bugün

(bkz: ezandan rahatsiz oldular)
cinsindendir.
neden baskalarinin din adina yaptiklari ve sadece kendilerini ilgilendiren seylerle bu kadar yakidan ilgilenir ve hazimsizligini tv ye cikarip kendini de seviyesiz bir hale getirir insan.
(#6342450)

Bir beyin yıkama durumu yoktur. Birkaç cuma hutbesi konusu örneği vereyim:
(bkz: muhtaçlara yardım edin)
(bkz: Çalışmanın önemi)

Ayrıca namazda çok da anlaşılacak bir şey yoktur. Yaradana borcun olan ibadeti yapıyorsun. Verdiklerine teşekkür ediyorsun. Bunu 3 yaşındaki çocuk dahi rahatça anlar. Ayrıca neden kiliseye gidenler falan haber olmuyor? Hatırlıyorum 1-2 ay önce kanal d"de mehmet ali birand gülümseyerek sabih gökçenden israile gidin yahudi grubun yolu kapayıp yüksek sesle dua ve ibadet etmelerini gösteriyordu. Hem de havaalanında! Kendime sormadan edemiyorum; orda cuma namazını kılmak isteyen, mescide sığmayacak kadar büyük bir topluluk olsa nasıl verilirdi haberi? Laiklik herkesin din ve vicdan hürriyetinin olması ve diğer insanların buna saygı duyması değil midir? *
Star haberi izlememe sebebimin baslica nedenlerinden biri. Ne zaman star haberi acacak olsam bu bolcadan sisirilmis, benim gozumde haber degeri bile tasimayan konuyu adam haber diye sunuyor. bir iki seferde degil, temcit pilavi gibi isitip isitip veriyor. Ayni sozu gecen cocuklar namaz yerine bale yapmaya gitmis olsalardi yine habere konu olurlar miydi gercekten merak ediyorum. Ne tur bir haz duyuyor bu tur seyleri haber diye insanlarin gozu onune surerken anlamak mumkun degil. Ben bir birey isem, cocugumu ister baleye yollarim ister namaza yoneltirim. Sen ne karisirsin ki? Sanane ki?

Eskiden severdim ugur dundar'i. Boyle politik konusmalar yapmaz, ona uygun tavirlar sergilemezdi. Yine lafini kimseden esirgemez ama tarafsiz gazeteciligine asla laf getirtmezdi. Sadece isini yapardi. Simdilerde ise tarafsiz degildir. Zaten turkiye'de tarafsiz medya anlayisi yok. Benim icin bir samanyolu tv ne kadar akp'ci ise star haber'de bir o kadar chp'cidir. Yayin yaptigi kanalin cizgisinin disina cikamayacagi icinde kendisinden farkli bir tavir beklemek hata olur. Ama yine de insan keske hep eskisi gibi kalsaymis diyor, ama ne yaparsin iste. Zamanla devran donuyor, taraflar degisiyor.
(bkz: Flash flash flash cuma namazına giden öğrenciler)
(bkz: camiye ne yapmak için gittiniz)
gibi enteresan sorular sorabilen ayrıca kendi kendine yorum yapabilen televizyoncu.
Ömründe başörtüsü takmamış genç kız için, annesi/babası başörtüsü takmadığı için kızının üzerine kezzap döktü, gibi haberlere imza atan, artık kimsenin ciddiye almadığı ana haber bülteni sunucusu.
(bkz: dikkat edersen araştırmacı gazeteci demedim)
uğur dündar, m.ali birant ve ali kırca üçlüsünün yıllardır, yaptığı adına da objektif habercilik dedikleri saçma haberler silsilesidir, yüzde bilmem kaçı müslüman olan bir ülkede cuma namazına giden çocukları gizlice çekerek sanki satanist ayinine katılıyorlarmış intibası yaratmaya çalışan, bu zihniyetin asıl amacı, temsil ettikleri 'çağdaş ve modern' zümreye mesaj vermek,onları korkutup, islamdan soğutmak, birilerini harekete geçirip, çocuklarımız sinemaya, tiyatroya gitmeyip cuma ya gidiyor bu ne rezalet yaygarası koparmaktır, akıllarınca, çapları dahilinde, toplum mühendisliğine soyunmaktalar, tiyatro ya, opera ya giden çocuk çağdaş ve modern olur, cami ye giden çocuk ise gerici, diye yaftalayıp, topluma böyle bir fotoğraf sunuyorlar, böyle bir algı oluşturma peşindeler, 28 şubat'da da böyle yapmışlardı.
öğrenci okul vakitinde nerede olmalıdır. ?
öğrenci okulda iken ne yapmalıdır. ?

