bugün

(bkz: hep tiesta gera nın icatları bunlar)
(bkz: genelleme genelleme olalı böyle genelleme görmedi)

edit : *
gayet dogal olan durumdur zira lisede veya daha alt okullarda sac, sakal uzatmak yasaktir.
sadece dikkat cekmek amaciyla sacma sapan baslik acipta tespitte bulunmak güzel bisi olsa ama bunlar yapildi bea kocum otisabinin fabrikasyon ürünleri oluyorsunuz artik.

edit: (bkz: polemik yaratip gitmek)
lisede müdürün saç kontrollerinden bıkmış öğrenci olması muhtemeldir. şekilcilik yaparak sıfat yakıştırmaktan bıkmamız dileğiyle.
tanım;kız veya erkek öğrencilerin üniversiteye gelince saç uzatmaları.
ama anlatım ve anlama yoksunluğunu bolca yaşadığımız bu ülkede başlıktan anlaşılan budur.
bu düşünceye sahip olan büzüklerin demek istediği; ulan ben sapına kadar erkeğim. ne öyle saç uzatma küpe takma falan..
ben de o insanlara diyorum ki;
ulan siz yaradılışınız gereği zaten erkeksiniz,* neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz. yoksa beyninizde 'acaba ben yapsam aynı şeyleri * ibne mi olurum lan' düşüncesi mi var? bu nasıl bir komplekstir.

(bkz: maço erkeklerin çoğunluğunun içlerinde yatan ibnelik)

1.lisede saç uzatmak yasak olduğu için muhtemelen üniversitede rahata kavuşuyor öğrenciler.
2.saç uzatmanın veya görsel olarak herhangi değişimin eziklikle ilgisi nedir?
3.ulan uzun saçlı ve küpeli olan erkekler fabrikasyon oluyorsa, kısa saçlı ve küpe takmayan erkekler hepsi farklı bir tip mi oluyor?

şimdi dağılın sinirlendim..
(bkz: aman hadi be kardeşim çok uzadı)
(bkz: kategorizasyon kurbanları)
şöyle bir durum vardır;
-ben yaptım yakışmadı ulan.. bi saç uzatayım dedim maymuna döndüm.. küpe taktım travesti gibi oldum a.q.. gibi durumları yaşayan insanlar;
'iyisi mi ben bu durumu reddeyim' zihniyetine bürünebilirler.. yazık..
çok eziktir.

edit: üniversiteye girince saç uzatan ezik'ti başlık. sonra değişmiş. iyi olmuş.
daha çok tıp fakültesinde görebileceğiniz ezikliğin yanı sıra o ağır fasiküller içinde sıkışan saçı başıyla uğraşamayıp kendini salan insan türüdür bunlar.bir de bunların gözlük takanları vardır ki ikisi de birleşince tarzan gibi dolanırlar ortalıkta.500 metreden ne okudukları anlaşılır.
(bkz: universiteye gelince sac ektiren ezik)
çevre baskısından istediğini yapamayan insanların, baskı görmeyen özgürce saç uzatan insanlara laf ederek kendi ezikliğini göstermesi durumudur.
muhtemelen çevresindekileri takmayan eziktir . canı nasıl isterse öyle uzatır sacını beğenmedi kısaltır . istediği ortama girer , beğenmedi kafasına göre takılır . kısacası sananedir . ayrıca okula nasıl geldiyse öyle devam etmek zorundadır diye bi kural mı vardır .
haa bi de şu modeli vardır:
-kafamı sıfıra vurdurup derslere asılcam diyerek etrafındakilere kalp krizi geçirir bunlar.
universiteye gelince sacini uzatana ezik diyecek ezikten daha ezik olmayan insandir.
şimdi efendim saç uzatmanın espirisini anlayamamış ezik bireylerin saç uzatan herkesi ezik olarak nitelendirmesi biraz garip olmakla beraber bu arkadaşlarımızın da acilen bilgilendirilip tez elden saçlarının nah g.te kadar uzatılması saçı olmayanların g.t kıllarının kafaya kadar uzatılması icap eder. eder ki uzaktan maval okumasınlar.
yaalnıız söyle bir durum da vardır ki önemle belirtilmesinde faide vardır. üniversiteye gelip uzun saçlı arkadaslarına özenip de saç uzatmayan yok mudur vardır tabi ki ama bunları da ezik diye nitelendirmemek belki özenti diye nitelendirmek daha doğru olur.
keza özenti diye nitelendirildiiği vakit bilinçli saç uzatanların varlığı da kabul edilmiş olup olay tatlıya bağlanır.
(bkz: sensin ezik)