1. 1.
  amerikan uçak gemisidir.1992 yılında ege denizinde yapılan tatbikatta,'muavenet' isimli muhrip gemimizi sözde yanlışlıkla, iki füze atarak batırmıştır.füzelerden biri kaptan köşküne,diğeri ise güverteye isabet etmiş,muavenet'te bulunan bir çok personel şehit olmuştur,amerikan hükümeti olayı özürle geçiştirmiştir...daha sonra 1997 yılında bu gemi jilet fabrikasına satılarak jilet olmuştur...
  2 ... robin van persie
 2. 2.
  ekim 1992'de yarbay kudret güngör komutasındaki tcg muavenet muhribini vurarak beş denizcimizin şehit düşmesine sebep olan amerikan uçak gemisidir.
  2 ... aseadn
 3. 3.
  uss saratoga
  1 ... besmele besmerello
 4. 4.
  http://upload.wikimedia.o...edia/en/8/89/Saratoga.jpg

  resimde sağ tarafta göreceğiniz uçak gemisidir. 1956-1994 periyodunda amerikan deniz kuvvetlerine hizmet vermiş, 1992 yılında türk tcg muavenet fırkateynini kasten bir tatbikat sırasında vurmuştur. olayda 5 asker şehit olmuş, 18 asker ağır yaralı kurtulmuştur. amerika olayı sadece özürle geçiştirmiştir.
  ... piskolata erkegi
 5. 5.
  2 sea sparrow füzesi ile 2 sinide tam isabet 'yanlışlıkla' vurup yarbay levent kudret güngör, uçaksavar yardımcı subay teğmen alper tunga akan, tesis astsubay serkan aktepe, ikmal çavuş mustafa kılıç ve er recep atağı şehit eden uçak gemisidir.
  1 ... fonksiyonel matematik bukucu
 6. 6.
  amerikan donanmasında bu isimde iki uçak gemisi vardır (cv-3 ve cv-60). muavenet muhribini vuran uçak gemisi cv-60 kodlu uss saratoga'dır. cv-3 kodlu uss sarotoga ise 1917'de savaş kruvazörü olarak yapılıp 1922'de uçak gemisine çevrilmiştir. 1946'da atom bombası denemelerinde batırılmıştır.
  ... txuxrxkxuxsxtxuxnxdxuxrx