Deve sidiğiyle ilgili olana uzun zaman inanmamıştım, yok lan, öyle bişeyi peygamberin ağzından hadis diye kakalamamışlardır, diye inanıp kendimi kandırıyodum, ama hakkaten de öyle bi hadis şeyetmişler ya laa ..

Ondan sonra da, niye gençler ateist oluyo diyolar...

Zırvalama konusunda kendine bi sınır koycaksın, şuraya kadar zırvalıycam, sonra orda durup bi daa zırvalamıycam, diyceksin.

Valla bak, böyle...olmuyo !!
mübârek bir ramazan günü, peygamber efendimiz (s.a.v) devesi kasva üzerinde mekke-i mükerreme'den medine-i münevvere'ye gidiyormuş. hemen peşinden de hz. aişe (r.a.) onu tâkîb ediyor imiş. yolda, mekke'nin önde gelen müşriklerinden hz. tâhâ bin sûfyân (r.a.) ile karşılaşmışlar. hz. tâhâ bin sûfyân (r.a.) peygamber efendimiz'e (s.a.v.) çıkışmış: "yâ resûlallah, yaşından utan, sen ne güzel deve üzerinde rahat raha gidiyorsun, ama küçücük torunun arkanda yalınayak yürüyor, böyle bir şey olabilir mi ya?". peygamber efendimiz (r.a.) hiddetle karşılık vermiş: "o benim torunum değil, karım."
bir kadir gecesi, tâhâ bin sufyân (r.a.) ve bir grup sahabe peygamber efendimiz'in (s.a.v.) huzuruna çıkıp sorarlar: "ya resûlallah (s.a.v.), âhir zaman'da ümmet-i muhammediye'yi gazâbdan kurtarıp kurtuluşa erdiren o mübârek şahıs hakkında mülâhazalarda bulunur musunuz?" Peygamber efendimiz (s.a.v.) bu soru karşısında çok duygulanır ve şu cevâbı verir: "elbette. o şahıs (r.a.), mübârek bir receb ayında tayyîb bir er olarak doğacaktır. bu sözlerimi bir kenara yazın. yalnız oğulları ile ilgili ufak bir sıkıntı var şu an üzerinde çalışıyoruz, elimizden geldiğince halletmeye çalışacağız" diye buyurur.
tırmızî'den bir örnek: bir gün hz. ebûbekir (r.a.), hz. osman (r.a.), hz. ömer (r.a.) ve hz. ali (r.a.), medine'de peygamber efendimiz'in (s.a.v.) huzuruna çıkmışlar. peygamber efendimiz (s.a.v.) hiddetle sormuş "yine ne istiyorsunuz?". hz. ebûbekir cevap vermiş "yâ resûlallah (s.a.v.) biz dört altın daha bozduracaktık da...". bunun üzerine peygamber efendimiz (s.a.v.) "vay mekke'den benim halifelerim gelmiş, oğlum ne duruyorsun, benim halifelerime bir hurma çayı getirsene" demiş ve olay tatlıya bağlanmış.
Uyduranların cehennem biletidir. Uydurma olup olmadığını kurana kaynağına ve akla göre yargılayacağımız hadislerdir.
Uydurma hadislerin varlığı bilinirken diğer hadislerin uydurma olmadığını nerden bilebiliriz.
dini sadece alimler bilir zanneden tiplerin elaleme hadis dersi vermeye kalkmasıdır.

ulan kuran'la çelişen hadis olur mu?
o bahsettiğiniz ilmine sıçtıklarım hangi ilimle kuran'a aykırı hadisleri aldılar?
kuran açıkca peygamberin beşer olduğunu anlatırken 30 erkek gücünde diye insan üstü atıfları koymaya utanmadılar mı?

din herkesindir. sadece 3 5 dandik alimin değildir.
yine teistler tarafından uydurulmuştur.
Müslümanların kılıf uyduramadıkları hadislere verdikleri ad.
yıllarca hadis diye her boka inanan tiplerin ateistler konuşunca birden sorgulama gereği duymasına sebep olmuş hadislerdir.

dün kafan nerdeydi lan?
Ateistlerin yaşam kaynağıdır. Bunun çerçevesinde peygamberimize her türlü aşağılamayı yaparlar. Evet
muhammed in cinsel gücünü vurgulayan hadislerdir bir insan bu kadar güçlü olamaz bence ama karar müslümanların tabi.
bunları ateistler dese peygamberimize zevk düşkünü der diye ortalığı inletirsiniz ama bizzat buhari diyor adam peygamberin insan üstü cinsel güce sahip olduğunu söylüyor. hani nerde iyi ahlak, nefse hakim olmak? nerde bunlar?

a) “Peygamber otuz erkeğin cinsel gücüne sahipti.” (Buhari, Muhtasar Tecıîd-i Sarih, hadis no: 192)

b) “Peygamber bir gecede dokuz hanımıyla ayrı ayrı cinsel ilişki kurardı.” (Buhari, Muhtasar Tecrid-i Sarih, hadis no: 192)

c) “Cebrâil bana bir çömlek getirdi de ben ondan içtim ve bunun üzerine bana cinsî münasebette kırk erkek gücü verildi.” (ibn Sa’d, et-Tabakatu’l- Kübra, s.374)

d) "Peygamber nerede güzel bir kadın görse hemen eve koşar, hanımı Zeynep’le cinsel ilişkiye girerdi." (Buhari, Hibe, 8)
kütüb-i sitte'nin tamamıdır.
aliyyü'l-kari'nin el mevzuat adlı eserinde bir çoğu görülebilecek hadislerdir. cübbeli de oradan alıp sahih diye çakıyor millete vay babam vay.
her yil yenisi cikiyo bu hadislerin gozunuzu seveyim. her yil yenileri ekleniyor.
https://www.youtube.com/watch?v=kFlfVxscPAQ

UYDURMA HADiSLER .En sahih (buhari,muslim)bazı hadislerinin uydurmalığının iSPATI. Prof.Mehmet Çelik
https://www.youtube.com/watch?v=cwQCp5e2l3g
hadislerin hepsi uydurmadır. hadis diye bir şey yoktur.
Bi arkadaşım demişti zamanında yemeğin tadına bakmadan tuz ekmek sünnettir demişti inanmıştım amk.
istanbul'un fethi ile ilgili olan böyledir örneğin.

Emeviler iyi ekmeğini yemislerdir deyû tahmin ediyorum.
Dini, çağın gerisinde bırakan kuralları dine sokmuş yalanlardır.
hadisler peygamberin söylediği sözler değil , söylediği iddia edilen sözlerdir.
pekala hepsi uydurma olabilir.

ayrıca peygamber tarafındanda not alınması uygun bulunmamıştır.
örn.
tüm ömrünü geçirdiği 4 halifeden bizzat aktarıldığı iddia edilen toplam hadis sayısı : 10

peygamberin yanında hepi topu 3 yıl kalan ebu hureyre nin aktardığı hadis sayısı : 3.000+
Tamlamanın kendisi bile uydurma diyor, buna rağmen uydurup durmuşlar alimler.
uydurma hadisler değilde, gerçek ve kanıtlanmış hadisleri tercih ederim. var mı bildiğiniz bir kaç tane?
https://www.youtube.com/watch?v=ZT-7FbK_oUo