bugün

1 hafta içinde 6 sınava girecek ve bir günde 3 sınavı olan sözlük yazarının başına gelendir. 2 ay önce yaşanmış bir hadisenin etkilerinin devam ettiğini gösterir. (bkz: acı çekmek) sen bu haldeyken diğer tarafın ise eşşek gibi ders çalışması ilginç bir durumdur. (bkz: ne madamlar var arkadaş).sınavda kağıda ne yazacağı merak konusudur.
an itibariyle yaşadığım durumdur. ama daha iki günüm var çalışırım hacı diye kendimi dertleştirmediğim hededir.
oss oncesi calisamamaya benzermi bilmem ama daha kotu olmasa gerek.
son gece konuları yetiştirebilmek adına sabahlatacak hadisedir.
benim yaşadığım olaydır. bak hala da çalışmıyorum. bu ne mallık arkadaş...
girecek olan kazıkla doğru orantılı olan 200 sayfa ders notuna elin gitmemesidir.

(bkz: göte giren şemsiye açılmaz)
(bkz: ff olur)
okulu uzatmanın ilk adımıdır.
değil vizelerden bir hafta öncesi sanki okul açıldığı ilk günden itibaren ders çalışıyormuşsun gibi göz altları morarmış,saç baş bakımsız ve dağılmış, bünye alt üst olmuş, sürekli yemek yada çikolata tıkınıldığı bir durumda,ruh hali felsefi konulara meyilli, hayatın neyden ibaret olduğu düşünülmeye başlandığı bir vakitte bunlar olurken ders çalışamamaktır. hatta ders çalışmak harici şeylerin yapıldığı dönemdir. hem sınavlara günü gününe çalışın demezler mi bize? bende öyle yapıyorum, sınav günü çalışıyorum.

evet!!!! benim yarın vizelerim başlıyor...
final öncesi boşvermeyi tetikler.
bizzat içinde bulunulan durumdur.

gerçi vizelere yaklaşık bir hafta daha vardır, ama vizelerle aynı gün toplanacak tezimsi ödevlerin yapılması son güne bırakılınca vizeye çalışılacak vakit kalmamaktadır. siz siz olun ödevlerinizi ilk güne yapınızdır.
şuan yaşanmakta olan durumdur.
An itibariyle yaşadığım durumdur sene kaybımında olması bile en ufak bir ders çalışma isteği uyandırmamaktadır.