1. 1.
  alman ruhbilimci ve fizyolog. 1864'te heidelberg'te fizyoloji profesörlüğüne getirildi. genellikle 1876-77 yıllarında dünyadaki ilk iki ruhbilim laboratuvarından birinin kurucusu olarak kabul edilir. en önemli yapıtı olarak fizyolojik ruhbilimin temel bilgileri gösterilebilir.
  3 ... vernon sullivan
 2. 2.
  bilinci çözmek için içebakış yönteminin kullanılması gerektiğini belirtmiştir. ayrıca yapısalcılık ekolunun kurucusudur
  ... akustikcinayet
 3. 3.
  Almanya'da 1879 yılında ilk psikoloji laboratuvarını kurarak deneysel psikolojinin adımlarını atmış, Alman fizyolog, psikolog ve tıp doktoru.
  1 ... linka
 4. 4.
  kurmuş olduğu ilk psikoloji labaratuarı sayesinde insan davranışlarının sebepleri araştırılmaya başlanmıştır. ayrıca zihnin yapısını inceleyen yapısalcılık ekolünün kurucusudur.
  ... serencuyuri
 5. 5.
  artık allahın emri haline gelmiş olan bkz: (bkz: yapısalcılık)
  1 ... anne ben gruppie oldum
 6. 6.
  1879 yılında leipzig'de ilk psikoloji laboratuvarını kuran, kısacası psikolojinin bugünlere gelebilmesinde büyük emekleri olan adam.
  ... portatifkanatlisevgikelebegi
 7. 7.
  viyana üniversitesi´nde psikoloji´ye yeni başlamış ve yarın sınava girecek olan 479 öğrencinin kafasını karıştıran değerli vatandaş. "quantitative" mi çalıştı, yoksa "qualitative" mi emin olunmayan bilim adamı. bana göre, quantitative araştırmalara yoğunlaşmış, zaman zaman, özellikle kültürel ve millet psikolojisi hakkında qualitative çalışmış bilimadamıdır.
  ... too much worries
 8. 8.
  psikolojiyi bilim olarak kuran adamdır.
  1 ... lan senin de nickinin de amk
 9. 9.
  yaoisalciligin kurucusu ve öncülerindendir.

  Allah rahmet eylesin.
  ... ilberortayli