bugün

şu anda yaşadığım olay.
yüz bulamadığım (her zamanki gibi) arkadaş(!)tan soğuduğum, tam "artık onu sevmeyeceğim" dediğimde ilaç gibi gelen, aniden karşıma çıkan anlamlı varlık. ha suan seviyorum tabi ki ama yüz vermeyen köpek de aklımdan çıksa süper olur.

tanım: umutsuzluğa kapılınca boşluktan sizi çekip kurtaran canlı kişilik.
1.durum;

sizi hayata bağlayabilir. yaşama şevkinizi kazandırır, bir şeyleri yapmak için bir ilham perisi kazanmış olabilirsiniz.

2.durum;

ağzınıza edip sizi bir köşeye bırakabilir.

a bendi; bundan bir ders çıkarıp hayata farklı bakarsınız. belki yaşama tutunursunuz.

b bendi; umutsuzluk denizinde boğulup gidersiniz.
nerde? (bkz: dünyayı kurtaran adam nerde)
tekrar aşırı bi umuda bağlayarak, kontrolü kaybetmemek gerekir. elden giderse durum daha vahim hale gelebilir.
hani dağın başında yağmurlu bir gecede araban bozulur. o sırada yoldan çekici geçer ve tam umudunu yitirmişken gider güzel arabanı yaptırırsın ya işe aynı bu gibi bir şeydir.
maç tam istenmedik bir skorla bitecek derken hiç beklenmedik bir anda rakip defansın arkasına sarkan defansif orta saha oyuncusudur. mucizedir, mucizemdir.
Bi daha yitirmeniz için yardımcı olacak sevgilidir.
çabucak çeker gider. istisnasız. sadece bi anlık zevktir kendileri.
umudun geri geldiği anda hayattan çıkan sevgilidir. Gelen gideni aratır. dikkat etmekte fayda vardır.
denize düşüp, yılana sarılmak gibidir.

boşluk anlarında, çaresiz zamanlarda kurtarıcı olarak gördüğünüz kişi her zaman yanlış kişidir. böyle zamanlarda mantıklı düşünemeyiz. çok çaresiz, çok umutsuzsanız öyle kalın daha iyi ve hayatınıza kimseyi kabul etmeyin ta ki yalnızkende mutlu olabilmeyi öğrenene kadar. üzerinizdeki duygusallığı atana kadar. birine koşulsuz şartsız inanma ve güvenme arzunuza gem vuruna kadar. sığınacak liman aramaktan vazgeçip, kendinizden başka tutunacak dalınızın olmadığının farkına varana kadar... çünkü kendi kendimize yetebilmeye mecburuz. hayat böyle birşeydir işte fazlasını umut etmeyin.

hayatınızdaki yalnızlık; hayatınızdaki yanlışlıktan daha kötü olamaz.
o hiç çıkmamıştı, beni hiç umutsuz bırakmamıştı. galatasaray adının olduğu yerde umut vardır
oruçken susuzluktan ölecek kişinin iftarda 5 litre su içmesi
eğer birini hayatına sokmayı başarabilmişsen hala umudunu yitirmemişsin demektir. burda mağrifet hayatına giren sevgilide değil, sevgiliyi hayatına sokan kişidedir.
bir gün yine umutlarınızın yitirilmesine sebep olucak kişi.
umut yitirilmez.
ondan önce ölünmesi gereken sevgilidir.
yoksa yine ölünür. ve yine ölünür.
ve bir kez daha ..
hah bi sen eksiktin lafını söyleceğin kişidir.
...intihara sebep olur. Zaten umudum yoktu al gırdın gırdın.
henüz girmemiştir. dikkat!
girdide noldu derler adama. yeni umutlar bağlayıp onlarında tükenmesine neden olmayacakmı o sevgili? hadi kaçıp gitmedi diyelim. Adam zaten darbe yemiş, sen '' ben hayatını değiştirmeye geldim'' desen nolurki? Adam inanırmı? Geçmişteki hatalarının acısını o sevgiliden çıkarmazmı? '' Yine üzüleceğim '' deyip o sevgiliye değer verir mi? zannetmem!
denize düşünce yılana sarılmak gibidir..
umudu neden yitirdiğinize bağlı olarak değişir sözkonusu sevgilinin etkisi..eğer ''Ölüm döşeğinde'' bir hastaysanız ve bu yüzden umut yitirdiyseniz, böyle bir sevgilinin ''plasebo etkisinden'' başka bir halta yaramayacağını garanti edebilirim..
insanı geçmişe kıyasla hayata daha sıkı bağlayacak bir durumdur.milli piyangonun size çıkması gibi bir şey, çok düşük bir ihtimal.yine de ümidi yitirmemek gerek, ya çıkarsa.
afedersin taa amk o sevgilinin, şimdiy kadar nerdeymiş.
beni de bulsun dediğim sevgilidir.