en asil küfürleri hak eden insandır.

belki de kendisi hafif meşreptir ve bu durumdan para kazanıyor bile olabilir. ya da diksiyonunu düzeltmesi gerekiyordur. el aleme top diyerek olmaz bu işler a salak.

(bkz: ben bunu gördüm)
genelde erkektir.
kızların büyük oranda ne uzun saçlı ne de küpe takan adamlarla sorunu olmaz genelde.
bunu yapan şunu da yaptı: (bkz: her siyah giyinene ateist muamelesi yapmak)
c:cem abi s:system 32

c:olm system bu ne hal amk topa dönmüşün*
s:yok be cem abi nesi var saçı uzattım biraz bi tane de küpe var
c:lan sittir git bi daha bizim mahalleye gelme dalga konusu olucam kahvede
s:ya bırak abi kahvedekiler çok mu düzgün insanlar çaycı alinin zaten erkek arkadaşı varmış*
c:lan olm git kes şu saçları yolucam hepsini
s:sen top muamelesi yapıyosun bize ama karılar kızlar hep bizimle yıllardır cinselliğin eline bakıyor
c:para biriktiriyorum olm karıya gidicem
s:lan o bıyıklarla sana orospular bile vermez bırak bu işleri*
bilimsel olarak haklı bir açıklaması olan insandır. işin bilimsel açıklaması ise şöyle: bu saçlarını karılar gibi beline kadar uzatmış kimseler arkadan bakınca çok çok afedersin karı zannediliyor ama sonra yüzünü görünce bir herif olduğu anlaşılıyor. işte yarı karı yarı herif olan kimselerin de yüce milletimiz tarafından top olarak adlandırılmasından ötürü bu insanlara haklı olarak top muamelesi yapılıyor. işte bütün mesele budur canlar.
uzun saç için ya islama aykırı ya da bizim soyumuzda yok der bu insanlar genelde, gerekçeleri ya islamdır ya türklük. yani ya müslümanlığı tam öğrenememişlerdir ya da milliyetçiliği sadece taş sopa sallamak sanırlar. ya bıyığını taklit ettikleri türk büyüklerinin saçının ne kadar uzun olduğuna dikkat etmezler. ya da peygamber efendimiz s.a.v. in saçını dönem dönem uzattığını bilmezler.
şunu unutmayalım ki. sırf saçı uzun diye bir erkeğe cinsel kimliği konusunda eşcinsel muamelesi yapan embesil, kendi cinsel eğilimlerini sorgulamalıdır. insan neyi ararsa onu gördüğünü zanneder.
(bkz: top değil ibne)
(bkz: uzun saçlı erkeklere ibne gözüyle bakılması) *
haklı insandır.
göte göt der.
dış görünüşle insanları yargılayan at gözlüklü kişidir. saça, sakala, küpeye bakıp insanları olmadıkları bir sıfatla yargılamayı bir iş sananlardır. saça bakıp top diyebilecek kadar yüzeysel olan insandır. ne yazık ki ülkemizin büyük kesimi bu tarz insanlardan oluşmaktadır.