aslında önce bunları sormak lazım.
ama işi gücü namaz, allah üstünden istismar yapmak olanların hatta gidip grizu patlamalarında ölen onlarca kişi üstünden yani ölüler üstünde siyaset ve ideoloji yapanların bunu görmesi imkansızdır.
müslümanım ama namaza karşıyım diyip çelişkinin babasını yapan kişiden beklenen harekettir.
bi de bu zihniyeti destekleyenler var. neymiş öğrenci okul vaktinde ne işi varmış mescidde.
madem bu ülke de din ve vicdan hürriyeti var, o zaman cuma saatine ders falan koymayacaksın.
ebu cehil 'in bile duymayacağı rahatsızlıktır.
olmayan bir rahatsizligin yobazlar tarafindan cikarilma eylemidir. komiktir.
uğur dündar ve ekülerinin ne mal olduğunu belli eden rahatsızlıktır.
"bir üzmez vardı yahu o da küçük kızlardan rahatsız olup onları namaz vakitleri dışında sikiyordu." sorunsalını ortaya atmama neden olan rahatsızlıktır. günahın sevabın tanımı tek ve inanç; allahla kul arasındaysa ve kur'an bunu emrediyorsa ne bok yemeye yargularsın be pazarcı. satacak bir şey bulamadıysan domalda kıçını sat isyanının nedenidir.
(bkz: rahatsızsa doktora gitsin mumya)
namaz kılmak çok kötü birşeymiş gibi, beyin yıkamakmış, saçmalıkmış gibi göstermeye çalışarak insanları ve çocukları dinden soğutmaya yönelik bir eylemdir. eğer çocuklara namaz kıldırmak beyin yıkamaksa, onlara namazın kötü birşey olduğunu aşılamaya çalışmak da beyin yıkamaktır.
matematik hocasına namaz kılmayı öğretsin diye göndermezsiniz evladınızı, namaz saatlerini kaçırmasın diye çocuğunuzu okula göndermediğiniz gibi. gönderdiyseniz çocuğunuzun neden astronot, gen mühendisi ya da bilim adamı olamadığına şaşırmayınız. yanlış şeyi, yanlış yerde aradığınızdandır.

devlet adamında liyakati değil de cuma namazını kaçırmamasını aramak gibi.

edit: verilen eksiye ve yaran cevaplara bakınca bir kez daha emin oldum:

(bkz: kabahatin çoğu senin canım kardeşim)
--spoiler--
matematik hocasına namaz kılmayı öğretsin diye göndermezsiniz evladınızı, namaz saatlerini kaçırmasın diye çocuğunuzu okula göndermediğiniz gibi.
--spoiler--

okul sonrası gidilmiş namaza. Bu şekilde atıp tutan arkadaşların bilgilerine.
tınımızda olmayandir.
rahatsiz oluyor diye, rahatsiz olmadigi sekle burunecek degilizdir...
Acaba neden telaşlanıyor uğur dündar ve zihniyeti hiç bir sordunuzmu kendi kendinize ?

