bugün

Tam anlamıyla yaşam biçimi haline getirilmesi gereken istikrarlı zor ve uzun dönemler boyunca uygulanması gereken spor dalı her yiğidin harcı değldir yapmak büyük irade ister.
Çevremde başlayanların 3 ay sonra bana bilek güreşinde meydan okuyup boylarının ölçüsünü alınca bıraktıkları spor dalıdır.
1 sene 2 aydir duzenli olarak yaptigim spor. Her seyden once disiplin ister... Bwlli bir sure sonra yasam sekli haline gelir. Amac zannedildigi gibi kas yapmak, agirlik kaldirmak veya guzel gozulmek degil, saglikli, fit ve aktif olmaktir. Kendi vucudunu heykel yapar gibi sekillendirmektir.

Bundan 1 sene 2 ay once 120 kiloydum. Bel cevrem 42 beden, gomlek boyum 2xl'di. 8 saat uyku uyusam bile yorgun kalkiyordum, hasta oldugumda 1 ayda zar zor iyilesirdim, merdiven inip cikma bile iskenceydi, 2 adimda nefes nefese kalirdim.

Bu gun 106 kiloyum, rahatlikla genis tutus 8 tekrar barfix cekebiliyorum. Ortalama 25 kilo yag verdim. Bel cevrem 36, gomlek boyum m ***. 6 saat uyku bol bol yetiyor, hasta oldugum zaman cok daha hizli iyilesiyorum, merdivenleri 2ser ikiser kosarak inip cikiyorum. Bedenim cok daha saglikli, zihnim cok daha acik.

Fiziksel artilarinin yaninda zihinsel ve psikolojik artilari da var.

Eskiden kendimle barisik degildim, aynada kendime bakmaktan igrenirdim. Giyecek kiyafet bulamazdim, oradan buradan hep dar gelirdi kiyafetler. Icime kapaniktim, nereye gitsem insanlar beni kilom yuzunden asagilacak psikolojisine girerdim. kizlarla konusmaktan cekinirdim. Kisaca bedenimle ilgili ozguven eksikligim vardi ve bu hayatimi hep kotu etkiledi. Kiz arkadasim hic olmamisti mesela, veya etrafimda cok arkadasim yoktu, beni yargilayacaklar korkusuyla insanlari hep uzak tuttum.

Su anda bedenimle cok daha barisigim. Aynanin karsisina gecip kendime bakmak cok buyuk keyif veriyor. 14 ayda neler basardigimi gormek, eskiden imkansiz oldugunu dusundugum seyi yapmak cok buyuk bir gurur kaynagi. Pat diye karakterim degismedi ama yavas yavas ozguvenim artti. Ilk defa asik oldum, ilk defa kiz arkadasim oldu. Ilk defa insanlarin duygusal olarak bana yaklasmasina izin verdim. Belki bu sadece benim beynimde ama ilk defa insanlar bana asagilama yerine hayranlikla bakiyor.

Kisaca vucudumu gelistirmek hayatimda verdigim en onemli kararlardan birisiydi. Sadece vucudumu degil zihnimi de gelistirdi. Bu yaziyi yazmamin amaci, baslamak isteyen arkadaslara motivasyon kaynagi olmasi. Hic bir sey imkansiz degildir. Bahsettgimi yapmak zordur, ama odulu cekilen aciya kesinlikle deger.
Salakca bulduğum durum spor saglik iÇindir şişme kas iÇin yapılması Cok saÇma ayrıca Cok fazlası itici kızlar asırı kastan igrenir hele birde kisaysa.
6 aydır yaptığım spor
eskiden uzun boylu sıska kambur biri iken
şimdi hafif geniş omuzlu kaslı biriyim gelişim var
zaten 4 ay sonra bırakacağım
şaka lan şaka tabiki bırakmayacağım
spora devam.
her insanın içinde eşcinsellik yattığının ispatıdır.** aynaya vücuduna bakarak beğenirsin, karşındaki hem cinsinin vücudunada bakınca beğenirsin. hatta onun gibi olmak istersin.
Kilo almanın yanında kilo vermeyede yardım eder. ilk iki ay kondiksyon ağırlı çalıştıktan sonra hergün iki kas grubunuda çalışma listeme ekledim, eritmekle beraber yağları kasada çevirebiliyorsunuz ama bir süreden sonra oluyor bu dediğim. Toz veya buna benzer birşey kullanmadım yemekten çokta kısmadım ama yağı az yararlı gıdalar tükettim, işim engel oldukça öğrendiklerimi evde tekrarladım 3. aya yaklaştım 20 kilo verdim ve vücudun almaya başladığı şekilden memnunum, zamana yaymak lazım acele ettikçe insanın isteği gidiyor.
Benim gibi kilolu başlıyacak yapıcak arkadaşlara bir kaç tavsiye; gece ve gündüz vardiyalı çalışıyorum zor benim için ama siz kahvaltı alışkanlığı yapın, yatmadan önce sakın yemeyin hatta aç yatın lan, haşlanmış sebze tüketin, limonlu şekersiz içicekler öneririm, limonlu soda içtim ben günde 1 tane, yeşil çay çok işe yarıyor basın limonu anasını satam limon ve yeşil çay mucize gibiymiş öneririm, piyasada yardımcı ilaçlar var evet onlarıda denedim işe yarıyor ama vücudunuzun bağışıklık sistemi yüzünden etkisi azalıyor kullandıkça o yüzden ilaçlar çok kısa sürelik etki yapıyor, kendi deneyimlerim bunlar. Cidden dışarıdan farkedilir çok şey var tabi 5-6 sene önce biraz farklı sporlarda uğraşmıştım daha etkili oldu ve en önemlisi vücudum aşırı dinç oldu rahat duramıyorum yerimde.
çok sıkıcı bir eylemdir.

