bugün

Dizimag'ta bügün 1.sezon 1.bölümünün yayınlandığını gördüğüm dizi. Tarihi bir dizi. Umarım beklentileri karşılar.
Ken Follett'ın romanından uyarlanmış bir dizi. konusu dram ve tarih. ilk bölümü ile beklentileri pek karşılayamamış gibi dursa da gelecek vadediyor.
biraz game of thrones özentisi gibi duruyor ilk bölümden. tacı giyen 3. edward pısırığa benziyordu ama iyi çıkışlar yaptı, tuttum elemanı. izleyek görek.
ne memleketmiş bu kingsbridge arkadaş bir rahat edemedi buranın insanları...
senarist sanırım işler güçler'deki çakma yapımcı adam gibi senaryoyu planet'ten çekip dizi yapmış galiba.
dizideki olaylar game of thrones ile benzerlik taşıyor. kalelerdeki çarpık ilişkiler, baştaki genç kralın annesinin kuklası olması vs.* çok süreceğini sanmıyorum.
sözlükte diziyi izleyen bir benim sanırım.
dizinin 4. bölümünü de izledim. ben böyle entrika görmedim arkadaş. nasıl bi milletsiniz siz, nasıl bi kasabasınız sürekli birileri iftiralarla asılıyor. yok bu cadı asalım, yok bu şeytanın çırağı asalım diye kilisenin saçmalıklarıyla zindan ettiniz lan hayatı millete. godwyn dangalağı ile onun anasını finalde asmazsanız adam değilsiniz senaristler. asmazsanız da çok fifi zaten. ingilizcem gelişsin diye izliyorum.