bugün

Unutulmamalıdır.
Bu aralar peygamberliğini ilan etse kimse laf etmez.
Su siralar cok elzem olan alet edavattir.
Klimanın aksine daha iyidir aslında. Sabaha kadar açık bırak, karşısında yat, çarpar diye korkmazsın.
Fransızca ventilateur kelimesinden türkçeye geçmiştir bu hava üfleyen alet.

Latince ventus da hava demek o da oradan.
klima ile aralarında bir sınıf farkı vardır. klima sen benuğanın göz bebeği iken vantilatör (olm 'ö' harfi bitiriyor seni) çeliktepe cengizhan lisesinin vitaminsiz çocuğu ve halısaha maçlarının emektar müdavimidir. klima, gözünde güneş gözlüğü, upuzun saçlarıyla seksi yüksek topuklusuyla nişantaşında o alışveriş senin bu vitrin benim diye dolaşırken, vantilatör "çayın suyunu koyim mi sevgilim ?" diyerek öpücükler kondurur. klima, arabasıyla hava atan, ama yeri gelir kız arkadaşına yan gözle bakan cadde piçiyken vantilatör "al abi son sigaram" diyerek paylaşımcı kişiliğini ortaya koyar, "hadi ben kaçtım" diyerek lafı uzatmadan dostluğu pekiştirir. klima, maldini ise vanilatör beşiktaşlı recep'tir. klima saatte 240 km hızda çayını koyup içmenin rahatlığı iken vantilatör ise renault spring ile saatte 100 km hızla titremek demektir. klima soğuktur, insanlık nedir bilmez, adeta moğolistan gibi hiçbir şey yapmadan sinsi sinsi durur ama vantilatör, arkadaşça başını bir sağa bir sola çevirir "benimle de ilgilen" der, sevdirir kendini.

çok sempatiksin, çok iyisin vantilatör efendi, bu çekilmez yaz sıcaklarındaki tesellimsin.
klima gibi bakterileri suratıma suratıma üfüren ve gözlerimi kupkuru eden bir nemrut değil, tam tersine sadece var olan havayı oda içinde döndürerek serinleten canımın içi elektrikli ev aleti.
Fakir kliması.
Yaz günleri fakirlere dünya'yı güzelleştiren alet.
püfür püfür esiyor namıssız. uzaktan kumandası da var hafif klima kullanıyormuş hissi de veriyor. daha nolsun ? 200 tl ye bu sıcak günlerde serinliyorum.

gece uyku modu var.. gerçek hava modu var amk :d
çalışma mantığı odadaki havayı üflemek olan fakir kliması.
evim 1+1 iki tane vantilator var bir tane klima.

klima sogukta calistiramiyorum arkadas 5 dk acsam donuyorum ayagim usuyor çisim geliyor.

vantilator iyi.kadife gibi yapiyor havayi.

uyurken de cok super oluyor.
fakirleri sıcaktan kurtaran meret. yani ben gibileri.

bir de bunların "klimamız da var" versiyonları var. onlardan olmayın. kliması olan vantilatörün adını anmaz. geçin lan bu işleri.
Çok özür dilerim vibratör diye okudum.
şu yaz günlerinde kurtarıcı olan alet.
sıcak yaz günlerinde adeta bir kurtarıcı olan alet.
yaz aylarında aşk yaşanan üfülgeç.

yorganı kaldırdığım an üfülgatörümün yerini hazırlarım. sensiz ben nefes alamam adlı parçayı kendisine buradan armağan ediyorum.
saatlerce çalışıp hiç bir işe yaramayan serinletme aracı.
Masa üstü olanlar ders çalışırken bayağı iş görüyor.
Mükemmel icat.
klimadan daha sağlıklı olan serinleticidir...

kaliteli olanları makbuldür...

fakir'in vestel'in arçelik'in ürettiği güzel vantilatörler mevcuttur..
Vantilatör alacaksanız sanayi tipi vantilatör alın. Bayağı serinletiyor.
görsel