bugün

birini çıldırtan zaferdir.
bu seferlik kazandık. ya sonra.
sindire sindire amaçlarını gerçekleştirdiklerini unutmuş vatandaş sevinci.

sadece

biraz reklam arası.

fazla sevinmeyin.

tecrübelerim üzecekler diyor.
6 ay, 1 yıl hadi 5 yıl sonra? yine hortlacaklar. baronların gözü hep orada olacak.

artvin'den çıkarılacak altından devletin alacağı vergi sadece %2. o da vergi muafiyeti ile %1'e düşüyor. %99 madeni çıkartana kalıyor.**

Bu madenin ihale bedeli 97 milyon 638 bin lira. Arda Turan’ın transfer bedeli ise 131 milyon. Bir futbolcunun transfer bedeli bile değil.
faiz lobisi kazandı, faiz lobisi..
Ya o insaat oraya yapilacak ha simdi ha 10 yil sonra. Kusura bakmayin da oraya bir sey yapmayin buraya santral olmasin buraya maden olmasin biz daha cok gelisiriz. Kimse gelip de aglamasin fakir kaldik diye. Artvindeki direnise gelecek olursak cizre pankartlarini gordugum gun bitti benim icin.
Buruk bir sevinç yaratan durumdur.
Şimdilik sulh oldu gibi görünse de, bir süre sonra tekrar denenmesi muhtemeldir.
Olayların, bu denli büyüp, dallanıp, budaklanması, gezi ruhuna benzer bir ruhla örgütlenilmesi, kaygı uyandırmış ve şimdilik tansiyon düşürülmüştür.
O coğrafyadaki, pastanın kokusunu alan, akbabalar vazgeçmeyeceklerdir!
Lakin Artvin'de vazgeçmeyecektir.
Bakalım.
El mi yaman, bey mi yaman?!
sırtlanlar asla vazgeçmezler. eğer o sırtlan ak sırtlan ise, bu imkansızdır.
arayı biraz soğutacaklar o kadar. ama alttan alttan işlemler devam edecek. çünkü başbakan görüşmesinde, güvenlik güçlerinin bölgeden çekilmesi kabul edilmedi. yani dişlerine kan değdi artık (suriye kan'ı) bu ak sırtlanlar kolay kolay iflah olmaz.
her zaman ki taktik.

ortalık durulsun, sonra bakarız işimize...
başbakan gaz aldı gaz verdi.

(bkz: herkes hukuka saygı gösterecek)

mahkeme sonucu açıklanana kadar sevinelim biz saflar. hukukçular b planını düşünmeye başlasınlar acilen.yoksa cayır cayır gidecek o güzelim doğa harikası yer.
ahh yıllardır iyi ki bu kadar gözden uzakta bu güzelim yer diyordum. gözden uzak olana ilişmezler sanıyordum. gözünüz çıksın, doğa yutsun sizi allah diyemeden.
aldanma artvinli kardeş, uyuşturma süreci bu, sakın gevşeme. b planını düşün, bul ve uygulamaya geç derim ben.