bugün

internet sayesinde sanal ortanda dallanip filizlenen iliskidir.
uykusuz geceler, karın ağrısı. 6 sene sürdürdüm bir daha tövbe.
en çok da bu tip özel günlerde koyar adama.
1,5 sene yakından yürüyen ilişkinin araya 5 ay uzaklık girmesiyle bitmesidir. uzaktayken insan özlüyor mu, unutuyor mu bilemiyor. bilemessin de. ya unutuyorsa?

(bkz: So close no matter how far)
bir ayrılık gerekçesi olarak.
(bkz: sen daha yakınlarına layıksın)
önce güven ve özlem duymaya bağlı normal sevgililerin yaptığının hayalini kurarak yaşamak. Yan yanayken her anın değerini bilmek, bazen uzaktayken kedi köpek gibi olsan da yan yanayken kuzu gibi olmaktır... Aşk olmadan olmaz gerçek sevgi gerektirir çünkü özverili olup çıkarcılık ilişkisini yürütmez hatta mesajlardan bile nasıl olduğunu anlarsın...
çok iyiydik biz cümleleri kurduran ilişki türü.
çok seviyorsundur o da seni. hatta o seni daha çok seviyorum ben der inanırsın. sonra atanırsın o atanamaz, o kpss kursuna devam eder sense başlarsın mesleğine.
o ben ne olursa olsun yanına gelirim diyen adam, sen serumlar yesende, telefonda ağlasanda gelemez yanına. hep geleceğim der gelemez bir türlü, uzaklaşırsın giderek.
ne hediye gönderir, ne de süpriz yapar. en küçük bir gezintide kafasında birçok şeyler dolanır. erkek hocalarla konuşma der. senin ne sorunun var ki der. der de der.
ne yapmalı?
(bkz: ses var görüntü yok)*
içindeki sesle savaş ilişkisidir.

içten içe yürümeyeceğini bilirsin ama biz farklıyız dersin, ne var ki 5 saatlik yol, cuma'dan çıksam gece yanındayım dersiniz. ama hep bilirsiniz biteceğini, sadece kendinize itiraf edemezsiniz.
hayallerini ertelemek. içinde sadece onun bulunduğu hayaller kurmak. bir süre sonra hayaliyle yaşamak, nefes almak.
2 sene önce tanıştım ben şu an aynı okulda aynı fakültede olduğum sevgilimle, sağolsun sözlükten tanıştık hatta. pek etmeyin, fedakarlık edin çok çok seviyorsanız inanın başaramayacağınız hiçbir şey yok. ciddi ciddi aşık olarak bu ilişkiyi yaşayıp o hasretin acısını çekenlere allah yardım etsin. bol bol dua edin arkadaşlar pes etmeyin.
iki tuşla yemek yedirip iki tuşla çişe götüreceğin sanal bebek almanın daha mantıklı olduğunu düşündüğüm ilişki türü.
haddinden fazla kıskançlık.
haddinden fazla yalan.
haddinden fazla özlem.
kısaca eziyet.
deniz anası besle tavuk besle ne bileyim nasılsa onlara da dokunamıyorsun.
Aşk varsa, güven varsa olabilecek ilişki.
Ama zor. Çoook zor.
sabrınız sınansa da, empati kuramaz olsanız da, kıskanÇlıklarınızı abartsanız da, kavgalarınız Çekilmez olsa da, kendinizi daha Çok sorgular olsanız da o mucizevi iki kelimeyle Çözülüyor her şey. 'seni seviyorum'u kalbinizde hissettiğiniz sürece uzaklıklar da yakınlaşır, kavgalar da anlamsızlaşır... doya doya geÇirilen zamanları özlemekten başka yapacak bi'şey yoktur bazen...
Ayrıldıktan sonra hem ruhen hem bedenen yorulduğunuzu hissedersiniz.
insanın sürekli olarak kendini sorgulayıp kendiyle hesaplaşmasına, düşünmesine, kafa karışıklıklarına, ikilemlere, "o da beni seviyor mu", "belki yalnızca ben öyle hissediyorumdur"lara yol açan, ulaşılmaz olduğu için hep bir cazibesi bulunan, özlem kokan, internetin hayatımıza iyice yerleşmesiyle birlikte etkinliğini de arttıran bir ilişki türü.

daha kötüsü için (bkz: uzak mesafe platonik aşkı)
Arada karşılıklı tripler atilsa da, gayet yürüyen bi ilişkidir.
En baştan hazırlayın kendinizi ki kimse sizi desteklemeyecek. Devam etmenizi söyleyen birileri olmayacak. Karşınızdakini gerçekten seviyor ve ona güveniyorsanız devam edin. Kimsenin söylediğini de ciddiye almayın. ikinizin arasına kimse girmemeli. Ne aileniz ne de bir başkası. Tüm bunların karşılığında tamamen size ait bir kalp kazanacaksınız. Onun için her şeye değecektir. Asla pes etmeyin.
çocuk yaşta yaşayan vardır bu ilişki türünü. hiç zor değildir sadece kalplerinizle sevin beyninizle değil.
ilk başlarken yapabilineceğine inanılan, fakat zamanla olmadığı görünülen ve sonu ayrılığa giden ilişkidir. hiç denemeyin.
olmayan ilişkidir maalesef, kimse kendini kandırmasın.

bir de bu tanımlamanın anlamını bilmeden olduğunu iddia edenler var ki, o da ayrı bir konu. "uzak mesafe ilişkisi", devam eden birliktelikte belli ve biteceği bilinen bir süre ayrı kalmak değildir canım kardeşim. öyle tanımlarsan yurt dışında sertifika eğitimine giden öğrencilerin, misafirhanede konaklayan astsubayların, iş eğitimi için farklı şehirlerde/ülkelerde bir süre yaşamak durumunda kalanların, üstelik bir çoğu evli olan bu insanların falan alayı uzak mesafe ilişkisi yaşamaktadır. oysa ki öyle 1-1,5 sene ayrı şehirlerde yaşayıp arada görüşmekle olmuyor bu ilişki türü, öyle olsa hemen hemen herkesin yaşadığı sıradan bir şey olurdu zaten.

uzak mesafe ilişkisi uzun sürelidir, dibi bilinmez bir kuyudur. bayram tatillerinde görüşürüz, arada hafta sonu memlekete kaçarız, zaten bir kaç ay kaldı şeklinde yaşanan şey anca "ilişkiye bir süre mesafe girmesi" olarak tanımlanabilir. uzak mesafe ilişkisinde ise ne zaman görüşüleceği, nerede görüşüleceği, nasıl görüşüleceği bile muallaktır. insanların bir birini çok az tanıyabildiği, o nedenle de çok az güvenebildiği ilişki türüdür bu. bir çok insan bu ilişkiyi yaşarken karşısındakinin yüzünü unutmaya başlar, sonunu kestiremez, umudunu kaybeder. o sırada araya üçüncü tekiller girmeye başlar ve iş biter.

kısaca böyledir uzak mesafe ilişkisi, yani olmayandır...
ilişki taklididir.

Paylaşma yoksa ilişki de yoktur.
genelde internet aşıklarının ilişkisidir.
Gereksiz olan ilişki uzaktan ilişki olmaz. Uzaktan ilişki uzaktan yemek yemeye benzer.
uçağa binmeye korkan insanda pilot olma isteği uyandıran ilişki türüdür.