şimdi buna spor diyenler var. itirazım da yok spordur. ancak spor dediğinde bir rekabet olur bir aksiyon olur. her şey programlı. git salona, onu iki kere kaldır, bunu beş kere çek sonra giyin evine git. memur gibi.

zamanında gidip bu düşünceler içinde 3 hafta dayanabildiğim olaydır.
kızlar için yapan dallamalardan olunmaması gerekip de yapılması gereken spor.
üç ayda 5 kilo aldığım aktivite. normalde hayal edemezdim kilo almayı. durmak yola kaldırmaya devam diyorum efenim.
bu olaydaki becerim; atalay demirci esprileri kadar boktan.
yapamıyorum ben bu işi. zayıf ve odun gibi yaşamaya devam ediyorum.
yani zorlamaya gerek yok. sağlıklı da değilim pek. n'olcak benim halim ya.
Ciliz ve yasindan kucuk gosteren kisilere erkek kiz ayirt etmeden onerdigim spor turu.
yaklaşık 8 aydır uğraştığım spor. ilk 1-2 ay tamamen kardiyo yaptım, ve ondan sonra ağırlık kaldırma kısmına geçtim. hala yeni sayılırım, ama naçizane yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyelerim olacak. benim vücudum yatkın olduğu için şimdiden çok iyi sonuçlar aldığımı söyleyebilirim, salondaki hocam da böyle söylüyor. hatta geçen gün göbekli amcalarımız birkaç soru sorup evlat sen hocasın galiba deyip şımarttı. neyse konumuz bu değil, eğer fazla kilonuz varsa direkt ağırlık yerine kardiyo çalışın derim. ayrıca ağırlık çalışmaya başladığınız da büyük ihtimalle hala göbeğiniz olacak. benim de hala çok az olsa da var. ona da vurucu 1,5 aylık bir çalışman olacak sevgili kardeşim. hani şu yaz muhabbeti. cla ve carnite alıyorsun, antrenman 30 dakika ağırlık 45 dakika kardiyo şeklinde oluyor, ve göbek uçuyor. cla yemeklerden önce 1 tane, carnite antrenmandan önce 1000mg alacak şekilde. ama 1,5 aylık program için önce vücudunun şekil alması gerekiyordu. önceden başlasaydın ya pezevenk! bu son aşama ekim iyidir başlangıç için..
hiç spor yapmadan sahip olduğum gayet fit vücudum ve kemik yapım dolayısı ile hiç ilgilenmeyeceğim spor ah birde uzun boylu olsam eve karıyı kızı kamyonla götürürüm ama yok işte.
özentiliktir . inanarak çalışanlara saygım sonsuz .
Bir erkegin iticilesme suresini gidip geldigi vucud gelistirmeden anlarsiniz. Ne diyoruz abartiya karsiyiz.
insanın ağrıdan zevk almasına sebep olan spor.
Dövüş sporlarıyla uğraşan kişilerin kesinlikle yapmaması gereken şey. Fonksiyonel güç sağlamadığı gibi yavaşlatır, üstelik gereksiz bir vücut ağırlığına sahip olursunuz. tabi ki müsabık bir dövüşçü olabilmek için ağırlık çalışmak zorundasınız, ancak bu herhangi bir spor salonuna gidip de oradaki kaslı abinin herkese verdiği uyduruk programı uygulayarak olmamalı. Dövüşçü adamın güç antremanı farklıdır, özeldir. Önemli olan kas büyümesi değil patlıyıcı güçtür.

Ha bu arada, vücut geliştirme yardımcı bir spor değil, başlı başına bir spor dalıdır.
kadınlar buna bayılıyor. kızlar da. çocuklar daha çocuk.
uyku ve beslenme iyi olmazsa boşuna kürek çekeceğiniz spordur.
3 yıl boyuncu bir düzenli bir düzensiz yaptığım spor. çok nankördür 10 gün yapmayın vücudunuz söner ama şehir efsaneleri gibi sarkar gibi olaylar yaşamazsın en azından ben yaşamadım. kas hafızası denen olay oluştu bende eski vücuduma gelmem 1 ay oluyor. çok fazla arkadaşım beni örnek alıp bu spora başlamıştır sizde başlayın efendim.
bazal metabolizmayı hızlandırdığından hayvan gibi yemek yemenize neden olan şey.
sürekli kıskanılan insanların yaptığı spor türü. Yazık.

Lan adam orada o kadar kıçını yırtıyor, dengeli beslencem diye çaba harcıyor, bırak da göstersin. Senin sikindirik sitemine de bakmazlar zaten.

Genelde laf atılan kişilerin yaptığı spordur.
yapmayı beceremeyenlerin atmak için boklardan bok beğenemediği olay. olay abartmak değil ama güzel bir vucut en fazla ne kadar kötü olabilir yahu. kızlar gidiyor kas yapmaya bu devirde nolur kalkın bi kendinize gelin götünüzü göbeğinizi eritin.
ilk başladığında bütün eklemlerini ağrıtan, alıştıktan sonra ise bütün eklemlerinin daha çoğunu arzuladığı spor.