bugün

akyakada bulunan şirin mi şirin bir otel. otel de değil aslında villa.

akyaka gerçekten sakin, güzel bir tatil beldesi. ancak bazen insan, gittiği yer ne kadar güzel olursa olsun, kaldığı yerde mutlu değilse oradan tiksinebiliyor.

bu otelin işletmecisi atilla amca. kendisiyle tanışmamız da enteresan oldu. bizim kuzen evlendi. o zaman dedik ki "olm dış mekan çekimi klasik olması. üstünden zaman geçsin rahat rahat ferah ferah bi çekim ayarlayalım."

öyle de oldu. düğünün üzerinden baya bi geçti. bastık akyakaya gittik. sahil çekimleri, sokak çekimleri falan efsane oldu. ama orayı seçmemizin bir nedeni de ahşap evlerdi. kaç kişiye sorsak, "balkonda iki foto alsak" diye rica etsek olmaz dediler.

sonra gelinle damadın yanına dönüp "ben evlere baktım olm çok kötüymüş la hadi yürüyün gidin kolpasına" yatacakken villa yoncayı gördüm. atilla amca bahçe suluyordu. sorduk, "ne olacak gelin çekin, oteli yemezsiniz ya" diye cevap verdi.

sonra biz dakikalarca çekim yaptık odalarda, balkonlarda, bahçede, merdivenlerde. en son da hep beraber bir fotoğraf çektirdik. atilla amca ve köpeği alf ile birlikte.

sonraki haftalarda kalmaya da gittik. huzurlu, samimi bir yer. otel gibi düşünmeyin, ev rahatlığında, denize yakın, gürültü patırtıdan uzak. kaçıp gidebileceğiniz bir yer. aralık ayında arkadaşlarla orada toplanıcaz. bu arada akyakada kalacak yer arayan alo desin, atilla amcaya çöküp gereken ekstra indirimi yaptırırız.

otelin linkini de verelim tam olsun:

http://www.akyaka-guenes.de/index.php/tr/
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.