bugün

bir şeyi kaybettiğiniz anın vazgeçtiğiniz an olduğunu anlatan sözdür. bir işi sonunda belki yine de kaybedebilirsiniz. ama vazgeçtiğiniz an mağlubiyet muhakkaktır.
belki de sizin vazgecmeniz baskalarinin kaybetmesidir.*
fazla ısrar etmekte kepaze olmaktır bazen...
bana "vazgecenin basarma isteginden\sevgisinden süphe ederim" düşüncemi hatırlatan söz. lakin kaybetmeyi istemeyen vazgecemez benim lugatımda.
Tükeniş yenilince değil, pes edince başlar.
yenilse de insan ayakta ölmeli sözüne denk gelmektedir.
mantıken de vazgeçmek zaten kaybetmektir. ayrıca şöyle bir şey olabilir ki acaba diye düşündüğünüz an ve şüphe içindeyseniz zaten yenilgiyi tadacaksınız demektir.
(bkz: can dündar)
vazgeçmek her zaman kaybetmek değildir, kaybetme ihtimalini göze almaktır. ve aslında içerisinde cesaret barındıran bir eylemdir.
her zaman geçerli olmayan görüştür. zamana, zemine göre değişir. bazan kaybetmenin aksine kendini kazanmaktır ki az şey değildir. erdemdir. güçlülüktür.
vazgeçmek bir şeyi seçmeyi gerektiririr, ve her seçim bir diğerini kaybediştir
o herneyse eger kaybetmeyi göze aldıysanız aslında hayatınızda pek de fazla önemi yoktur.
vazgeçsenizde kaybetmeyeceğinizi anlamanın tadı başkadır. tabi vazgeçmenize izin veriyorsa vazgeçtiğiniz, kaybedilmiş değil silinmesi gereken kişidir. zaman ile silinecektir boşu boşuna deli gibi egosunu şişirmesin, sizde hırplamayın kendinizi.
(bkz: insan vazgeçtiklerinin toplamıdır)
(bkz: alternatif maliyet)
(bkz: zararin neresinden donulse kardir)sozuyle tezat olusturan ongoru.
Spor aktiviteleri için kesinlikle doğru bir önermedir. Zira mücadeleyi bırakan sporcu veya takım her zaman kaybeder.

Duygusal anlamda ise her zaman doğru bir önerme değildir. insan bazen vazgeçtiği için kaybettiğini düşünür; gerçekten kaybetmiş de olabilir, kaybettiğini sanıp kazanmış da olabilir.
"her seçim bir kaybediştir çünkü her tercih bir vazgeçistir"*
kaybetmekten korkmayacağın şeyden veya kimseden vazgeçersin. gözden çıkarmak demektir.
(bkz: her seçim bir vazgeçişdir)
Elinden geleni yaptığın halde istediğin şey olmuyorsa ve vicdanın rahatsa, kayıp gözüyle görmeksizin artık yapılması gerekendir.
zararin neresinden dönersen kardir. bundan dolayi aslinda kazanan kaybedendir.
bir süredir hayatımda bir kadın var. ona olan hislerimden emin değildim. benden vazgeçmesi için uğraşıyorum haftalardır. hiç vazgeçemez sanıyordum, ta ki benden vazgeçene kadar. her geçen gün kaybediyorum onu. gururumu ayak altına alıp soramıyorum. ne yapıyor, kiminle beraber, biriyle konuşuyor mu? o benden giderken, ben ona gidiyorum. hayatımın öznesi, nesnesi, yüklemi o olmuş ben bunu yeni anladım. yıllardır kuramadığım cümle oymuş aslında... vazgeçti, kaybettim!