bugün

Işıklı bir gasteci olmasının yanı sıra yaman bir hamam böceği avcisi olan Uğur abimize yakışmamıştir. Uğur abiyi sever sayarım, doksanlı yıllarda fırın fırın dolaşıp hamam böceği avlaması gayet takdire sayan lakin ışıklı şeyirimiz izmir hakkinda böyle konusmasi morelimi sinirlendirdi açıkçası. izmir neden şanssız acaba tunş bey gibi başarılı bir belediye başkanı na sayıp diye mi, hı?

Onu geştim, bu ülkenin hangi şeyirinde simite boyoz, cekirdeye ciydem, sikortaya asfalta deniyor sevgili Dündar, hangi şeyir de Yozgat'ta mi???

https://www.istiklal.com....-sanssiz-bir-sehir/810156
bana göre ise geneli şu, istanbul burjuvasisi chp'nin diyasporasıdır. amaçları kendi fikirlerini insan gruplarına dikte ederken, seçimin garanti olduğu bölgelerdeki rantı sonuna kadar yemektir.

burada da, burjuvazi kelimesini dikkatle seçiyorum, zira bu "tiplerin" hiç biri aristokrasi ile özdeşleştirilemez.. kuşaklar boyu süren bir gelenek ya da öz birikimleri yoktur, kendileri bir biçimde benzerleri arasından sıyrılmış ve şimdilerde çıktıkları kabuğa tepeden bakmaktadırlar.
Şu anda konyayı geziyorum burası tam bir avrupa kenti geçen sene izmire gitmiştim. Bence izmir beyruttan daha fazla arap kenti.
Sağ iktidarların tüm takoz koyma çabalarının öznesi olması dolayısıyla doğru tespittir. Allah siyasal islamcıların şerrinden herkesi ve aziz Türk Milleti'ni ve dahi islam'ı korusun! Amin!
Gecekondu yağması yaptıran sol partiler ses çıkarmayan merkez sağ. Kayseri ve konyanın düzgün olması erbakanın gecekondu yağması yaptırmadıği için.
Siz anarşistler gittiğiniz yeri yağmaliyosunuz.
Konu para değil senin ayyaş eroinmanın teki olman.