bugün

1997-99 arası bir tarihte yazdığım, ve kısa sürede internette anonimleşen mizah yazımdır.
Orijinal aslı şöyledir:

"
Vasiyetnamemdir

Sevgili karıcığım, evlatlarım ve akrabalarım!.. Bir gün, mail bombası veya başka bir nedenden ötürü vefat edersem, gerçekleştirilmesini arzuladığım hususlar şunlardır:
1- boğazdaki yalımı ve geocities'ten almış olduğum 20 mb'lik web alanımı karıma bırakıyorum.
2- küçükbakkalköy'deki arsalarımı ve 50 e-mail adresimi yavrularıma bırakıyorum.
3- köydeki tarlalarımı ve ıcq listemdeki arkadaşlarımı babama bırakıyorum.
4- içerenköy'deki dairemi ve bilgisayarımdaki bookmarkımı amcaoğlum ilhan'a bırakıyorum.
5- odamdaki kütüphanem ile seskartım ve harddiskimi, dayıkızı özlem'e bırakıyorum.
6- kadıköy'deki arsam ile download etmek için günlerce uğraştığım wallpaper ve java scriptlerimi komşumuzun kızı esra'ya bırakıyorum.
7- monitörümü kimseye bırakmıyorum benimle gömün!
8- adult cd'lerimi de kimseye bırakmıyorum, onları da benimle gömün!
9- geçen ay gelen 60 milyon tl'lik telefon faturamı, ölene kadar ödeyememişsem geciktirmeden ödeyin; gözüm açık gitmesin!..
10- öldükten birkaç gün sonra eğer siz kullanmayacaksanız; züperonline, hortnet, makbanknet, zikstirnet, yamukbanknet, çişbanknet, vızvıznet sınırsız internet aboneleklerimi iptal edin ki, gereksiz yere kredi kartımdan para tahsil edip durmasınlar.
11- emr-i hak vaki olduktan sonra bütün gücünüzle gayret ederek, enbizirve100'deki hitimi arttırın ve beni zirveye yerleştirin. Arttırmazsanız öbür dünyada iki elim yakanızdadır.
12- beni defnetmenizden sonra diğer tarafta imkan bulur bulurmaz derhal online olacağım ve sizlerle bağlantı kurmaya çalışacağım. Bu yüzden geceleri ıcq'da online olun.
13- az önceki şık gerçekleşirse, beni arkadaş listenize ekleyin, nankörlük etmeyin.
14- sevgili karıcığım, sağda solda chat yaptığını duymayayım, yoksa hortlar gelirim.
15- mütemadiyen benim ruhumu çağırmayı deneyin: ey ruh geldinse mail yolla deyin.
16- gelmişsem bilgisayarı boşaltın.
17- ben öldükten sonra web sayfası filan alırsanız bana da link verin. Bookmarkınıza ekleyin.
18- gözlerim yavaş yavaş kapanmaya başladı, çabuk söyleyin bana şu anki, hit durumum nedir?
19- biraz kenara çekilin şöyle, ölmeden önce son bir kez daha chat yapmak istiyorum
20- aah, ölüyorum galiba, çok çabuk bana mail gelmiş mi, öğrenin de bana söyleyin.... Küt!"