bugün

tam da şuanda yaşadığım duygudur. şöyle alaska taraflarına doğru gitsem yeterince uzaklaşmış olur muyum acaba ?
Uzaklardan geri donunce tekrar hissedilen.
Ne kadar uzağa gidilse de geçmeyecektir. Bu mücadele geçmiş iledir, düzlemsel bir mekan ile değil.
Bu arzuyu lütfen gideceğiniz yeri çok iyi seçerek başlayın. Bugün konuştuğum biri uzaklara gidicem, istanbul trafiğinden, insanlardan çok sıkıldım diyip "bilecik" e gelmiş. Yahu kardeşim bizde burda çok mutlu değiliz, mutlu insanların şehrine gitsene ya.
En çok istediğim şeylerden biri ancak sıfırdan başlamak her zaman zor, şu an için imkansız.
ciddi ciddi istediğim şey. bilmediğim bir yere tanımadığım insanların arasına gitmek istiyorum. herşeyi unutmak, unutulmak istiyorum.
adam yurt dışına gider 5 sene sonra döndüğünde arkadaşı
"yav bu kadar sene yurt dışında kaldın hiç değişmemişsin" der
öbürü de cevap verir "kendimi de götürdüm ondan".
Uzaklara gitme arzusu bir sonuçtur. Öncesinde kiminle hangi çatışmaları yaşadığına, olduğu yerde neleri çözemediğine bakmak gerekir. Bakarsın kendi sorunuyla yüzleşme cesareti gösterip onu çözerse, böyle kaçmak yerine kalıp savaşmayı da tercih edebilir.
15 gün sonra yapacağım eylemdir.

Hem de yozgat.
Üşengeçlikten evden cıkmıyorum.
bir motor alıp haydi çıkayım bir Moğolistan turuna diyorum. 5 saniye sonra paramın olmadığını hatırlayıp vazgeçiyorum.
can yücel' in şiirini hatırlatır.

(bkz: gitmek)

çoğunlukla da sorumluluklar yüzünden yan mahalleye bile taşınamazsınız.
Gidebileceğim en uzun mesafe şu ara Kadıköy'den Bayrampaşa. Şuralara tatil özleyen uzaklara gitme arzusu her daim menkul bir kedi çizelim o zaman.
Birgün mutlaka yapacağım eylemdir.

(bkz: Gürkan GENÇ)
genelde sigara içerken düşünülen şeydir. sigara bitince düşünce de biter.
her insanın aklında olup bir türlü yapamadığıdır. gelir geçer öyle. evet.
bu lanet olası arzuya boyun eğip en bir mağrur halimle kalktım gittim. gidebileceğim en uzağa hem de. dört sene o uzaklığın herbir mili boyumu aştı, başladığım yere geri döndüm. demem o ki gitmekle gidilmiyor. çok da ş'aapmayın.
Kendinden gitme arzusundan yeğdir.
çok istediğim ama bir türlü yapamadığım olay.
hep var olan ama bir türlü cesaret edilemeyendir.
içimde dolup taşan. Bıraksam her şeyi geride kalbim kurusa da canımın acısından kıvransam da dönmesem geriye.
Sadece evinde oturarak, internet aracılığıyla dünyanın her yerine ulaşabildiğin bir dönemde, her yer hakkında ahkam kesme illüzyonu.
Liseliyken denemiştim. Maddi açıdan birilerine bağımlı olunca mahalle bakkalına selam verip geri dönmeye neden olur.
mutluluğun uzaklarda olduğunu görseydim sürekli yapacağım eylem olurdu.
Her kişi için her yerde, her zamanda geçerlidir. Çünkü arzular bitmez ve bulunduğunuz yerde görebildiğiniz alanlar, dağlar ötesindeki her yer bir uzak'tır aslında.