bugün

elma yiyerek kahvenin 10 katı daha fazla uyku açması durumudur ki elma mideye iyi gelir cildi güçlendirir ayıreten aga nigi naga nigi, kahve zevk için içilmelidir aşırısı zarar. (kendimden biliyorum)
zaman zaman yaptığım bir şey. ama bir arkadaşımın abartıp expresso ile 5 gün hiç uyumadı. sonuç : 15 saat aralıksız uyku oldu. yani pek de işe yaramamaktadır.
bu hareket ileride kafeine direnç kazandırır. uyku düzenini p*ç eder.
lekeli dişler kazandırır. bari pipetle için.
uyanık kalmak için kahve çekirdeği yiyen kişilerde vardır..hatta bunun tiryakisidirler..
Türk kahvesi için yanlış olan iddia.
Türk kahvesi uykuyu kaçırmıyor.
Sıcak sıcak bazen uykuyu bile getirebiliyor.
hem çalışıp hem dersaneye gittiğim dönemde bolca yaptığım eylem. hatta maksimum etki için kremasz ve sütsüz. sonraki iki sene final dönemide dahil hiç kahve içemedim.
genelde işe yarasa da yaramadığı da görülmüştür.

her insanın biyolojisi aynı değildir. yine de istisnalar kaideyi bozmaz.

kahve uyku açar diyorlar ama bende hiç etki etmiyor. yatmadan önce içtiğim ve 5 dakika sonra horul horul uyuduğum çok olmuştur.
ders hocasının değişik bir yorumu 'bir sonra ki günü riske atmaktır.' ama içinde bulunduğun duruma göre bende değişir ...
işletme dersinden önce yaptığımız uygulama. Hele öğretim görevlisi profesörse, hiç çekilmiyor. Özellikle de dedikoducu teyzeler gibi bir bayansa.

Örn: "işletmelerin kar edebilmesi için bir gelir olması lazım. gelir belli bir dönemde yapılan kazançtır. gelirin neti vardır. gelir - gider dersek kar çıkar. kar olabilmesi için şu olması lazım. bir de bu lazım" diye noktalı virgül şeklinde gidiyor, uzattıkça da uzatıyor. kahve açıyor bizi, yoksa uyuyacağız. Öyle işte.
bi saat öncesine kadar güzel bir fikirdi. artık çok geç sızıklamaya başladım, siz kendinizi kurtarın.
Uykunuz varsa ve o gun mal mal geziyosaniz kahve icmek sizi daha iyi bi duruma getimez genelde hic bisey de yapmaz. Ama uykunuzu aldiginiz bi gun kahve icmek uretkenligi arttiriyo bence. Belki de placebodur kim bilir.
hayretle seyrettiğim insandır ben içince uyku bastırıyor.
bir oralet içmek değildir.
kahve içince uykusunun kaçtığını düşünenlerin gerçekleştirmiş olduğu eylemdir.
ben de hiçbir etkisi olmuyor açıkçası. uykum gelmiş ise kahve bile engel olamaz bana.