bugün

mangal yakmak ve çilingir sofrası kurmak.
Uzaya ilk Çıkan Türk değil Uzaya ilk Çıkan Magandamız başlığı altında daha uyumlu çoğu entry'e ev sahipliği yapmış bir anket araştırmasıdır.
---------------------------------------------
Uzaya Çıkan ilk Türk Tübitak Onaylı ve Yurt dışında en az 1 ay Astronotluk Eğitimi almış muhtemelen hava kuvvetlerinde Görev yapan bir kıdemli pilot yada Mühendis olacağından, uzayda ilk yapacağı şey görevi olan araştırmalarına başlamak olur.
---------------------------------------------

ilk 100 entryden en az 80 tanesi bu tip bir türk'ü hayal edip entry girenlerin yorumlarından oluşmuştur.
Geri kalan 1220 küsüe entryde çoğunlukla buna değinilmiştir.
Uzaya çıkan bir maganda olduğunda söylemlere katılmakla birlikte ;
Öyle ki imkanları kısıtlı olmasına rağmen Dünyanın en iyi savaş pilotlarına sahip olan Hava kuvvetlerimizin değerli pilotları dururken, Astronom Bilim adamlarımız dururken, bizim sözlükteki yazarlarımız neden ısrarla Uzaya Alkolik, sigara tiryakisi, platonik ve bi okadar salak magandayı göndermeye çalışırlar.

Sanırım buda bizim çoğu sözlük yazarlarımızın ne kadar gerçekten uzak ve sığ beyinli olduğunun ispatı oluyor.
Yere tükürür, uçuşan tükürüğünü izler; Akabinde hemen sıkılıp 'karı yok mu lan burada!? diye söylenir. Her yar taş-toprak amk deyip dünyaya döneceği zamanı bekler.

--spoiler--
iyi de, şimdi ben bu Türk'ü niye erkek olarak düşündüm?
--spoiler--
Yerçekimsiz ortamda osbir çekmek.
Bozkurt işareti yapmak.
Dünyaya bakıp evini, sokağını, akrabalarını harita üstünden bulur gibi bulmaya çalışma girişimi olması muhtemeldir. Ayrıca ilk iş arkasını dünyaya verip bir profil resmi çekip feys ve tıvitır'a yüklemeye çalışacaktır.
ibrahim tatlıses ise mangal yapar.
acun ılıcalı uzayda survivor yapar.
sergen yalçın beğenmez.
hülya avşar yeni yetenek arar.
pkk ise kürt devleti kurar.
40 akil heyet uzayda barış için çözümler arar.
fazıl say uzaydaki düşüncelerinden hapis cezasına çaptırılır.
uzay boşluğuna tükürmek.
bi sigara yakmak, kesin.
altın fiyatlarını öğrenmek. haliyeti ruhiyemi sikeyim.*
'' işemek'' ya da ''tükürmek'' olsa gerek .
uzaya çıkma amacına göre değişir. amaç derken görevinden bahsediyorum. türkleri de tüküren veya işeyen varlıklar olarak kafanızda biçimlendirmeniz ayrı mallık. bir kere işemek için önce giysiyi çıkarması lazım. bön herif. her neyse.
Evinin bulunduğu sokağı bulmak için gözlerini kısarak manzaraya kitlenir.
Ayda zıplayarak gezerken çay içmek.
nerede lan uzay karıları, uzay kekleri..
mangal.
o kadar yolculuktan sonra küçük su döker.
fotoğraf çekilmek.
(bkz: çegh çegh feyse goyarıh)
(bkz: hanım suyu ısıt geliyorum)
mesajlarına cevap vermek olabilir.
(bkz: nyse uzaydasn snrm s s)
''andromeda galaksisi sektör C. buralar bomboş amına koyim eve dönüyoruz ! tamam.'' diyecektir.
iki yumurta kırıp biraz da sucuk doğrayıp afiyetle yemek * *
Bir türk daha bulup devlet kurar.
sucuk ekmek mangal yapabilir neden olmasın.
vaay amuuuhagoyım demek oalbilir.