bugün

Çoğumuzun başına gelmiştir, kızlarında erkeklerinde başına gelmiş bir olaydır.

kızlar için açıklarsak mesela; kızlar uzaktan başka bir kız görürler -ki genelde pazar ortamında ya da alışveriş merkezlerinde olur bu olay- sonra kıza zoom yapmaya çalışırlar çünkü uzaktan o kadar güzel giyinmiştir ki detaylı incelemesi lazımdır, derken kız yakınlaşır ve bir de ne görsün o kadar rüküştürki gözlerine inanamaz. ben daha iyiyim bundan der ve hayatına devam eder.

erkeklerde ise durum farklıdır, erkekler uzaktan bir kız görüyorsa -ki saçları sarı ve güneşte parıldıyorsa daha bir dikkatli izlenir- göz bebekleri küçülür ve optik olarak 123413434X zoom yapar ancak objektif yetersizdir ve yakınına gitme isteği duyar, ancak yakınına gittiğinde bir de ne görsün aman allahım homo sapiens lerin sarıya boyanmış halidir. bir kusma efekti verir ve devam eder.
"uzaktan metin'e yakından götüm'e benziyor" denilen durumdur.
uzaktan adama benzeyen yakınlaştıkça tırt çıkan adamın verdiği hayal kırıklığıyla aynıdır.
uzaktan gördüğün kızı net göremezsin kafanda istediğin gibi şekillendirirsin. Yakınlaştıkça görürsün kızın şeklini şemalini . Ahan da bu yüzden çirkinleşir kız.
"uzaktan gözüme, yakından götüme hitap ediyor" denilen durumdur.
Endâmı dikkati cezbeden lakin üslûbu, görgüsü, edası; adamı karşı cinsten soğutan türlerdir. Gördün mü gerçek yüzünü kaçacaksın, başka türlü olmaz.*
yakınlaştıkça çözünürlüğün düştüğünden kaynaklanır.
davulun sesi uzaktan hoş gelir sözünü hatırlatan durumdur.
miyop olanlarin sikintisi.
bir kezban yaklaşıyor efendim.
alkol sebebiyle gece güzel gelen kızın sabah çirkin olduğunun anlaşılması ile benzer duygudur kanımca.
Başına gelen kişinin geri kalan hayatında yanında dürbün taşımasına yol açacak olaydır.
saçını, kaşını, gözünü zevkine göre biçimlersin kafanda fakat yaklaştıkça üzücü son.
uzaktan güzel kız olan şahsın yakınlaştıkça erkekleşmesine şahit oldum sıkıntılı bi durumdur psikoloji bozar.