bugün

chat ve iletişim aplikasyonu olan whatsappta kurulan gruplardaki çeşitli insan tipleridir.

1-admin. başkan kılıklı herşeyin başını çeken tip. teklifler genelde bundan gelir.
2-geyikci. konu her ne olursa olsun, 'anan zaaa xd' noktasına sürükleyebilen tip.
3-ölü. herşeyi okuyor ama adam yorum yapmıyor ya da cevap vermiyor, resmen ölü taklidi yapıyor.
4-yancı. her olaya '+1' 'ben de' 'katılıyorum' vb. yorumlar yapan tip. genelde kendi fikri olmuyor, hep birilerine yamanma. geyikciyle bazen iyi bir ikili oluşturup konuyu uzak diyarlara taşıyabilirler.
5-imla düzeltici. bu aslında güzel bir insan ama adam takıntılı, milletin imla hatalarını veya yanlışlarını illa düzeltip muhabbete kaynak yapacak.
6-kafası karışık. bu da ayrı bi mal, konuşulan konuları arada takip edip, soru sorar, tekrardan konu anlatılmak zorunda kalınır, saf enerji israfı bir tip.
7-sonradan gelen. bu da değişik bir tip, okumadim paramız yoktu, özet geçin der.
8-hortlak. aktif olarak muhabbetlere katılmaz ama hiç beklemediğiniz bir anda konuya dalıverir. bunlardan korkulur.
9-fotocu. ılla o an ne yaptığını efendim ne yediğini vurgulayan bir foto atacak. atın gruptan gitsin. gereksiz bir tip, genelde meşgul oluyor zaten.
10-iş bitirici. en kral tip. millet konuşur karar veremez tartışır, bu en mantıklı kararı alır ve o uygulanır, buna genelde güvenebilirsiniz.

not: ekşi sözlükteki 'genelde acikmam' adlı yazardan alıntıdır.
11- gruptan karı kız tavlamaya çalışan tiplerdir.
Bunlar pusuya yatıp kızların numaralarını kaydeterek 1 yada 2 gün sonra mesaj atarlar.
işte en iğrenç modeli budur.
görsel
Gruba yazmayıp yazmayıp bi şey lazım olunca yazan tip. Sevimsiz.
Sa. Yazıp kaçanlar.
Her daim hunharca random atan varya hah işte onun kolu kopsun.
hiç yazmayıp sadece konuşulanları okuyan insan. bu benim.
Bir mobil veriyi kapatıyorsun. Bir açıyorsun, en az 400 mesaj. La yanımda o kadar konușmuyorsunuz. Ben yokken mi çeneniz açılıyor dedirtir.