bugün

whatsapp grubundaki insan tipleri

chat ve iletişim aplikasyonu olan whatsappta kurulan gruplardaki çeşitli insan tipleridir.

1-admin. başkan kılıklı herşeyin başını çeken tip. teklifler genelde bundan gelir.
2-geyikci. konu her ne olursa olsun, 'anan zaaa xd' noktasına sürükleyebilen tip.
3-ölü. herşeyi okuyor ama adam yorum yapmıyor ya da cevap vermiyor, resmen ölü taklidi yapıyor.
4-yancı. her olaya '+1' 'ben de' 'katılıyorum' vb. yorumlar yapan tip. genelde kendi fikri olmuyor, hep birilerine yamanma. geyikciyle bazen iyi bir ikili oluşturup konuyu uzak diyarlara taşıyabilirler.
5-imla düzeltici. bu aslında güzel bir insan ama adam takıntılı, milletin imla hatalarını veya yanlışlarını illa düzeltip muhabbete kaynak yapacak.
6-kafası karışık. bu da ayrı bi mal, konuşulan konuları arada takip edip, soru sorar, tekrardan konu anlatılmak zorunda kalınır, saf enerji israfı bir tip.
7-sonradan gelen. bu da değişik bir tip, okumadim paramız yoktu, özet geçin der.
8-hortlak. aktif olarak muhabbetlere katılmaz ama hiç beklemediğiniz bir anda konuya dalıverir. bunlardan korkulur.
9-fotocu. ılla o an ne yaptığını efendim ne yediğini vurgulayan bir foto atacak. atın gruptan gitsin. gereksiz bir tip, genelde meşgul oluyor zaten.
10-iş bitirici. en kral tip. millet konuşur karar veremez tartışır, bu en mantıklı kararı alır ve o uygulanır, buna genelde güvenebilirsiniz.

not: ekşi sözlükteki 'genelde acikmam' adlı yazardan alıntıdır.