bugün

uyuşturucu müptelası edilmiş halkıma serzeniştir.

-ülkemi yönetenler gaflet ve dalalet içindeyken,

-türk kimliği, kürt şımarıklığı altında ezilirken,

-bebek katiline özgürlük ortamı sağlanırken,

-binlerce suriyeli göçmen ortalığın amınına koymaya hazırlanırken,

-milli servetimiz bir bir peşkeş çekilirken,

-hristiyan emperyalizmi islamı kuşatmışken

-konu komşu hiyanet içinde diş bileylerken,

koymuşum fenerine de cimbomuna da.
vatanın kan dökülmeden gitmeyeceği gerçeğinin olduğu bir durumda vatanın elden gittiğini düşünen olursa onların kendiler gaflet ve delalet içindedir. bu memlekette kanını dökmeye hazır milyonlarca insan varken vatan elden gitmeyecek. zira şu an top ile ilgilenmenin sakıncası yoktur.
sen vatanı siyasetle kurtarıp kaybediyorsan kan dökmeye cesaret edemiyorsan sen zaten top değil hiç bir şey düşünme.
bu duruma en iyi cevabı, ali şeriati vermiştir. ""Tribünlerden gelen sesler, süren savaşlardaki mazlumların sesini kısıyorsa, futbol afyondur."
rakının etkilerinin nerelere varabileceğini gösteren düşünce biçimi. olsun kendi içinde tutarlıdır o da, o da düşüncedir, o da candır, canan olamaz candır işte öyle kalır. üstüne bir bira içilirse bu düşünce cilalanır, ya sonra? sonrasıysa şu tuna kiremitçi yazı falan yazıyor hala. rakım geldi benim de.
"vatan elden gidiyor senin ne işin var burda" diye serzenişte bulunulası kişi söylemidir.
ikindi ikindi iç burkan serzeniştir.

daha hala top, hala top...
(bkz: futbol toplumların afyonudur)
vatan elden giderken harıl harıl entry girenlere dert olandır. vatan'ın bir yere gittiği yok lan merak etmeyin. türk'ü kürt'ü 1000 yılı aşkın süredir bu coğrafyadayız, adı değişir Kürkiye olur belki ama biz burdayız.
ucuz popülizmin en bir güzel halidir.

misal...

-terörist başı dışarı çıkıcak hala top konuşuyorsunuz, ne biçim adamsınız!..

olaya bak lan.. sanki ben elinden tuttum çıkarıyorum herifi. bana ne? ben çıkartıcak partiye oyumu vermemişim, kafam rahat. çıkar çıkmaz oy veren adam düşünsün. demokrasi budur.

-hristiyan emperyalizmi islamı kuşattı?

e ben şeyhülislam mıyım, osmanlı halifesi miyim, kimim lan, bana ne bundan? ayrıca sen öyle olduğunu iddia ediyorsun. müslümanların sülalesi rahat. git dubai'ye anlarsın ne dediğimi.

-milli servet peşkeş çekiliyor?

çekilsin, bana faydası olmayan kilisenin papazını sikeyim, bana ne? ben 800 lira maaşla çalışırken ne sikime derman oluyordu ki milli servet. kiminse o düşünsün.

uzun lafın kısası drogba'nın gol atması, sneijder'in pasları, fatih terim'in epik varyasyonları benim ilgimi daha çok çekiyor senin bu dikkat çekmeye çalıştığın aptal aptal şeylerden.
futbolun nasıl kafa yaptığını gözler önüne sermiş alaycı ifadedir.

(bkz: futbol iyi kafa yapmış rıza baba)
(bkz: hele biri acayip sıçmış)
scrikss isimli yazarımızın kişisel nutuk'unun giriş cümlesi.
Halk nasıl uyutulur izliyoruz.
Hepi topu bir 'oy' kullanma hakkımız var. O da yeterli olmuyor malesef.o yüzden keyif almaya bakıyoruz.