--
Fantastik film sevenlerin mutlaka izlemesi gereken ve konusu intihar olmasına rağmen mutlu eden tatlı film.
Ferit Karakaya'nın nickname'ini bulduğu film.
(bkz: wtcn)
Absürtlük öyle ince biz çizgi ki tam ayarını yakalayabilirsen ortaya çok değişik bir sanat çıkıyor.

Bazı diyaloglar var ki...

filmde her izleyen farklı bir anlam çıkarır, herkes hayatından bir şey bulabilir.

Senaristin intiharın eşiğine gelip bir hayal dünyası yarattığını tahmin ediyorum.

Şimdi Biraz ekşideki yorumları okudum, Bazı sahnelere bakış açım değişti. Dediğim gibi aynı sahneyi izleyip Herkes farklı bir şeyler görmüş.
kıyıda köşede kalmış filmlerden . bir yol hikayesi . biraz da aşk hikayesi .

https://www.imdb.com/title/tt0477139/

en güzel şeyler hiç beklemediğin zamanda gerçekleşir.

(bkz: Murphy Kanunları)
-benim intihar ettigim icin gittigim dunyada bile pembe polyanna gozluklerim var.

filmi.

karanlık dusunceleri olan herkese gunde uc posta izletilmesi gereken karanlık bir konudan aydınlıga ve umuda cıkan film.

önce evi temizlemem lazım, ben ölünce arkamdan pis demesinler diye dusunmus kac kisiyiz?;)