saçmalıktır. hatta afedersiniz gerizekalılıktır. kimsenin saçı, başı veya herhangi bir uzvu kimseyi ilgilendirmez.
uzun saçın ibnelikle alakasını sormak isterim
uzunu kısasını bırak saçın cinsel terceih ve yönelimle alakası nedir
delikanlı gibi gezmeyi saç kılıyla ölçen zihniyetin sıçmığıdır. götündeki kılların tel kadayıflığına bakmadan milletin saçıyla sakalıyla uğraşmamak gerekir.
genelde kambur durmaları ve 3.75 lik gözlük giymeleri nedeniyle ortaya çıkan durumdur. yine de genelleme yapmamak lazımdır, sesi ince olmayan,dik duran,gözlüksüz uzun saçlı erkek de görülmüştür.*
cemil ipekçi'nin upuzun saçları ile örneklenebilecek hadise ve bu noktadaki "gerçekçilik" de yakalanmalı böylesine bir sav için...

çok basit bir örnek hemen:

dünya sinemasından filmlere bakın gençler. kaç tane uzun saçlı "gay" karakter görebiliyorsunuz?

sonra kafanızı çevirin türk sinemasına ve televizyon dizilerine bakın:

"gay" rolünde kaç tane uzun saçlı erkek görüyorsunuz?

evet, şimdi "o film, bu gerçek" şeklinde yaklaşacaksınız ama bu gibi bir durumda gerçekçiliğin yakalanmaya çalışılacağını da gözardı edemeyiz di mi?

haaadi hayırlı traşlar...
kılda keramet olsa götte çıkmazdı.
ben güzel gördüğüm için hoşuma gittiği için uzatırım
uzatıyosam sana mı uzatıyorum alıp veremediğin nedir uzun saçla
sen git üç numaraya vurdur eşşek tıraşı yaptır sanan elaleminkinden
uzun saç, erkeğin toplum içindeki özgürlüğünü simgeler. bu tür bir olaya takılıp, zihniyetsizce yaklaşan insan da açık olarak gizli eşcinseldir.
(bkz: yok oyle birsey)
bu tip yakıştırmalarda bulunan insanlar kıskançtırlar. sende uzat birader, he kelsen üzgünüz.
genelde uzun saçlı erkekler erkek gibidir. asıl ibneler kendilerini kamufle etmek için kısa saçlı, sakallı gezerler.

delikanlılık kısa saçla gezmek değildir.
bu başlığı açan muhtemelen ibnedir.
bu kanıya varanların, daha doğrusu ön yargılı, zavallıların genelde:
-orta okul-dengi * ve daha alt seviyede bir tahsile sahip olması
-hayatında en fazla, "cin ali" serisinin birkaç kitabını okumuş olması
-hiç güzel bir kızla flört edememiş olması
-yenemediği birçok saplantı yüzünden, buna benzer başka tezleride savunması
ve sürüsüyle buna benzer özellikler barındırması, önemsenmiyecek tipler olduğunu göstermektedir. Kafaya takmayın. yakışıyorsa uzatın.

Ayrıca, saç kesimi de berberlik, mesleği ile ortaya çıkmaştır . geri kalmış, angut toplumlarda uzun saçın kadına has bir özellik olduğu kabul edilir.

ve birçok kaynakta: sevgili peygaberimiz hz. muhammet'in de uzun saçlı olduğu belirtilmektedir. diğer birçok peygamberinde uzun saçlı olduğu-olabileceği göz önünde bulundurulursa... taşa tutun bu terbiyesizleri. ibne kendisidir, bu kafirlerin.
özellikle köylerde çok rastlanan bir durumdur hatta gece peşinize bile takılıyorlar... * *
- ula ahmet, senin oğlana ne olmuş?
+ ne olmuş?
-- ben de onu diyorum *ne olmuş...
uzun saçlı erkeklere ibne gözüyle bakılması desek daha mantıklı olur.
(bkz: gizli ibneler)
eskiden, uzun saçlıyken ibneydim. kestirdim. cidden işe yarıyormuş. artık ibne değilim.*
özellikle izmir yöresinde sıkça rastlanan saçını çok çok afedersin karı gibi beine kadar uzatmış, kırıta kırıta yürüyen erkeğimsi varlıklara yurdumun saf, masum, ilkelerine bağlı, delikanlı anadolu erkeklerince getirilen haklı eleştiridir.

(bkz: #7891291)
*sakalım var gelmeyin üstüme laf atmayın ıslık çalmayın hayır hayır hayııııırr..!!
----oğlun uyan oğlum!?
anne anne kabus kabus
----tamam geçti yavrum , vah ya vah çocuğun aklı gitmiş korkudan
gelmeyecekler laf atmayacaklar değil mi anne?
----yok oğlum geçti yok *

edito : ama gene uzatmak istiyorum da geçti bizden be azizim
-hacı uzun saçlı erkekler ibne olurmuş biliyor musun?
---lan uzun saçlıyız diye niye ibne olalım.
---ben demiyorum millet diyor.
---sen niye bana diyorsun.
---abi işte alıcaksın saçlarını böyle bineceksin üstüne vurucaksın kırbaçı.
---lann bana diyorsun sende ki fanteziye bak. asıl ibne sizsiniz.
(bkz: saçlarını uzatmış kırıtarak gezen izmirli erkek)
kesinlikle feminen duruyor tabi bu benim görüşüm.
saçmalıktır, kıskançlıktır.
hz muhammed (s.a.v)'in uzun saçlı olduğunu bilmeyen cahil topluluk fikridir.
Şu an kalmamis, eskiden bolca olan on yargı. Şimdi önü azıcık açılan çareyi saç uzatmakta buluyor.
Ayrıca siyah ve uzun saç 1 0 önceliktir benim açımdan.
Yakışana yakisiyor.

Hayran olunanlar sıralı liste;
Barış manco
Jackie chan
Engin akyürek
serdar ortaç (eskiden)
Tamamen kıskançlık ve saçmalıktır. bu "Senin çükün uzun sen çok *****'dır."gibi bişey.
artık prim yapmayan racondur.