bugün

2 bulamıyorsa defolup gitmeli. yazıktır o okulda harcadığı paralara.
"son sınavdan 90 alsam, sözlü de 100 100 gelse" gibi beklentilere sahip lise öğrencisinin üniversitedeki istikrarlı umudu.
hesap makinesi verin şimdi hesaplayamaz.
(bkz: vizesine girmediği sınavı finalde geçen öğrenci)
(bkz: oysa bir umuttu hep gönlü besleyen)
bu notla acaba geçermiyim diye hesaplamaları da düşünmeye başlayan öğrencidir.
kahkahalarla güldüren öğrencidir. bütte geçer merak etmesindir. yaz okulu da olabilirdir. zaten sekiz yıl hakkı vardır telaşa gerek yoktur. relax olun gençler*
umut dolu öğrencidir. bilir ki finalden 100 alıp bi kaç quizi de sorunsuz verdimi hatta bir iki de ödev falan sınıfı geçecek olan öğrencidir.
lisede türkçenin ilk 2 sınavından 0 alıp üçüncü sınavdan 5 alacağını sanan , ortalamasını alıp 1.5 dan 2 düşürme durumuna sevinen kimsenin durumudur , candır, yurdum insanıdır
2'yi bulamadıysa neden 0.5 aldığı aşikardır.**
muhtemelen matematikten alınmıştır nottur. 5 in yüzde 40 ını hesaplamaya çaıştığına göre...
BUNLAR hayata karşı iyimser ve umutlu duruşlarını hiç bozmazlar,
o kadar iyi niyetlidir ki, bunların bankamatik kartı falan geçerse elinize acımayın, sokun bankamatiğe şifreleri bellidir;

1234.
eğer ki matematik vizesinden 05 aldıysa ve 05'in %40'ını hesaplayabiliyorsa umut vadeden öğrencidir.
polliyanna'nın üniversite şubesi tanımlamasına en çok yakışan masal kahramanları.
neyin pesindesin abi bu kafayla finalde yalan olur.
onuda yanlis hesaplar.
umut fakirin ekmeği öğrencisidir.
dahi anlamındaki de'yi bitişik yazar.
üniversiteki ilk senemde yaşadığım dumur olay.

NOT: finalde verdim o dersi.
2010'dan bu yana ben. yaktın yandırdın beni ytü.

dipnot: dahi anlamindaki de'yle bugüne değin hiç sorunum olmadı.

(bkz: entry nick uyumu)
ayrica bu ogrenci finalde 96 ve uzerini alacagini dusunup hayaller kurar.
Umudunu asla kaybetmeyen öğrenci tipi. Severim böyle insanları.
o öğrencinin umudunu kaybetmemesi beni her zaman sevindirir.

helal olsundur.
Finalde geçme umudunu koruyan öğrencidir.
umutsuzluğa kapılmamak gerekir bu konuda.

iş hukukundan vizeden -3 almıştım üniversite son sınıfta. finalden 64 (%70) alıp geçmiştim dersi.. sonra da hırs yapıp o alanda ihtisas yaptım.