bugün

2008 yılı yapımı yönetmenliğini susan montford un yaptığı macera filmi. imdb'den 4.8 ortalama alan bu film kanımca çok fazla oy almış. benim görüşüme göre 1'i geçmemesi lazım çünkü konu bütünlüğü yok. başlarda della * nın neden böyle dağınık olduğunu film boyunca anlayamıyoruz, neden kocasıyla arası bozuk bir türlü aydınlanmıyor. della kendini kovalayanları kah bijon anahtarı, kah ingiliz anahtarıyla öldürüyor, hele sonuncusunu öldürmesi tam bir komedi...bu nedir ya? nasıl film yapılmamalı hususunda sinema tv bölümü öğrencilerine ders olarak okutulmalı.

konusuna gelince; kocasıyla sorunları olan della bir akşam eşiyle tartıştıktan sonra evden çıkar. bir alışveriş merkezinde çocuklarına noel hediyesi almak ve bir parça kafasını toparlamak isterken bir cinayete tanık olur. cinayeti işleyen genç ve dört arkadaşı della'nın peşini bırakmazlar...

ha aklıma gelmişken bir de şu var. gece karanlığında ormana ben kaçsam arkamdan gelenler hayatta beni bulmaz. ama bu filmde her seferinde della'yı buluyorlar bu nasıl mantıktır. bir de ilk kez böyle bir şey gördüm; hani hep deriz ya o macera senin bu aksiyon benim atlayıp zıplayan kahramanların çişi filan gelmez mi diye; bu filmde geliyor ve della nehrin ortasına salıveriyor...
bir alet çantasının başından geçenleri anlatan klişelerle dolu dandik film serilerinden. harcanan zamana yazık daha faydalı şeyler yapılabilir.