bugün

armut! yillar gecti hala kulaklarimda.
eşşoğluhayvanoğluhayvan. combo yapardı şerefsiz.
'güzel giyinmesini biliyorsun ama bir soruyu çözemiyorsun' diyerek küçük bir çocuğun şevkini kırdığı sözlerdir.
hayallerde yaşıyor bazı ipneler.
bakarasan bağ, bakmazsan göremezsiiiiin. (bkz: geometri bilimi)
mehmet veli ali ahmet mumtaz ayıptır yaauuw konuşmayın artık köy kahvesi mi bura ?
Öğretmenin kalitesini gösterdiğine inanırım bu jargonların. Mesela:

"Test olarak yapılan her sınav, bilgiye yapılan bir hakarettir." diyeni de var,

"insanlıktan nasibinizi almadınız mı yavrum siz., hayvan herifler !" diyeni de.

Tabi efsane cümlem ortaokul hocamın, okuldaki göbekli arkadaşlara istinaden kurduğu cümledir: "Ceketin düğmeleri gaavuşmuyor mu Meemet ?"
"bu ülkenin çöpçüyede ihtiyacı var, temizlikçiyede, avukatada, doktorada."

hiç unutmam.
--spoiler--
günaydın arkadaşlar.
--spoiler--
din kulturu hocasi;
- alma dersin ahini, cikar sinavda sinavda.
hic bir mazeret basarinin yerini tutmaz.
get zaylınt piliizz dont tolk... kendisi rustu lise hazırlıkta hep bunu derdi baktık susmuyoruz şat aaaaaappp ama yeaaaa *
babanızın amına korum dur. ve resmen yarmıştır. erkek lisesinde okuduğumuzdan rahattı sevgili öğretmenlerimiz.
matematik öğretmeni: yırtık dondan çıkar gibi konuşmayın.
münasebetsizler sizi! mustafa kemal bu memleketi, siz şebeklik yapasınız diye kurmadı. siz cumhuriyet çocuklarısınız, cumhuriyete yakışır şekilde davranın... tahmin ettiğiniz üzere, biraz yaşlıca bir hocamızdı, ilk cumhuriyet yıllarından gelip, 2000leri görebilmiştir kendileri. sahi, cumhuriyete yakışır şekilde davranmak derken, ne kastediyordu acaba?
benim kullandıklarımın bir kaçı: "bu soruyu sormaktaki amacın ne?" "tamam, şikayet ettin, peki ya çözüm önerin nedir?" vb.
Sen gul gul karne donemı ben gulucem.
pissss fenerli.

edit: beni her gördüğünde verdiği tepkidir.
yarın velini çağır oğlum. yok yok sen en iyisi ebeni çağır...
sizden bi bok olmaz. bize hep bunu derdi ihtiyar.
+var mı anlamayan?
-ben anlamadım, öğretmenim.
+dinlemezsen anlamazsın!!!
Oğlum niye gülüyorsunuz? komik bir şey mi var anlatın bizde gülelim.
lisede her matematik dersinde hayatınız 3 saatlik bir sınava bağlı , bu nedenle bu dersi yi dinlemelisiniz nasihatidir.
''tecrübe hayatta yenilen kazıkların toplamıdır'' demişti çok sevgili hocam.

bu sözü söyledikten sonra aradan yıllar geçmesine rağmen unutmadım. tabi o zamanlar çocuktuk. ulan şu sözü google'a yazayım dedim. bir de ne göreyim bizim hoca sözü çalmış bize armağan etmiş. bir de din hocasıydı. günahı boynuna.
"öğrenci milleti kadar aşşağılı yoktur çünkü en ufak çıkarı için herkesi yarı yolda bırakır" derdi üstad.