bugün

zaten yaşadığı şehirdeyse okuduğu üniversite tadılamayacak bir duygudur, yazıktır. ühühüh dür hatta.
(bkz: istanbul)*
(bkz: eskişehir)
üniversite okumayan kişinin yasayamayacagı duygudur.
yani şimdi sen güzel izmir in nezih karşıyakasından gideceksin niğde üniversitesine,kütahya dumlupınar üniversitesine zonguldak karaelmas üniversitesine sonra o şehre aşık olacaksın.yapmayın arkadaşım. göz var nizam var.eşimiz dostumuz çok gitti dışarılara aşık olan görmedim ben. ben 8 senedir izmirde üniversite ögrencisiyken onlar 4 yılda bitirip gelmek için can atıryorlardı vesselam.***
istanbuldan balıkesir üniversitesine okumaya gelen kişinin yaşayamadığı durumdur.
eğer okunan şehir ankara ise bu oran yarı yarıyadır. bir grup sessiz sakin bir üniversite hayatı istediği için ankaraya aşık olabilecekken, bir başka grup ise ankarada deniz yok diye bile sorun yapacak ve bir an önce ayrılmak isteyecektir bu sessiz sakin şehirden.
Dumlupınar üniversitesi şaphane kampüsünde okuyan bir öğrencinin yaşamadığı bir realitedir.

zira bu yeri seven kişilerin acilen tedavi edilmesi gerekmektedir.

şaphanenin bir kuralı vardır öğrenciler için , kör tuttuğunu topal ise yakaladığını öper. Öpülen hep öğrencidir.

tecrübe ile sabittir.
(bkz: izmir)
şehirden ziyade (bkz: görükle)
sivasta okuyan kişi için ihtimal dışı bir olaydır.
sonrasında o şehirden birisiyle evlenilip ömür boyu sürdürülebilen aşktır.
aşığım sana manisa, Pis ve gereksiz bir soğuğun var.

aşığım sana manisa, Okuldan çıkarken kalöriferi , bornovaya girerken camları açıyoruz..

aşığım sana manisa, Saat yedide * bakkalların kapanır , sigara alamam senden.

aşığım sana manisa, saçma sapan bir sekiz meydanı ve anlam veremediğim şekilde adı 'beyaz fil' koyulan bir binan var.

aşığım sana manisa, seyahatin * hergün bizi sikip sikip çoğaltıyor , 50 kişilik otobüsten 20 kilometreye 4 lira alıyor.

aşığım sana manisa, sabahın yedisinde top atışları yapan bir askeri birliğin var.

Aşığım sana manisa, nif dağının eteklerinde bir üniversiten var!
(bkz: kütahya)
(bkz: aşk)

(bkz: allah korusun)
(bkz: ankara)

resmi hassasiyetini sever insan ankara'nın. ya da an itibari ile kuru ayazda sigara içmeyi sarı sokak lambalı sokaklarında anıtkabir'e dalıp giden bakışlarla.
minicik kendi halinde bir öğrenci şehri : (bkz: görükle)
yerleşik halkın genelde nefret ettiği ama öğrencilerin kendi hallerinde olmalarından dolayı aşık olduğu şehirlerdir. okurken biran önce bitse de kurtulsak dersin bitince özlersin.
(bkz: kime göre neye göre)
samsun bir liman ben bir gemi
bir daha gelirsem sitsinler beni

diyenler için geçersizdir.
(bkz: eşeğin zikine göre)
iradesiz ergenlerin diyebileceği bir sözdür. bilmez ki hayat sandıgı öğrencilik hayatın gerçek olmadığını.
ben aşık olduğumu gitmeye yakın farkettim.. bol bol fotoğrf çekmek , arkadaşları her gün kafelerine gitmeye zorlamak , uzun uzun camdan dışarıyı seyretmek vs. gibi şeyler yaptırıyo adama bu aşk.. fakat benim şehrim biraz hoppa , kimle konuşsam aa ben de ona aşığım filan diyo.. üstüne bi de şarkısı var ich hab mein herz in heidelberg verloren diye..
kendi hayatın olduğunu hissetmektir.. kendi hayatına aşık olmaktır aslında. ne kadar bastırmaya çalışsak da bir egonun göstergesidir zannımca...
küçük şehirden büyük şehire gidince karşılaşılacak durumdur genelde.
kırıkkale aşkı bambaşka tabi. bi git allesen ne aşkı eşek bağlasan durmaz.