bugün

bu önerme doğru olsa 10 kişiden minimum 6 sı gelişmiş vücutlu olurdu.
pek alakası olduğunu sanmıyorum.
Bunu diyen insanların hayatında ne başardığını merak ettim doğrusu. Ee siz de geliştirin, hem sözüm ona entellektüel hem de sağlam bir vücut nasıl olur gösterin insanlara. Anca koca götünüzün oturduğu sandalyeden bik bik konuşuyorsunuz.
Eee bir albenisi olmalı sonuçta.
Salak olup olmadıkları hakkında birşey diyemem ama genelde takıntılı davranışlar sergilediklerine şahit oldum. Ya tatlı yemeye gidiliyor grupça, aga valla böyle birşey olamaz. Yok bunun içinde ne var, şekeri yüzde kaç acaba? Kabız kabız hareketler. Yeme o zaman çay kahve iç ya da gelme. Bu nedir ya?
salaklar mı bilemem ama genelde yazım hatası yapan tipler bunlar.
Vücut geliştirmek vücut mastürbasyonudur.
saçma sapan fotolar çekip sosyal medyada paylaşınca noluyor amk beygir gibi garip garip hareketler yapmayın...
Derdiniz nedir bre sizin?
salak olup olmadıkları bi kenara ama zevksiz ve kıt oldukları kesin.
yıllar yılı muay thai kick box fitness gibi bilimum hava atılabilecek erkek sporlarından az cok nasibimi aldım ve bu salonların zeminine terimi bıraktım. orada geliştirdiğim arkadaşlık ilişkilerinde hepsinde gördüğüm tek ortak şey çogunun konuşmayı bile bilmeyen espri anlayışı şişe git duvara işe düzeyinde olduğu. sonra sonra merhaba merhabaya düşürerek sıyrılıyorsunuz samimiyetten tabi.

özet olarak haklı tespit.huzur bozucu yanıysa tesadüf olamayacak kadar da sık rastlanır bu örnege.
Genelee doğrudur. Sağlık için yürürsün yüzersin ama amele gibi ağrılık kaldırmanın altında sporcu değilsen art niyet vardır.
Kısmen katıldığım tespit.
Bir vücut kası vardır bir de beyin kası.
Şimdi beyin kasını geliştiremeyen ne yapıyor, kol kasını geliştirmeye çalışıyor.
Siz hiç bir profesörün 40 cm kolum olacam hıamınaaa dediğini gördünüz mü.
Adam da kafa var çünkü.
Aslında insanların geneli salaktir.
Aslında böyle bir genelleme yapmak yalnıstır . Her insan iyi bir vücut yapısına sahip olmak ister . Ki bu da en doğal hakları ama bunu amaç olarak değil de araç haline getiren erkekler vardır hani aman kızlar kaslı erkeklerden etkilenir , hoşlanır düşüncesiyle yola cıkarlar ve bunun için vücut geliştirmeye başlarlar . Bu durumda doğru kullanılmış önermedir kannımca . .
doğru tespittir. nedense vücut geliştiren erkeklerin çoğunun suratında bön bi bakış vardır. sanki beyinlerine gitmesi gereken kan kaslarına gitmiş gibidir.
çoğu arkadaşımın gerçekleştirdiği bir eylem.
bide her gün nasıl moruk gelişme var dimi? sorularına maruz kalmak ayrı bir zulüm
bana kimse maval okumasın yok sağlıklı yaşam, yok spor yapıyorum falan diye sabah gel sahilde koşalım desem hiçbiri gelmez çünkü koşarken kaslarını yakma ihtimalleri yüksektir. hani spor nerede ?

bazıları boş vakitlerinde vücut geliştirmek için (bkz: dumbbell) kaldırır.
bazıları zihnini geliştirmek için kitap okur.
1.75 boyunda 67 kilo olanlarda genelde beyinsiz ve yavşaktır. *
beyni geliştirmeye ayıracak zamanı gereksiz görmelerindendir.
Vücut geliştirenler değil, geliştirdiği vücudu her ortamda sergileyip dikkat çekmeye çalışanlar salakatır.
Olmayan şey. Sadece insan olmalarından mütevellit bunu belirtme ihtiyacı duyup şapşal görünüyolar bu kadar.

Edit: mütevellit diyerek içime ne kaçtı şimdi, mütevellit ne ya töbe.
vücut geliştiren kesim hakkında çeşitli genellemeler mevcuttur. mesela "pipileri küçük" de derler. bunlar aslında gerçeği tam olarak yansıtmaz.* vücut geliştirmeyle uğraşan herkesi bir tutmamalıyız aslında. bu spor hobi gibidir nihayetinde. tıpkı bale yapmak, müzik, tenis gibi. mesela bir ryan reynolds var. buyrun bakalım:

http://wetmen.provocateuse.com/show/ryan_reynolds/01

şimdi bu adama biz salak falan dersek ayıp etmiş oluruz. e bu adam da vücut geliştirmeyle uğraşıyor. her gün saatlerini spor salonunda geçiriyor. sen günde 8 saat gitar çalan adama salak diyor musun? hayır. vücut geliştirmek ille de bulk olmak demek değildir.

ya çok uzattım. kısacası... genelleme yapmayın lan!
aklı ile etkileyemediğini farklı yollardan etkilemeye çalışmak. en azından bunu düşünecek kadar akıl sahibidir. *
tam tersidir. aslı vücut geliştirmeyen insanlar salaktır.
sadece salak olduklarini savunmak dogru olmasa da, insani saatlerce vucut gelistirme salonlarinda calisma noktasina itecek sosyolojik ve psikolojik nedenler arastirilmalidir once sanirim. Bana gore burada bes kistasta dusunulebilir bu konu;

1- Erkegin ozguveni olmadigi veya dusuk oldugu icin, karsi cinsi etkilemedeki en onemli kriter olarak kendi vucudunun nor mal otesi bir kas yapisina sahip olmasi gerektigine kendisini inandirmis az gelismis bir kafa yapisi vardir.

2- Eksik bir ozguvenle cirkin bu surata sahip oldugu icin normal otesi kasli bir vucutla karsi cinsi etkeleyebilecegini sanir.

3- Etrafinda bol kasli erkeklerin cekim gucune dair olumlu seyler soyleyen eksik zekali ya da motor seklinde tabir edilen kiz gurubu bulunmaktadir.

4- Escinseldir ve diger escinsellerin ilgi odagi olmak ister.

5- Cok fazla bos vakti vardir, evde oturmak, kitaplarla hasir nesir olmak, sinemayla ilgilenmek ya da bir hayat gustosu belirleyecek bir beyin gucune sahip olmadigi icin kendini vucut gelistirmeye verir.

Bunlarin haricinde, vucut formunu korumak icin, haftada bir kac saat ya da her gun, gunun bir bolumunu fitness ya da diger spor dallarina ayiran insanlar vardir ki takdir etmek gerekir onlari da. Dogal olan da budur. Vucut gelistirme salonlarinda hergun saatler harcamak seklinde embesil bir yaklasima sahip olmamak mesela.

Dip Not: Yukarida kullanilan embesil lafi hic bir hakaret anlami barindirmayip, teknik ve bilimsel anlamiyla soylenmistir.
O insanların yüzüne karşı söylenmemesi gereken cümledir.*
kime göre, neye göre olayıdır bu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar