güzel şarkıları olan bir müzik grubu.
saklanır nisanın içi kıpır kıpır eden hoş bir hali var.
Ve gecenin perdeleri bu şarkıyla kapanır.
iyi geceler.

https://youtu.be/9ffDIG4PGh8
Son zamanlarda dinleyip de bayıldığım sayılı şarkılardan birinin sahibi müzik grubu.

Ziyan bey ve sükut hanım
https://youtu.be/QNOYh8RV0UA

Defalarca dinlenesi bir şey yapmışlar, ben bayıldım buna.
vera'ya (II)

Gelsene dedi bana
Kalsana dedi bana
Gülsene dedi bana
Ölsene dedi bana

Geldim
Kaldım
Güldüm
Öldüm

1963
nazım hikmet ran
nevizade'de balik pazari girisinde olan en igrenc bar. turkce pop yayinlar. ve sokaktan gecen her erkek ceviricilere gore sapik oglu sapiktir, abazandir. "gelin gencler, sicak ortam, sicak kizlar." sanki rio de janeiro'da bir samba kulubune cagiriyor hayvan.
Saklanır nisan isimli şarkıları insanı tekrardan umutlandıracak türden bir şarkıdır.*
(bkz: kalbimin sesi sen olursun belki yine)
Dinleyin, dinlettirin.
Evet.
kendine has armonisiyle ve tekdüze ritimlerden ibaret olmayan melodileriyle türkiye'nin en önemli müzik gruplarından biridir vera. her şarkısında ayrı bir ruh olduğu hissedersiniz. manga, athena, gripin ve mor ve ötesi gibi müzik grupları kadar şimdilik bilinmese de, umuyorum ki değeri kısa zamanda anlaşılır. inanın şu grubun gereken değeri alamamasından dolayı üzülüyorum.
neverland'da yasayan,kitap kurdu gizemli insan. *
überella bir gruptur. adamlar iyi müzik yapıyor. edebiyatla ilgili kişiler oldukları için şarkılarında şiirsellik farkediliyor. inşallah yakın zamanda hak ettikleri yere geleceklerdir.
Cok guzel bir isim.
üniversitenin tozlu yollarına düştüğü günlerde elleriyle hazırlayacağı kebapları birlikte mideye indireceğimiz, dert ortağı, şirinlik muskası, aşk insanı *
beyaz,beyaz..dibine dek beyaz..acımız oldu..çok oldu..iyi ki oldu..rüyası insana yalan söyledi..gölgem var..iyi ki gölgem var..

iyi ki varsın.
tesadüf eseri denk geldiğim şarkıları inan bana (akustik)'ya bağımlı olmuş haldeyim;

http://www.youtube.com/watch?v=0hD4_9IhlI4
lan.. ((ne ayıp, bir de kız olacak! cık cık cık))

bavulumu hazırlıyorum. hatta bitti.

anne kokulu beyaaz temiz kocaman çarşaflar, nereye sığdırılacağı belirsiz kocaman kazaklar, peşi sıra birsürü takıyı getiren emekçi kolyesi, büyük bir zevkle alınmış kitaplar, tuğla etkisi yaratan hukuk dergileri, kod adı ''mumcule'' olan yumuş yumuş bir köpek, anne emeği rengarenk atkılar, ileride kitap olması beklenen eşek yüküyle günlük, radyoya yetebilecek kadar cd -pörlceeem-, 15 kiloyu geçeceği her halinden belli anılar..

gidiyorum lan.

şaka maka bitti.

kendimle yüzleşmeyeli ne duygusal olmuşum ben. eskiden böyle değildim diğ mi vera? güçlüydük biz.. düşer düşer hiçbir şey olmamış gibi kalkar devam ederdik. gidenin arkasından çok ağıt yakardık ama güçlüydük be. şimdi..

düzeliyor mu her şey vera? ((böyle sualler yöneltirken nick gitmiyor be annem, mis gibi adın dururken))

yıllardır beklediğimiz o gelecek sonunda geldi mi?

ruh ikizi denen hede bizi bulmadı, biliyorsun diğ mi vera? biz daha iyisini bulduk.. bunu da biliyorsun diğ mi vera?

''kaybolursam şarkı söyle'' diyebileceğimiz birilerinin olması.. güzel şeymiş be vera. kendi kendimize gelin güvey olmuyoruzdur diğ mi? bakarsın gelecek sene fidel fidel'in şahidi olur, sen de benim.. annen hastaneye bi gitsin de kısmetse..

ne fark ettim biliyor musun? önceki hayatımızda kesin kediydik biz.. evet evet. ev kedisi. şu sırnaşık olanlardan. adım mırnıkmış. -o kadar dedim sahibime deniz koy diye.yok.-

o değil de..

gidiyorum lan.

önümüzdeki 2 sene -en az- uğruna vapurdan atladığım insanımsı için attığın mesajla başlayan, uyku tutmayan, bulanık ''siyah gece''yi nasılsa yarın buluşacağız-6 saat konuşacağız-beyaz olup gölgelere şükrederken kendimizi laleler beyaz'ı söylerken bulacağız diye sabah edemeyeceğiz.

ama sonra.. gelsin harun'lar, gitsin birol'lar. hep yamacımızda olsun deniz'ler.

ve sen.

hep yanımda ol, bana kalbin kadar bu temiz sayfayı şeettiğin için çok merci filan demeyeceğim.

bünyeye ters anam böyle şeyler biliyorsun.

''o gelecek geldi'' , ''bana seni unutturabilecek bir yer yok dünyada'' diyor şimdi de.

öyle işte.

kader kısmet. nah burada ne yazıldıysa o.

bunun bir veda yazısı olmadığı aşikar zati de deli gönül iki satır karalayım derken yine kompozisyon yazdı, o ayrı. canım sağolsun.

hadi yavru, esenlik içinde saadet diliyorum. bir de fil hafızası. kaldığımız yerden devam edebilme gücüyle birlikte.

-bura kastı ya, keşke emesen verseydin. tüh.-

ağzı bozuk aşk düzeltmesi: o gelecek gelmiyor vera..sie et. sie edelim. olmuyor! allah kahretsin.. bunu da atlacağız, adım gibi biliyorum. off.
Bilir misin Vera Bu öldürülen kaçıncı çocuk? Bu kaçıncı kertik yüreğe atılan? Eskisi gibi değil Artık daha da sancılı yaşamak!
söylesene vera, çocuklara sıkılan hangi kurşun kahpece değildir.
yeni nesil yazarkasa pos cihazı.