bugün

hangi wifi?
"yine modeminiz bozuldu dimi?"
Köpeğim yedi ya kusura bakmayın.
şimdi çocukla gönderiyorum.
20152015 yarı yarıya öderiz.
Internetimin agirlasmasindan hic hazzetmem olabilir.
–wifi şifresini verir misin?
+de siktir lo.
–ne diyon lan sen *** ****?
+niye küfrediyon komşum şifremi söyledim.(üzgün ifade)
–ha tamam öyleyse kusura bakma.
+de siktir lo.
–tamam tamam yeter.
"al kardeşim, çok bir şey indirme yeter."

veriyorum 3 kişiye verdim. sınırsız zaten. e dosya mosya indiren insanlarda değiller. pek anlamıyorlar internetten, takılıyorlarsa okey facebook vs. sorunda hiç yaşamadım bugüne kadar.

dünya malı dünyada kalır be kardeş. varsın internete verecekleri 50 lira ceplerinde kalsın. geçen hastalandığımda onlar götürdü beni hastaneye. etme bulma dünyası derler ya. illa ki yaptığın iyilik dönüyor sana.
yarrak afedersin.
(bkz: cevap veriyorum yarrağımın başı)
- Hayır.
'bizimki ttnet' diyerek komşuya trajedik bir şekilde 'hayır' denilebilir. komşu bu söz üzerine anlayışla karşılayacak ve 'ttnet mi? o size anca yetiyordur hatta yetmiyordur. tamam teşekkürler' gibi bir cevap verecektir.
wifi dağıtıcıda bir sorun var maalesef ben de bağlanamıyorum.
komşuya göre değişir. mesela ankaralı bir komşu veya iç anadolu'nun yobaz illerinden bir komşu gelirse "vereyim abi ayıp ettin, wifi şifresi nahsanasifre123456789." derim.
bizimkisi kablolu kardeş. sen yan komsuyla karıştırmışsın.
bizimkinin şifresini bilgisayarcı koydu. ben de unuttum.
Al sana wifi |||@| amk fakiri.
(bkz: unuttum)
kapının önüne 2 tepsi baklava bırakıver sana zahmet.
komşuya şifreyi rahat rahat verebilirsiniz arkadaşlar. modemin ara yüzünden modeme bağlanan mac adreslerini görebilirsiniz. mac adresleri; 52:44:55:99:87 şeklindedir ve yanında cihazın adı da yazar. örneğin; 52:44:55:99:87 - iphone.
şimdi gelelim asıl mevzuya, modeminize bağlanmasına istemediğiniz cihazları engellenenler kısmına ekleyebilirsiniz. sittin sene giremez. %100 denenmiştir ve komşuyla aranızdaki mesafeyi koruyan bir yöntem. eğer komşu gelip giremiyorum ya, şifre değişti gibi şeyler derse. telefonunuzu çıkartın ve ona verdiğiniz şifreyle bağlandığınızı gösterin sizin cihazda sıkıntı var diyin.

böyle bir şeye neden başvurdum. komşuya yardım etmeyi bir türk vatandaşı olarak ben de severim ederimde. bir zamanlar komşuya wifi şifresi verdim. sonra modemin arayüzüne girdiğimde bir sürü cihaz ve mac adresi gördüm. yani şifrem orospu olmuş. şifreyi değiştirmek yerine giren bazı cihazları engelledim. neticede komşu komşudur yarın bi gün sizin de ona işiniz düşer.
'Bize kadar var' denilebilir.
saati 1 tl.
Taze bitti.
veremem.
wifi adını 'bekle girersin' yapın. o dakika eleman anlar olayi sormaya cesaret edemez.
Buyur güzel abim derim şifremi yazıpta veririm sonuçta komşu komşunun külüne muhtaç arkadaş benim kardeşim hastalandı komşumun arabasıyla hastaneye götürdük.