bugün

vücut geliştirme

yaklaşık 8 aydır uğraştığım spor. ilk 1-2 ay tamamen kardiyo yaptım, ve ondan sonra ağırlık kaldırma kısmına geçtim. hala yeni sayılırım, ama naçizane yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyelerim olacak. benim vücudum yatkın olduğu için şimdiden çok iyi sonuçlar aldığımı söyleyebilirim, salondaki hocam da böyle söylüyor. hatta geçen gün göbekli amcalarımız birkaç soru sorup evlat sen hocasın galiba deyip şımarttı. neyse konumuz bu değil, eğer fazla kilonuz varsa direkt ağırlık yerine kardiyo çalışın derim. ayrıca ağırlık çalışmaya başladığınız da büyük ihtimalle hala göbeğiniz olacak. benim de hala çok az olsa da var. ona da vurucu 1,5 aylık bir çalışman olacak sevgili kardeşim. hani şu yaz muhabbeti. cla ve carnite alıyorsun, antrenman 30 dakika ağırlık 45 dakika kardiyo şeklinde oluyor, ve göbek uçuyor. cla yemeklerden önce 1 tane, carnite antrenmandan önce 1000mg alacak şekilde. ama 1,5 aylık program için önce vücudunun şekil alması gerekiyordu. önceden başlasaydın ya pezevenk! bu son aşama ekim iyidir başlangıç için..
güncel Önemli Başlıklar