Namaz kılmak kötü birşeymi demiş bazıları,doğru kötü birşey değil hatta çok iyi birşeydir. ama olaya bu kadar kıt bakarsan derinliğe inemeden yüzeysel olarak görürsün herşeyi,sorarım size cemaatler nasıl başlarlar çocukları ve gençleri kendilerine çekmeye,topluca namaz kıldırtıp,dini kitaplar okutarak değilmi ?,yine sormak isterim cemaatlere sempati duyan insanlar cemaatleri eleştiren insanlara karşı savunma sözcükleri olarak genelde neyleri kullanırlar,durun hemen bunuda cevaplayayim:ee işte canım namaz kıldırmak dini öğretmek kötü birşeymide çocuklara islamı öğreten insanlara kızıyorsunuz.işte böyle arkadaşlar,yani anlayacağınız ortada sadece saf ve temiz duygularla namaz kılan çocukların konusu yoktur,bu ülkeye cemaat ve sempatizanlarının soktuğu bir çomak vardır bu ve bunun gibi haberlerde ama yanlış ama doğru onun acısından dolayı yayınlanmaktadır.Bu sebeple ister istemez insan endişeleniyor ve böyle bir durumu haber yapma gereksinimi duyuyor insanlar,bu yüzdendirki müslüman olan ama karşı binada insanlar toplu olarak namaz kılıyormuş dendiğinde içerisine şüphe düşen anneler babalar dolu bu ülkede,hala göremiyormusunuz yoksa,hala net bir düşünce ile uğur dündar namaza karşı bir tutum sergiliyor mu diyorsunuz,eğerki diyorsanız tüküreyim o küçük beyninize.Görün ulan artık cemaatlerin bu ülkeyi ne hale getirdiğini görün.
anlaşılan uğur dündar'ı ergenekon tezgahına itmek istediler, yok karısı dediler beceremediler.
şimdi bu gözü dönmüş iftiracılar balyoz ile aynı iftira sanatını uyguluyor.

irtica ise en büyük iritca burada yaşanıyor.
hala namaz ve din üstünden edebiyat ve istismar.

öğrenciler okul zamanı okulda olur.
okul zamanı ders görür, kitap okur, ilim ve irfan sahibi olur.

zaten bu öğrenciler okul dışında değil cumaya, 5 vakit namaz gitse kimse sallamaz.
ama allah diye diye devletin trilyonunu götüren erbakan veya din diye diye insanları soyan deniz fenerine secde eden çakma müslümanların bunu idrak edebilmesi zordur.
onlar için varsa yoksa din istismarı ve bu istismar üstünden insanları hedef gösterip, saldırmaktır.
zamanında otellerde insan yakarlardı, şimdi böyle iftiralar ile linç etmek istiyorlar.
dini asimile etme çabalarından sadece biridir.
üzerinde öyle çok konuşmaya gerek yok.

(bkz: ainesi iştir kişinin lafına bakılmaz)
mevzu cuma ya gitmesi degil. bu tip okullarin çocuklari istismar etme ihtimali yüksek olmasi. anlamadigim hoca neden öyle bir tepki veriyor. ver selamini geç, ates olmayan yerden duman çikmazmis.
(bkz: Bırakın kendi haline kumda oynasın çocuk)
Uğur dündar bu haddi kendinde nasıl buluyor harbiden?
uğur dündarın namazdan duyduğu rahatsızlıktır efendim .cemaatlerin bu körpe beyinleri de yıkamasından (?) falan değildir rahatsızlığı .he diyorsan ki cemaatler kötüdür,o zaman bu ülkenin anne ve babası 'benim çocuğumun namaz alışkanlığını da kazanmasını istiyorum öğretmen bey/hanım .mümkün müdür ?' diye sorabilmesine uygun ortam hazırlayacaksın .hazırlamıyor musun ? cemaatler yürümeye devam edecek .kendi elinizle diktiğiniz cemaat heykelini alabildiğine eleştirmeniz faydasız .bu memleket günde 30 saat dersin içinde 1 saat din dersi konulmasını istemiyor zira .evet,bu memleket bu kadar yobazdır,gericidir,irana gitsindir daha dönmesindir .evet .
elbet o da bir gün namaza gidecektir. ama dikey mi gider yoksa yatay mı işte orasını allah bilir. *
türkiyede şöyle bir gercek var hocam... nasıl mı ? 65 yaşına kadar her boku yerim - tabi o yaşa gelebilirse - 65 yaşından sonra elime bi tesbih alır, bi sakal, bi takke bi de hacca gittikmi oh... senden büyük hacı yok... 5 vakit namaz... ama 65 yaşından sonra... gerçekten bu ülkede laiklik yok... laiklik elden gitmiş... namaz kılanlara karışıyorlar...
uğur dündar'ın rahatsızlığı çocukların namaz kılmasına değildir. ama gerici zihniyet bunu anlayamayacak kapasitededir.